Rolavas keramikas ražotne atdzimst kā fēnikss

Autors: db.lv
2016. gada 20. janvāris plkst. 14:05

Pērn Grobiņas novada uzņēmums SIA Konaks Plus atzīmēja piecpadsmit gadu jubileju. Uzņēmums nodarbojas ar māla suvenīru izgatavošanu un ticis pāri krīzēm, gan piedzīvojis dažu labu veiksmi. Investora piesaistīšana nu pavērusi iespēju izmantot pašu iegūto mālu, un tas ir viens no faktoriem, lai nākotnē raudzītos cerīgi, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Keramikas ražotne Rolavā atkarībā no sezonas ar darbu nodrošina divpadsmit līdz piecpadsmit Rolavas, kā arī Grobiņas, Durbes un Liepājas iedzīvotājus, kuriem tiek segti transporta izdevumi.

Lielākā daļa Konaks Plus sortimenta nonāk Rīgā. Konaks Plus sadarbojas ar lietuviešu kompāniju, kas līdzās savai produkcijai Rotenburgā piedāvā arī Rolavā tapušos keramikas suvenīrus, taču noslēgt pastāvīgu līgumu ar vāciešiem nav izdevies.

Līdz ES sankcijām pret Krieviju un rubļa vērtības krišanai nadzīgākie suvenīru pircēji bijuši naudīgie tūristi no Krievijas. «Kādu laiku izdevās nedaudz ielikt savā kabatā,» neslēpj uzņēmuma izpilddirektors Sergejs Kruks. «Tagad visu ieguldām ražotnē. Paši strādājam un saņemam tikpat, cik mūsu darbinieki.»

Uzņēmuma vadītājs sarūgtināts rāda nerealizētās sagataves, neapdedzinātus suvenīrus ar Tallinas vecpilsētas torņiem: šogad no igauņiem nav saņemts neviens pasūtījums. Agrāk kaimiņzeme iegādājusies produkciju vērtībā no septiņiem līdz desmit tūkstošiem eiro gadā. Neskaitot sīknaudu, keramikas rūpnīcas produkciju pērkot amerikāņi, angļi, lietuvieši. «Vācietis, skandināvs izvēlas tikai kādu sīkumiņu, bet krievs pirka suvenīrus sev, mammai, tēvam un vēl kaimiņienei. 2014. gadā mums bija 15 procentu kritums, taču pagājušogad – jau divdesmit pieci. Lai izdzīvotu, veicām iekārtu modernizāciju un kadru optimizāciju: pirms četriem gadiem te strādāja gandrīz piecdesmit cilvēku.»

Plašāk - laikrakstā Kursas Laiks.

Atslēgvārds