Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rēzeknes novada Ilzeskalna pagasta zemnieku saimniecība “Liepkalns” ieguldījusi nepilnus 220 000 eiro attīstībā un pirmā Latvijā saņēmusi Ilgtspējīgas lauksaimniecības sertifikātu.

Kopā ar Lauku atbalsta dienestu un Swedbank iegūtie līdzekļi ieguldīti jaunas tehnikas iegādē. Sējmašīna un jaudīgāks traktors ļaus kāpināt realizētās produkcijas apjomu, izmantojot jaunākās lauksaimniecībā pieejamās tehnoloģijas.

Saimniecības “Liepkalns” īpašnieks Aleksejs Danilins norāda: “Specializējoties augkopības nozarē, attīstām bioloģisko lauksaimniecību, strādājot bez pesticīdiem. Bioloģiskās nozares izaicinājums šobrīd ir nepamatoti zemās graudu cenas, kas var radīt šķēršļus tālākai nozares attīstībai. Tāpēc savā biznesa modelī esam izvēlējušies lielāko daļu izaudzēto graudu pārstrādāt līdz gatavam produktam, izmantojot tikai vietējas izcelsmes bioloģiski sertificētas izejvielas, lai patērētajiem piedāvātu kvalitatīvu un pilnvērtīgu produktu”.

Saimniecība ir skaidri definējusi darbības prioritātes un virzienus - tā ir bioloģiskā graudkopība, kur īpaša loma ir atvēlēta griķu audzēšanai. Īstenojot ilgtspējīgas lauksaimniecības principus, zemnieku saimniecība strādā bez minerālmēsliem un ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem. Šāda pieeja devusi iespēju kā pirmajiem Latvijā saņemt Ilgtspējīgas lauksaimniecības sertifikātu sadarbībā ar eAgronom, kas nodrošina dabiskāku un veselīgāku augsni, kā arī sniedz priekšrocības iegūt īpaši izdevīgus aizdevuma un līzinga finansēšanas nosacījumus.

Zemnieku saimniecība šobrīd apsaimnieko 212 hektārus lauksaimniecībā izmantojamo zemi, no kuriem apmēram puse ir saimniecības īpašumā. Sākot ar 2019. gadu saimniecība uzsākusi pārtikas produktu pārstrādi un tirdzniecību, kas orientēta uz veselīgu dzīvesveidu. No pašu izaudzētajiem graudiem tiek ražoti bioloģiskie griķi un griķu milti, zirņi un zirņu milti, griķu un zirņu miltu makaroni.

Kā saka Rolands Zeltiņš, Swedbank Uzņēmumu apkalpošanas daļas Lauksaimniecības virziena vadītājs: “Mums kā finansētājam ir būtiski, ka saimniekošana norit pārdomāti, ar ilgtermiņa redzējumu. Saimniecība “Liepkalns” īsteno pilnu bioloģiskās produkcijas ražošanas ciklu. Rūpējoties par augsnes veselīgumu ilgtermiņā, saimniecībā īsteno kultūraugu rotāciju, kas nodrošina kopējās lauksaimniecības politikas mērķu sasniegšanu. Modernu tehnoloģiju ieviešana ražošanā savukārt uzlabo ne tikai produktivitāti, bet arī mazina ietekmi uz vidi un klimatu”.

2022. gadā ar Swedbank atbalstu tika uzbūvēts arī tūrisma objekts ''Griķu rezidence'', kur notiek semināri, prezentācijas un ekskursijas interesentiem, popularizējot veselīgu un pilnvērtīgu uzturu. Nākotnē plānotas arī ēdienu gatavošanas meistarklases un plašāks tūrisma piedāvājums.

Zemnieku saimniecība “Liepkalns” ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1992. gadā. 2016. gadā saimniecība tika nodota jaunās paaudzes pārziņā un šobrīd to vada dibinātāju dēls Aleksejs Danilins.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lauksaimniecības un klimata tehnoloģiju uzņēmums eAgronom paziņojis par 5,5 miljonu ASV dolāru liela finansējuma piesaisti, lai turpinātu atbalstīt saimniecību pāreju uz ilgtspējīgāku lauksaimniecības praksi.

Ar panākumiem, kas gūti attīstot oglekļa programmu, kā arī izstrādātajām klimata monitoringa un datu mērīšanas tehnoloģijām, uzņēmums turpina uzņemto attīstības kursu, lai nostiprinātu savas pozīcijas kā vadošais lauksaimniecības tehnoloģiju uzņēmums pasaulē.

Pateicoties eAgronom oglekļa programmas jeb oglekļu kredītu piesaistes projekta veiksmīgai attīstībai un gūtajiem panākumiem Centrālajā un Austrumeiropā (tajā skaitā arī Latvijā), kā arī SEG (siltumnīcefekta gāzu) monitoringa un datu mērīšanas tehnoloģijām, tam izdevies piesaistīt 5,5 miljonus ASV dolāru finansējumu uzņēmuma turpmākajai attīstībai. Ar Icos Capital un Soulmates Ventures investīciju fondu, kā arī SmartCap “Zaļā fonda”* atbalstu, eAgronom plāno uzlabot digitālos rīkus un turpināt paplašināt uzņēmuma darbību Eiropā un Āfrikā. Papildus finansējuma kārtai uzņēmums saņēma arī īpašu dotāciju no Enterprise Estonia.

Komentāri

Pievienot komentāru