Ražošana

Rubrig investē jaunā ražošanas līnijā, kas ļaus dubultot ražošanas jaudas

Db.lv, 01.08.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas gumijas drošības seguma ražotājs Rubrig investējis jaunā ražošanas līnijā, kas turpmāk uzņēmumam ļaus dubultot ražošanas apjomus.

Jaunās līnijas kapacitāte ir 100 000 m2 gumijas seguma gadā, kas kompānijai radīs arī jaunas eksporta iespējas un ražotnē izveidos papildu 10 darbavietas.

Ir pagājuši seši gadi kopš brīža, kad Latvijas uzņēmums RUBRIG Ādažos 2016. gadā atklāja savu pirmo sporta un rotaļu laukumu gumijas drošības flīžu ražošanas rūpnīcu.

Kopš tā laika uzņēmums ir strauji attīstījies, par ko liecina arī 2021. gada beigās sasniegtais apgrozījums vairāk nekā 2 miljonu eiro apmērā. Kompānijas produkcija ir novērtēta arī ārvalstīs – šobrīd 75% saražotās produkcijas Rubrig realizē 20 eksporta tirgos. Uzņēmums jau laicīgi gatavojās ražošanas paplašināšanai – 2021. gadā Rubrig inženieru komanda sadarbībā ar ASV un Itālijas inženieru palīdzību, kā arī ar Luminor Bank un Altum finansiālu atbalstu, izstrādāja un veiksmīgi ieviesa jaunās ražošanas līnijas projektu, kura kopējās izmaksas pārsniedz 800 000 eiro.

Jaunā ražošanas līnija ar jaudu 100 000 m2 gumijas seguma gadā palīdzēs dubultot uzņēmuma ražošanas apjomus, ieviest vairākus tehnoloģiskus jauninājumus ražošanas procesā, samazināt izmaksas, kā arī nodrošinās papildu 10 darba vietas Ādažos (līdz ar ražošanas paplašināšanu uzņēmumā turpmāk strādās 39 darbinieki).

Jaunā iekārta palīdzēs uzņēmumam ietaupīt aptuveni 10% enerģijas izmaksu, kā arī būtiski uzlabos procesu automatizāciju. Tā nodrošinās arī jaunas dizaina iespējas, piemēram, fitnesa segumam turpmāk būs iespējams izveidot neierobežotu skaitu krāsu kombināciju.

Jaunas gumijas segumu rūpnīcas izveidē Ādažos investē 1,15 miljonus eiro 

Investējot 1,15 miljonus eiro, Latvijas uzņēmums Rubrig izveidojis bērnu rotaļu un sporta ...

“Laika gaitā esam uzkrājuši lielisku pieredzi gumijas segumu ražošanas procesos. Jaunās līnijas koncepts ir mūsu pašu izstrādāts “know -how”, kam pateicoties, ieviesām daudzas pašu izlolotas un praksē pārbaudītas idejas, kas ļauj uzlabot efektivitātes radītājus, mazināt cilvēka kļūdu faktora ietekmi un darbinieku fizisko slodzi. Piemēram, tagad, uz jaunās līnijas ražojot mūsu flagmaņa produktus fitnesa zālēm, spējam palielināt izlaidi par vairāk nekā 15% un samazināt šiem produktiem nepieciešamo darbaspēka resursu,” stāsta saka uzņēmuma vadītājs Dainis Bonda.

Kā top? Sporta zāles segums SIA RUBRIG  

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA RUBRIG ražotnē,...

Kopš pirmās ražošanas līnijas atklāšanas uzņēmums ir guvis ievērojamus panākumus eksporta tirgos, par ko arī saņēmis divus apbalvojumus - Eksporta un Inovāciju balvu (2019. gadā) un LTRK eksporta balvu (2022. gadā).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) 23. martā Biedru kopsapulcē pasniedza Eksporta balvas. Krišjāņa Valdemāra balvu “Latvji, brauciet jūriņā!” saņēma SIA “Peruza”, bet “Sprīdīša balvu” ieguva SIA “Art Fairs Service”.

Latvijā netrūkst uzņēmīgu, perspektīvu un enerģisku uzņēmēju ar lielām ambīcijām un potenciālu. Tieši tāpēc jau par tradīciju ir kļuvusi LTRK Eksporta balvas pasniegšana, lai novērtētu uzņēmēju sasniegumus un motivētu darboties ar aizvien pieaugošu jaudu, tādā veidā ne tikai nesot Latvijas vārdu pasaulē, bet arī vairojot Latvijas iedzīvotāju labklājību.

Šogad LTRK Eksporta balvu “Latvji, brauciet jūriņā!” saņēma ražošanas iekārtu un robotizēto līniju izgatavotājs SIA “Peruza”. Valdes priekšsēdētājs Roberts Dlohi, saņemot balvu, stāsta: “Šī balva ir mūsu lielisko darbinieku godam sasniegtais rezultāts. Mēs ļoti lepojamies ar saviem darbiniekiem, jo mēs darām to, ko tradicionāli dara Vācija, Zviedrija un citas pasaulē atzītas ražošanas iekārtu ražotājvalstis. Un tas, ka mēs esam iegājuši starptautiskā apritē ar saviem robotizēto ražošanas līniju projektiem, ir liels panākums.” Goda rakstus šajā kategorijā saņēma uzņēmumi SIA “Sport Revolution” un SIA “Mežroze”.

Komentāri

Pievienot komentāru