Privātā biznesa eksperiments bijis veiksmīgs

2016. gada 08. augusts plkst. 12:46
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Jau piekto gadu alūksniešus un pilsētas viesus pa Alūksnes ezeru vizina plosts Kaija balvenieša Jāņa Kļanska vadībā. Bieži braucienus pa ezeru bagātina gides Ilonas Riekstiņas vēsturiskais stāstījums un Reiņa Riekstiņa akordeona muzikālais pavadījums.

Plosts ir kļuvis par Alūksnes atpazīstamības zīmi, vēsta reģionālais laikraksts Alūksnes Ziņas.

Kad pirms pieciem gadiem J.Kļanskis, kura ikdienas darbs ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnas šoferis Balvos, sāka īstenot ideju par plostu, neviens pat iedomāties nespēja, ka cilvēku interese un atsaucība būs tik liela un plosts kļūs par vienu no tūristu iecienītākajiem objektiem Alūksnē. Sākotnēji Eiropas Savienības finansiāli atbalstītā un J.Kļanska paša rokām celtā plosta ieguldījums tūristu piesaistē Alūksnē ir būtisks. Kapteinis gan neslēpj, ka pirmais gads nebija viegls, taču tagad veicas ļoti labi.

«Ja sākotnēji tas bija eksperiments Jāņa privātajam biznesam un nebija zināms, vai tas izdosies, tad šobrīd gribas teikt, ka tas ir izdevies un veicas labi. Esam ieguvuši pastāvīgus klientus, piemēram, regulāri pie mums brauc Latvijas lielo tūrisma firmu grupas,» stāsta I.Riekstiņa.

Plostu iecienījuši ne vien tūristi no Latvijas, bet arī no ārzemēm. Šis gads ir īpaši ražīgs, un ar plostu jau vizinājušies ciemiņi no Taivānas, Jaungvinejas, Jaunzēlandes, Sardīnijas, Portugāles, Norvēģijas, Dienvidāfrikas, Irānas, Saūda Arābijas, Krievijas, Igaunijas, Zviedrijas.

Dalies ar šo rakstu