Transports un loģistika

Rīgā katrā maršrutā kursēs bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos pielāgoti minibusi

Dienas Bizness, 14.09.2015

Jaunākais izdevums

Kopš 14.septembra katrā pilnsabiedrības Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutā kursēs vismaz viens jaunais Volkswagen Crafter minibuss, kas ir īpaši pielāgots tam, lai ērti un droši pārvadātu ģimenes ar bērnu ratiņiem un cilvēkus ar kustību traucējumiem, teikts paziņojumā medijiem.

Šādu iespēju sniedz 39 iegādātie Volkswagen Crafter minibusi, no kuriem pēdējie 23 sadarbībā ar Moller Auto Lidosta Volkswagen centru ir piegādāti šogad. Transportlīdzekļos ir 15 sēdvietas, 6 stāvvietas un īpaši aprīkota vieta bērnu ratiņiem un ratiņkrēsliem. Lai veicinātu minibusu atpazīstamību Rīgas ielās, biedrība Babyroom tiem ir piešķīrusi īpašas pazīšanas zīmes – uzlīmes ar bērnu ratiņiem.

«Šis minibusu piegādes projekts ir realizēts trīspusējas sadarbības rezultātā. Moller Auto Lidosta un Rīgas mikroautobusu satiksme ir ilgstoši sadarbības partneri. Esam piesaistījuši arī invalīdu apvienību Apeirons, kas deva vērtīgus ierosinājumus, lai pasažieru ar kustību traucējumiem pārvadāšana minibusos kļūtu vēl komfortablāka. Ir pilnveidota nolaižamā rampa, tādejādi padarot ērtāku iekļuvi gan ratiņkrēslam, gan ģimenei ar bērnu ratiņiem. Esam gandarīti, ka projekts pilnībā realizēts Latvijā, izmantojot vietējos darba un zināšanu resursus,» skaidro Moller Auto Lidosta Komerctransporta tirdzniecības nodaļas vadītāja Daniela Stīpniece.

Arī turpmāk plānots paplašināt autoparku, iegādājoties transportlīdzekļus, kas ir piemēroti pasažieriem ar bērnu ratiņiem un ratiņkrēsliem, sola Rīgas mikroautobusu satiksmes valdes priekšsēdētājs Vitālijs Komars.

Zvanot uz informatīvo tālruni 66 907 787, ir iespējams noskaidrot precīzu jauno minibusu kustības grafiku nākamajā dienā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No šī gada 1.augusta Ekspress Ādaži maršrutos sāk kursēt 10 jauni minibusi, kas kursēs no Ādažiem uz Rīgu, kā arī maršrutos novadā, informē SIA Ekspress Ādaži Sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Lazdiņa.

Līdz ar jaunu minibusu ieviešanu ir veiktas izmaiņas arī kustību sarakstos, kas stājas spēkā no 1.augusta.

Jaunie minibusi ir aprīkoti ar drošības jostām, kondicionieriem un ērtiem sēdekļiem. Maršrutos kursēs 10 Volkswagen Crafter minibusi, kuri ir aprīkoti ar 19 sēdvietām un 2 stāvvietām.

Ņemot vērā, ka rīta un vakara stundās, pasažieru plūsma ir ievērojami lielāka, reisos brauks lielie autobusi, savukārt pa dienas vidu, kad pasažieru plūsma ir mazāka, maršrutos brauks minibusi.

SIA Ekspress Ādaži vietējas nozīmes reģionālos pasažieru pārvadājumus nodrošina 7 maršrutos ar 30 autobusiem Bez regulārajiem pasažieru pārvadājumiem, uzņēmums nodrošina arī skolēnu regulāros pārvadājumus un piedāvā transporta nomu tūrisma vai kolektīviem izbraucieniem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) gada nogalē pieņemto lēmumu no trešdienas, 1. janvāra, mainīta vairāku maršrutu minibusu numerācija un vairāki ekspresbusi rīdziniekus apkalpos bez atlaidēm, informē SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS).

Tā kā RSDS nogalē pieņemts lēmums no 1. janvāra minibusus maršrutos 237., 241., un 244. pārdēvēt par ekspresbusiem, pirmo ciparu aizstājot ar skaitli “3”, un mainot to numerāciju uz 337., 341., 344., kā arī apvienot 246 minibusu ar 346. ekspresbusu, tad šajos maršrutos tiek atceltas braukšanas atlaides.

“Šīs pārmaiņas uzņēmumam “Rīgas mikroautobusu satiksme” nozīmē arī to, ka steidzamības kārtā oranžā krāsā ir jāpārkrāso 23 minibusi, kas kursē par ekspresbusiem pārveidotajos maršrutos 337.,341.,344. Tā kā dažu darba dienu laikā no RDSD lēmuma pieņemšanas līdz 1. janvārim nav iespējams veikt tik vērienīgas tehniskās izmaiņas, uzņēmums plāno zili-baltos minibusus aizstāt ar oranžas krāsas ekspresbusiem pakāpeniski,” atzīst uzņēmuma RMS sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Lazdiņa.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 12. jūnija pilnsabiedrības Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) 200.maršruta minibusu pasažieri, dodoties uz Vecāķiem, varēs pārvadāt savus velosipēdus tam paredzētajā velo turētājā, liecina medijiem sniegtā informācija.

Ar laiku vasaras sezonā velo turētāji varētu būt pieejami arī citos maršrutos.

200. minibuss kursē maršrutā Stacijas laukums – Vecdaugava, taču līdz ar pludmales sezonas sākumu daļa reisu tiek pagarināti līdz galapunktam Vecāķos. Saulainās dienās, ņemot vērā pasažieru pieplūdumu, tiks norīkoti arī papildu minibusi līdz Vecāķiem.

RMS aicina rīdziniekus, kuriem ir nepieciešama velosipēda pārvadāšana 200. maršruta minibusā, izmantot informatīvo tālruni 66907787, lai noskaidrotu precīzu transportlīdzekļu kustības grafiku. Par velosipēda pārvadāšanu ir jāmaksā tāpat kā par bagāžas pārvadāšanu – 2 eiro. Velo turētājā vienlaicīgi iespējams pārvadāt četrus divriteņus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Rīgas mikroautobusu satiksmei piegādā 14 jaunus minibusus

Lelde Petrāne, 04.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tuvākajā laikā galvaspilsētas ielās sāks kursēt 14 jauni pilnsabiedrības Rīgas mikroautobusu satiksme Volkswagen Crafter minibusi, kas ir īpaši pielāgoti cilvēkiem ar invaliditāti, informēja uzņēmuma pārstāvis Kaspars Līcītis.

Pirmos septiņus piegādā uzņēmums Moller Auto Krasta. Uzņēmuma Komerctransporta pārdošanas nodaļas vadītājs Renārs Agarskis informē, ka «jaunajos Volkswagen markas pasažieru minibusos ir 15 sēdvietas, sešas stāvvietas un speciāli aprīkota vieta invalīdu ratiņiem, kā arī traps, kas atvieglo iekļūšanu transportlīdzeklī».

Līdz ar jauno minibusu piegādi, sākot ar š.g. septembri, visos RMS maršrutos kursēs vismaz viens jaunais Volkswagen Crafter transportlīdzeklis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sākoties vasaras sezonai, Latvijā ievērojami pieaug to vietējo klientu skaits, kuri sava automobiļa vietā izvēlas nomātu transportlīdzekli, informē auto nomas pakalpojumu sniedzēja AVIS Budget Group Latvia konsultante Elīna Malašenko.

Tipiska Latvijas autonomas klienta profils ir 30-50 gadus vecs pastāvīgi nodarbināts vīrietis.

Auto nomas uzņēmuma Payless Latvia pārstāvis Edijs Vārpsalietis komentē: «Tāpat kā autonomas uzņēmumos citur Eiropā, arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā vasaras mēneši ir noslogotākie – nomas pakalpojumu pieprasījuma apjoms divkāršojas. Jūnijā palielinās to vietējo klientu skaits, kuri savas automašīnas vietā izmanto nomātu transportlīdzekli. Ar katru gadu pieaug arī to klientu skaits, kuri nomātu auto izmanto jaunlaulāto vai kāzu viesu pārvadāšanai,».

Visbiežāk nomas transportlīdzeklis tiek izmantots laikā, kad pašu automobilim tiek veikta servisa apskate vai tas uz ilgāku laiku atrodas remontā. «Izvēloties, ar ko aizvietot savu spēkratu, priekšroka visbiežāk tiek dota nelieliem mazcenas transportlīdzekļiem, kurus parasti nomā uz 7 līdz 10 dienām,» stāsta E. Vārpsalietis. Savukārt nedēļas nogalēs pieprasīti ir autofurgoni un minibusi, kas parasti tiek nomāti no vienas līdz četrām dienām.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA «Jūrmalas autobusu satiksme» (JAS) iegādāsies 16 jaunus autobusus, par kopējo summu 3,1 miljons eiro, informē kompānijā.

Šī gada novembra sākumā SIA «Jūrmalas autobusu satiksme» (JAS) parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (CFLA) par līdzfinansējuma piešķiršanu no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (KF) – Videi draudzīga sabiedriskā transporta – autobusu iegādi.

Projekts ir iekļauts Jūrmalas pilsētas attīstības programmā 2014. – 2020. gadam. Uzņēmumā skaidro, ka aktivitāšu mērķis ir nodrošināt un veicināt racionāla, moderna un videi draudzīga sabiedriskā transporta līdzekļu izmantošanu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai Jūrmalas pilsētas maršrutu tīklā. Projekta ietvaros tiks iegādāti 16 jauni, videi draudzīgi autobusi, no kuriem 14 darbosies ar dīzeļdegvielu atbilstoši «Euro 6» standarta maksimālai pieļaujamai emisijai un divi ar elektrību. Kopējās projekta izmaksas veido 3,1 miljonu eiro, no kurām ES KF līdzfinansējums ir 1,274 miljonu eiro apmērā un JAS - 1,826 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA «Jūrmalas autobusu satiksmes» (JAS) izsludinātajā iepirkumā ir noskaidrots uzņēmums, kas piegādās 14 videi draudzīgus autobusus, kurus par 1,953 miljoniem eiro (bez PVN 21%) piegādās Latvijas uzņēmums SIA «Latursus», kurš izvēlēts konkursa kārtībā, informē SIA «B-Bus» Sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Lazdiņa.

JAS saņems 14 videi draudzīgus autobusus, kas darbojas ar dīzeļdegvielu atbilstoši «Euro 6» standarta maksimāli pieļaujamai emisijai, izmantojot Eiropas savienības (ES) Kohēzijas fonda (KF) piešķirto līdzfinansējumu.

JAS izsludinātajā iepirkumā piedalījās, un savus piedāvājumus iesniedza divi pretendenti – SIA «Latursus» un SIA «Alkom-Trans». Iepirkumu komisija 2017. gada 4. decembrī ir pieņēmusi lēmumu, ka 14 jaunos un videi draudzīgos ISUZU CITIBUS markas autobusus ar dīzeļdzinējiem sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai Jūrmalas pilsētā, piegādās Latvijas uzņēmums SIA «Latursus» par 1,953 miljoniem eiro (bez PVN 21%).

Pretendenta piedāvātā cena bija zemākā, un iesniegtais piedāvājums atbilda visām iepirkumā – tehniskajā specifikācijā minētajām prasībām. Līgums ar piegādātāju tiks parakstīts līdz šā gada nogalei.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA «Jūrmalas autobusu satiksme» (JAS) autobusu maršrutus no pirmdienas var plānot tīmekļa karšu servisā Google Maps, informē SIA «Jūrmalas autobusu satiksme» Sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Lazdiņa.

Ieejot interneta vietnē www.google.lv/maps vai Google Maps aplikācijā, uzklikšķinot uz zilās bultas (norādes/directions), pasažieris meklētājā no piedāvātajām pārvietošanas iespējām izvēlas – sabiedrisko transportu. Pēc tam norāda atrašanās vietas adresi vai apdzīvotās vietas/ielas nosaukumu, vai arī uzreiz kartē atzīmē atrašanās vietu un norāda brauciena galamērķi.

Sadaļā «opcijas» (options) var atzīmēt īsāko un ātrāko maršrutu, kurā ir mazāks pieturvietu un pārsēšanās reižu skaits, kā arī izvēlēties īsāko ceļu, kas jāiet ar kājām.

SIA «Jūrmalas autobusu satiksme» sabiedriskā transporta pakalpojumus Jūrmalas pilsētā nodrošina kopš 1958. gada. Šobrīd 6 pilsētas maršrutos kursē 23 autobusi un minibusi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) no šī gada 2.aprīļa ir pieņēmusi lēmumu pilnībā pārtraukt mikroautobusu satiksmi apkalpotajos maršrutos Rīgas pilsētā līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai valstī, informē RMS.

COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanai valstī, tostarp sabiedriskajā transportā, ir noteikti virkne ierobežojumi un drošības pasākumi. No 21.marta Rīgā tika slēgti vairāki RMS maršruti un reisi, atsevišķos maršrutos transports kursē pēc brīvdienu kustības grafika. Turklāt Satiksmes ministrija (SM) 26.martā izdeva rīkojumu "Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā", kurā minēts, ka pārvadātājiem iespēju robežās jāierobežo mikroautobusu izmantošana pasažieru pārvadāšanai, lai ievērotu sociālo distancēšanos.

Tā kā uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus tikai ar minibusiem un ekspresbusiem, savukārt SM rīkojums nosaka ierobežot minētās klases transportlīdzekļu izmantošanu, kā arī pēdējās dienās saņemam no darbiniekiem arvien jaunu informāciju par atsevišķiem gadījumiem, kad pasažieri mikroautobusos neievēro noteiktos distancēšanās ierobežojumus.

Komentāri

Pievienot komentāru