Start-up

Rada elektroauto uzlādes ierīci, kuras ražošanā investē arī Igaunijas eksprezidente

Db.lv, 02.02.2023

Jaunākais izdevums

Igauņu jaunuzņēmums “VOOL” piesaistījis 1,7 miljonus eiro elektroauto uzlādes ierīces masveida ražošanai.

Investīciju vākšanu vadīja riska kapitāla fonds “Specialist VC”, piesaistot vairākus nozīmīgus investorus, to skaitā bijušo Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid).

Kā liecina uzņēmuma “McKinsey” veiktais pētījums, līdz 2030. gadam Eiropā būs nepieciešami 29 miljoni privāto elektroauto uzlādes staciju. Tas ir 77 reizes vairāk nekā 2021. gadā pieejamie 375 tūkstoši uzlādes staciju. Līdz ar to būs nepieciešamas arī nopietnas izmaiņas esošajā elektrotīklā, lai sadalītu elektroenerģiju jaunajiem uzlādes punktiem.

“VOOL” radītais elektroauto uzlādes risinājums izmanto esošo elektrotīklu trīs reizes efektīvāk, neradot tajā pārslodzi un nodrošinot uzticamu un izmaksu ziņā draudzīgu uzlādes alternatīvu gan biznesa, gan privātajiem klientiem.

“Mūsu risinājums izmanto esošo elektrotīklu trīs reizes efektīvāk,” stāsta Juhans Harms (Juhan Härm), “VOOL” līdzdibinātājs un izpilddirektors.

“Pašlaik mājās esošajām elektroierīcēm – trauku mazgājamajai mašīnai, uzlādes ierīcei un tējkannai, ir pieejama tikai daļa no elektrotīkla jaudas, kaut gan visā Eiropā ir trīsfāžu elektrība. Mēs izmantojam visas trīs fāzes un automātiski pārslēdzamies starp tām, kad nepieciešams. Tādējādi mēs varam piedāvāt uzticamu un ilgtspējīgu automātisko elektroauto uzlādi,” skaidro Harms.

Turklāt “VOOL” nodrošina arī izmaksu efektivitāti. Radītā programmatūra seko līdzi elektrības cenām biržā un nodrošina to, ka elektroauto tiek uzlādēts brīdī, kad cena ir viszemākā noteiktajā laika periodā. “Šāds risinājums var ietaupīt pat 90% no uzlādes izmaksām,” uzsver Harms.

“Vēl jo vairāk – nekustamā īpašuma attīstītāji var izvairīties no papildus izmaksām, kas var rasties no infrastruktūras uzlabojumiem vai jaunu uzlādes staciju izbūves,” pamato uzņēmuma pārstāvis.

Bijusī Igaunijas prezidente un viena no “VOOL” investoriem, Kersti Kaljulaida, ir droša par uzņēmuma radīto risinājumu. “Es investēju uzņēmumos, kuri darbojas nozarēs, ko es pārzinu, un kas rada īstas lietas, pēc kurām ir pieprasījums. Es neatbalstu risinājumus, kas vēl meklē savu nišu un problēmu, ko risināt. Taču par “VOOL” šajā ziņā nav jāsatraucas. Nevar noliegt to, ka pieaug pieprasījums pēc elektroenerģijas. Šī problēma pastāv. Līdz ar to uzņēmumam tikai jārada produkts, ar ko šo problēmu risināt un kas ir labāks nekā tas, ko piedāvā konkurenti,” skaidro Kaljulaida.

Atzinīgi par jaunuzņēmuma piedāvāto produktu izsakās arī viens no Baltijas lielākajiem autobusu uzņēmumiem, “Hansabuss”, kas, pateicoties ieviestajam risinājumam, spēj ietaupīt daļu no autoparka uzlādes izmaksām. “Sadarbība ar “VOOL” mums ļauj izmēģināt ilgtspējīgākas pasažieru pārvadājumu iespējas, vienlaicīgi uzturot mūsu pašreizējo uzņēmuma teritoriju bez lielām infrastruktūras izmaiņām. Mēs esam uzstādījuši “VOOL” uzlādes ierīces autobusu vadītāju mājās, lai autobusus būtu iespējams uzlādēt tur. Turklāt vadītājiem nav jāsatraucas par papildus izdevumiem vai dokumentāciju – rēķini par patērēto elektroenerģiju automātiski tiek nosūtīti mums, un uzņēmums tos apmaksā,” pieredzē dalās Sergejs Vahnitskis (Sergei Vahnitski), “Hansabuss” valdes loceklis.

Ar iegūto finansējumu “VOOL” plāno palielināt ražošanu un izplatīties Eiropas tirgū.

Uzņēmums ir apņēmies līdz 2023. gada beigām uzstādīt 20 000 uzlādes stacijas.

Finansējuma piesaisti vadīja riska kapitāla fonds “Specialist VC”, piedaloties bijušajai Igaunijas prezidentei, Kersti Kaljulaidai, uzņēmuma “Pipedrive” pirmajam darbiniekam, pašreizējam “VOOL” darbiniekam, Elaram Nellis (Elar Nellis), bijušajam Igaunijas Galvenajam informācijas speciālistam, kas zināms kā e-Residency programmas dibinātājs, Tavi Kotka (Taavi Kotka), uzņēmējiem Justinam Jenkam (Justin Jenk) un Tomasam Kouhknam (Toomas Kõuhkna), uzņēmumiem “Opus 11 VC” un “Startup Wise Guys” un citiem investoriem.

“VOOL” 2018. gadā nodibināja enerģijas eksperti Juhans Harms (Juhan Härm) (izpilddirektors), Sanders Vahtras (Sander Vahtras) (galvenais produktu direktors) un Hindriks Kilters (Hindrik Kilter) (galvenais tehnoloģiju vadītājs). Pašlaik jaunuzņēmums ieguvis finansējumu 4,7 miljonu eiro apjomā, no kuriem 3 miljoni iegūti 2022. gadā no Eiropas Savienības “EIC Accelerator” inovāciju fonda.

Pašlaik “VOOL” darbojas Baltijā, Somijā, un uzņēmumā ir 30 darbinieki.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas jaunuzņēmums “VOOL” noslēdzis papildus sēklas investīciju kārtu, iegūstot 1,3 miljonus eiro. Turklāt iegūta arī dotācija 1,62 miljonu eiro apjomā, palielinot kopējo uzņēmuma finansējumu līdz 7,62 miljoniem eiro.

Iegūto finansējumu plānots izmantot, lai palielinātu elektroauto uzlādes ierīču ražošanas kapacitāti. Pirmās saražotās ierīces jau nonākušas pie to īpašniekiem.

Uzņēmums plāno palielināt savus pārdošanas apjomus Baltijā un Ziemeļvalstīs, pievēršot lielāku uzmanību šai tirgus daļai. Papildus tiek turpināta jaunu produktu izstrāde, lai ieviestu trīsfāžu tehnoloģiju izmantošanu mājsaimniecībās.

“Lai gan visā Eiropā pieejams trīsfāžu pieslēgums, lielākoties sadzīves tehnikas ierīcēm vēl joprojām pieejama tikai neliela daļa no tīkla jaudas,” skaidro “VOOL” līdzdibinātājs un izpilddirektors Juhans Harms (Juhan Härm). “Mūsu risinājums izmanto visas trīs fāzes un automātiski pārslēdzas starp tām, kad nepieciešams. Tādējādi varam piedāvāt uzticamu, ilgtspējīgu un automātisku elektroauto uzlādi. Pavisam nesen esam uzsākuši sērijveida ražošanu un pirmās uzlādes ierīces jau nonākušas pie to īpašniekiem, ” stāsta Harms.

Komentāri

Pievienot komentāru