Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas start-up uzņēmums SIA Padhat izstrādājis tehnoloģiju, kā bērniem, valkājot cepures ikdienas sadzīves apstākļos, ir iespēja samazināt risku gūt galvas traumas.

Uzņēmums jau ir izstrādājis pirmos cepuru modeļus ar iestrādātu aizsardzības tehnoloģiju un plāno tuvākajā laikā arī uzsākt eksportu, informē Padhat dibinātāja Kristīne Līpiņa.

"Ņemot vērā to, ka statistiska ir diezgan bēdīga un, kā Brain Injury Association of America (BIAA) statistiska liecina, tad ASV vien bērniem ir vairāk nekā pusmiljons galvas traumu gadā, bet vairāk nekā 10% no šiem bērniem pēc traumām nepieciešama hospitalizācija. Turklāt šī statistika ir augoša un tas ir satraucoši. Tāpēc šī cepure būs unikāls risinājums, kā samazināt risku bērniem gūt galvas traumas," teic K.Līpiņa

Padhat bērnu aizsargcepuru tehnoloģija ir izstrādāta no Latvijā radītas unikālās tehnoloģijas - BAT (Body adjust technology). Šī tehnoloģija dod iespēju aizsargam pieņemt galvas formu, tādā veidā nodrošinot gan ļoti augstu komforta līmeni, gan aizsardzību.

Jāpiebilst, ka šo tehnoloģiju jau atzinīgi ir novērtējuši un izmanto sporta industrijā. Pie tam cepures dizains ir veidots tā, lai tas maksimāli atbilstu mūsdienīgas cepures izskatam un modes tendencēm, kā arī dotu iespēju bērnam brīvi tajā justies, nenojaušot par iestrādāto aizsardzību.

"Šī aizsargcepure, protams, nav ķivere, taču to valkājot, bērna galva var tikt pasargāta no nopietnas galvas traumas iegūšanas. Turklāt, pateicoties iestrādātajai BAT tehnoloģijai, bērns incidenta brīdī var just šo triecienu, taču viņa galva tiks pasargāta, tādā veidā bērnam gūstot arī pieredzi un mācību, kas ir ļoti svarīgi," uzsver K. Līpiņa.

Uzņēmums inovatīvo produktu izstrādē, ražošanā un tirdzniecības uzsākšanā plāno investēt ap 50 000 eiro. Daļa finansējuma tiek piesaistīta arī caur dalību Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatorā.

Padhat ir start-up uzņēmums, kas izstrādā un ražo inovatīvas aizsargcepures, kas samazina risku gūt galvas traumas. Uzņēmums jau ir uzsācis tirdzniecību internetā un jau pirmie modeļi ir pieejami bērnu apģērbu veikalos, piemēram, veikalā Mini Mode. SIA Padhat ir iestājies un darbojas LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Padhat" reģistrēts 2020.gada septembrī, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma kapitālā 60% pieder Uldim Freidenfeldam, bet 40% - Kristīnei Līpiņai.

Komentāri

Pievienot komentāru