Raganas Ķēķis – vieta, kur gribas atgriezties 

Braucot pa Rīgas–Valmieras šoseju, Limbažu un Turaidas ceļu, krustojumā nevar nepamanīt ceļmalas krodziņu Raganas Ķēķis, kas ir viegli atpazīstams pēc ēkas un dažādiem pasaku tēliem, kas izvietoti krodziņa pagalmā, stāsta uzņēmuma SIA Raganas Ķēķis Bistro īpašnieks Ivars Grants.

LPB Bank AS, 2019. gada 10. septembris plkst. 6:32

Pastāstiet vairāk par savu biznesu, tā konceptu un pakalpojumiem! Varbūt ir kāda «rozīnīte», kas jūs atšķir no citiem tirgū?

Latvijas tirgū darbojamies jau 17 gadus, ar katru gadu piedāvājot arvien vairāk iespēju ēdināšanai un atpūtai. Raganas Ķēķī var izbaudīt latviešu virtuves gardumus, izjust mājīgu, pasakainu atmosfēru un piedzīvot brīnišķīgus brīžus kopā ar ģimeni. Mēs rīkojam banketus un seminārus svinību zālēs – trīs zāles līdz 20, 60 un 200 personām. No rudens līdz pavasarim pie mums brauc muzicēt tautā populāri muzikanti no visas Latvijas. Piedāvājuma klāstā ir arī zāļu pirts un minibaseins ar ūdens masāžu.

Raganas Ķēķa komanda dodas arī izbraukumu tirdzniecībā. Nav svarīgi, kāds ir attālums, svarīgs ir paēdis cilvēks. Ne velti ir paruna, ka vienīgais darbs, no kura cilvēks ir paēdis, ir ēšana. Vairākus gadus īstenotā stratēģija ir atmaksājusies, jo klientus piesaista arī krodziņa izskats (koka skulptūras, dīķis, pīļu māja u.c.), un kopā ar fotogrāfijām tie aizved līdzi netiešo reklāmu, kas arī citus pamudina apmeklēt krodziņu. Tikai ar ēšanu tūristus nevar piesaistīt.

Pastāstiet par šīs vietas nosaukuma izcelsmi!

Nostāsts vēsta, ka krogā, kura ēka vēl saglabājusies, strādājusi skaista krodziniece. Viņas dēļ ciema vīri un garāmbraucēji tur nodzēruši pat beidzamo grasi, par ko ciema sievas bijušas tik niknas, ka krodzinieci iesaukušas par raganu. Ceļmalas krodziņš Raganas Ķēķis ir jauna ēka, kas uzcelta tuvāk ceļam. Mēs ceļiniekiem domāto atpūtas vietu izveidojām tā, lai tajā var atpūsties ne vien vīri, bet arī sievas un bērni.

Vai darbojieties ar ārzemju partneriem?

Vislielākā sadarbība mums ir ar tūroperatoriem no Spānijas, Krievijas, Vācijas, Itālijas, Francijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Esam braukuši uz Maskavu, piedalījušies dažādos tirgos un vēstniecības organizētos pasākumos. Šādu sadarbību nevar radīt vienā dienā. Daudz līdzekļu ir ieguldīts mārketingā, veidojot bukletus un filmiņas par krodziņu. Kopš 2003. gada sadarbojamies arī ar tūrisma gidiem. Sanktpēterburgā bija prezentēta «Gardēžu maģiskā tūre». Šajā tūrē ir iekļauta ēdināšana un ekskursijas pa apkārtni: Sigulda, Cēsis, Mazsalaca, Salacgrīva ar nēģu audzētavu, Straupe ar pazemes ezeriem un Raganas Ķēķis ar latviešu nacionālo virtuvi. Rādām katrā pilsētā populārāko.

Cik daudz ēdiena pagatavošanai izmantojat vietējos un cik ārzemju produktus?

Gan ikdienas brokastīm, pusdienām, vakariņām, gan arī banketu ēdieniem Raganas Ķēķī izmanto ekoloģiski tīrus dārzeņus, augļus, pienu, olas, gaļu, ko iepērkam no vietējiem zemniekiem. Ceļmalas krodziņa ēdienkartei raksturīgi gadalaikam atbilstoši produkti. Rudenī no apkārtējiem iedzīvotājiem iepirkām meža un dārza ogas, sēnes. Kolīdz pavasarī parādās pirmās skābenes, Raganas Ķēķī tiek vārīta skābeņu zupa. Kā mežā no sūnām izlien gaileņu un baraviku cepurītes, virtuvē jau smaržo sēņu mērce.

Uzskatu, ka vislabākais produktu un ēdienu kvalitātes rādītājs ir izēsti šķīvji. Kā jau katram kārtīgam saimniekam, arī mums ir savi firmas dzērieni – Raganas alus un Raganas vīns, ko var nobaudīt tikai Raganas Ķēķī.

Kāpēc izvēlējāties strādāt tieši šajā nozarē?

Pirms Raganas Ķēķa izveidošanas strādāju meža nozarē. Gadījās daudzi ceļojumi pa Latviju, un sapratu, ka Latvijā nav tik daudz labu vietu, kur var garšīgi paēst un pavadīt laiku ar ģimeni. Sāku meklēt vietu, kur uzcelt kompleksu. Tad atradu šo īsto vietu – Valmieras šoseju, Limbažu un Turaidas ceļu krustojumu – un radās Raganas Ķēķi.

Vai uzņēmuma attīstībai izmantojāt papildu finansējuma iespējas?

Darbojoties ēdināšanas un atpūtas nozarē, sapratu, ka nepieciešams arī papildu finansiālais atbalsts turpmākajai attīstībai. Tagad ar LPB Bank finansiālo palīdzību tiks pabeigti būvniecības darbi viesnīcā.

Vai ir nākotnes plāni biznesa attīstībai nākamajos piecos gados?

Nākotnē vēlamies neapstāties pie sasniegtā un turpināt darbu pie viesnīcas labiekārtošanas. Visi viesnīcas numuri būs veidoti ar pasaku motīviem. Viesnīca ir piebūvēta jau esošajām krodziņa telpām, palikuši tikai iekšdarbi, kas tiks realizēti ar LPB Bank atbalstu. Kompleksa kopējā platība plānota 2500 m2. Esam pārliecināti, ka jauninājumi piesaistīs vēl vairāk vietējo un ārzemju viesu.

Kāds ir jūsu veiksmīga biznesa noslēpums?

Savirknējot kopā garšīgo mielastu, telpu noformējumu un mājīgu atmosfēru, saprotu, ka patiesais labsajūtas iemesls slēpjas attieksmē pret krodziņa viesiem – ik uz soļa ir padomāts, lai apmeklētāji justos labi. Atliek vien līdz mums nokļūt, par pārējo parūpēsimies!

Jūsu novēlējums un ieteikums jauna biznesa veidotājiem.

Uzskatu, ka katram uzņēmējam jāizdomā kaut kas savs, ar ko viņš var atšķirties no konkurentiem. Visu laiku cenšamies atrast kaut ko jaunu, interesantu, kas vēl vairāk rosinātu cilvēkus braukt uz Raganas Ķēķi.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2019. gada 02. septembris plkst. 8:10

Lietuviešu starptautisko naudas pārskaitījumu kompānijas TransferGo klientu skaits pārsniedzis...

2019. gada 02. septembris plkst. 7:43

Rudens pirmā puse mēdz atnest finanšu aktīvu cenu sabrukumus un krīzes...

2019. gada 30. augusts plkst. 17:15

Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) ir bažas par Latvijas paveikto finanšu noziegumu apkarošanas...

2019. gada 30. augusts plkst. 13:40

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu,...

2019. gada 30. augusts plkst. 10:20

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Finanšu un ekonomisko...

2019. gada 30. augusts plkst. 8:50

Eiropas Padomes komitejas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas...

2019. gada 30. augusts plkst. 8:10

Tirgus noskaņojums ir trausls – cenas kopsolī vai nu pieaug, vai sarūk...

2019. gada 30. augusts plkst. 7:43

Latvijā pērn 11 uzņēmumi vidēji mēnesī uz vienu darbinieku valsts sociālās obligātās...

2019. gada 30. augusts plkst. 6:45

Pasaules bagātnieku turībai augot, pēdējos gados periodiski var dzirdēt par gigantisku naudas...

2019. gada 29. augusts plkst. 17:40

No šā gada 30.augusta AS «Baltic International Bank» valdes locekļa amatu pametīs...