Pūļa finansējums uzņēmumiem tagad arī Latvijā 

No šī gada uzņēmumiem Baltijas valstīs ir vēl nebijusi iespēja piesaistīt finansējumu sava uzņēmuma attīstībai ar savstarpējās aizdevumu platformas www.capitalia.com palīdzību. Vadošais uzņēmumu alternatīvais finansētājs Baltijas valstīs Capitalia ir izstrādājis jauna koncepta savstarpējo aizdevumu platformu, kas ļauj uzņēmumiem piesaistīt investīcijas sākot no 50 tūkstošiem līdz 1 miljonam eiro gan apgrozāmajiem līdzekļiem, gan biznesa attīstībai.

, 14.5.2018
1/4

Juris Grišins, CAPITALIA vadītājs

Jau šobrīd ar platformas starpniecību finansējumu saņēmuši 12 investīciju projekti vairāk nekā miljons eiro apmērā, to vidū mežistrādes un IT uzņēmumi, tā arī mazumtirdzniecības, būvniecības un citu pakalpojumu uzņēmumi. Finansējumu piesaiste uzņēmumam ar savstarpējās aizdevumu platformas palīdzību ir līdzīgi kā akciju izvietošana fondu biržā vai riska kapitāla piesaiste. Šādā veidā uzņēmums apliecina, ka par savu biznesa potenciālu var pārliecināt daudzus privātos investorus un, iegūstot šo investoru uzticību, stiprina savu zīmolu. Savukārt privātajiem investoriem ieguldījums vietējos uzņēmumos ir arī ne tikai finansiāls ieguvums, bet personisks pienesums vietējās ekonomikas attīstībā.

“Katrā no investīciju projektiem, kas tiek piedāvāti investoriem, Capitalia iegulda arī savu kapitālu, kā arī nodrošina šo uzņēmumu pārraudzību. Tāpēc investori uzticas un labprāt iegulda platformā izvietotajos projektos. Gandrīz visiem no mūsu finansētajiem uzņēmumiem līdzekļus ir izdevies piesaistīt dienas vai pat stundas laikā. Interese ir augsta arī no kompāniju puses un papildus jau finansētiem 12 uzņēmumiem mēs tuvākajā laikā gatavojam publicēšanai vēl 5 investīciju piedāvājumus,” stāsta Juris Grišins, Capitalia vadītājs.

Savā pieredzē, piesaistot finansējumu uzņēmuma attīstībai caur savstarpējo aizdevumu platformu, dalās arī KL Retail, veikalu ķēdes LaTS franšīzes dalībnieks: ”Esam gandarīti par iespēju būt vieniem no pirmajiem uzņēmumiem, kas startēja Capitalia pūļa finansējuma platformā. Ar īsā laikā piesaistīto finansējumu EUR 100,000 apmērā mēs ieguvām kapitālu jauna veikala un kafejnīcas atvēršanai.”

Capitalia ir vadošais alternatīvā finansējuma sniedzējs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Baltijas valstīs un ir pārstāvēts NASDAQ Riga fondu biržā. Capitalia ir finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk nekā 1,000 uzņēmumiem, ieguldot vairāk nekā 30 miljonus eiro to attīstībā. Capitalia finansējums neaizvieto bankas aizdevumus, bet, līdzīgi kā riska kapitāls, papildina un risina situācijas, kad banku kredīts nav piemērots. Capitalia klientu vidū ir tādi uzņēmumi kā Gandrs, Stenders un Aerodium un citi.

Uzzini par iespēju piesaistīt pūļa finansējumu savam uzņēmumam apmeklējot mājas lapu www.capitalia.lv, zvanot uz 2880 0880 vai rakstot uz finansejums@capitalia.lv