Start-up

Plāno kāzas viedtālrunī

Anda Asere, 23.09.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tiešsaistes kāzu plānotājs "Wedded Society" sāk ar Latviju, bet ar laiku vēlas piedāvāt pakalpojumus arī Lietuvā un Igaunijā, lai kāzas jebkur Baltijā varētu plānot viedtālrunī.

"Šobrīd portāls ir inovācija Latvijā un mūsu komandas veiktā izpēte liecina, ka tas ir jaunums arī pārējās Baltijas valstīs. Plāni ir lieli un ideja neapstājas tikai pie portāla," norāda Santa Felkere, "Wedded Society" idejas autore.

Ideja par šādu kāzu plānotāju tiešsaistē radās saistībā ar to, ka viņa ir strādājusi par kāzu fotogrāfi un vēlāk pievērsās digitālajam mārketingam, kur saprata, ka vairāk nekā puse auditorijas mūsdienās izmanto internetu viedierīcēs. "Vairākus gadus sekojot līdzi dažādiem Eiropas kāzu medijiem, pašmāju un citu Eiropas valstu kāzu profesionāļiem, radošajām darbnīcām un pasākumiem, kā arī apzinoties interneta lietotāju paradumus, izlēmu notestēt savu ideju," teic S. Felkere.

Aptuveni pirms gada tika izstrādāts kāzu portāla prototips, kas laika gaitā ir pārvērties gatavā produktā, kas pēc dažādiem atslēgvārdiem atrodams interneta meklētāju pirmajās lapās. Viņa stāsta, ka platforma ik dienas tiek papildināta ar informāciju par pieprasītākajiem nozares profesionāļiem un citām aktuālākajām ziņām. S. Felkeres skatījumā kāzu portāls "weddedsociety.com" ļaus būtiski ietaupīt laiku un sniegs vajadzīgo iedvesmu un padomus jaunajiem pāriem, plānojot kāzas.

Runājot par konkurenci, viņa teic, ka tā ir – kā jau visās nozarēs. "Kāzu portāls "Wedded Society" ir unikāls ar to, ka ir vienīgais visās trīs Baltijas valstīs, kas atbalsta ērtu kāzu plānošanu mobilajās ierīcēs un vairākās valodās, tāpat ērtais dizains ļauj atrast vēlamo kāzu pakalpojumu ātri un bez piepūles, piemēram, kartē parādīt kāzu pakalpojumus tuvumā klienta atrašanās vietai," stāsta S. Felkere.

Portāls piedāvā uzzināt kāzu aktualitātes, informāciju par kāzu pakalpojumiem, tostarp atsauksmes, saglabāt favorītus, iegūt precīzu kāzu pakalpojumu atrašanās vietu ar norādēm mobilajā navigācijā, piemēram, braucot apskatīt svinību vietu. Tāpat ir atvieglota saziņa – klients ar kāzu pakalpojuma sniedzēju var sazināties ne vien sūtot e-pastu, bet gan izmantojot risinājumā iestrādāto čatu, kā arī uzreiz sazvanīt, norunājot ērtāko apskates laiku vai uzzinot sīkāku informāciju.

Vaicāta par izaicinājumiem šī projekta virzībā, S. Felkere teic, ka līdz šim tā bija ar Covid-19 saistītā krīze. Tā sakrita ar laiku, kad projekts jau bija prezentēts un kāzu nozarē valdīja neizpratne par to, kā ierobežojumi to ietekmēs. "Ļoti priecājamies, ka stingrie noteikumi par pasākumu rīkošanu tika atcelti un pāri un kāzu plānotāji ir gana radoši, lai situācijai pielāgotos un svinētu kāzas," viņa norāda.

Šobrīd portāls ietver pakalpojumus no visas Latvijas, bet nākotnē iecerēts aptvert Baltijas valstis. Izstrādes procesā ir portāla mobilā aplikācija.

S. Felkere darbojas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Rīgas Radošo industriju inkubatorā. "Par inkubācijas iespējām Latvijā zināju jau iepriekš un, attīstot biznesa ideju, sapratu, ka dalība Rīgas inkubatorā būtu lieliska iespēja papildināt savas zināšanas par uzņēmējdarbību un gūt profesionālus ieteikumus un atsauksmes par idejas veiksmīgu attīstību. Šobrīd gūtās zināšanas inkubatora "Pink" programmā ir devušas vērtīgas atziņas un zināšanas, jo piedāvātos mentoringu un seminārus vada cilvēki ar vairāku gadu pieredzi gan uzņēmējdarbībā, gan tehnoloģiju nozarēs," viņa stāsta.

Komentāri

Pievienot komentāru