Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liepājniece Santa Veilande ir viena no jaunajām māmiņām, kas pēc bērnu piedzimšanas saprata, ka nevēlas atgriezties iepriekšējā darbā. Tā vietā viņa izveidojusi mazo kulināru skoliņu Debessmannā.

Santa ēdiena gatavošanas meistarklases vada kopā ar vīru, restorāna Piano šefpavāru Dāvi Veilandu.

Noder iegūtā izglītība

«Kādreiz nevarēju iedomāties, ka mana dzīve būs saistīta ar ēst gatavošanu,» smaida Santa. Bērnībā tā bija nodarbe, kas nepavisam negāja pie sirds. Taču viss mainījās, piedzimstot meitai Terēzei. Jaunajai māmiņai radās iedvesma, gatavojot ļauties eksperimentiem, un drīz vien viņa sāka domāt, ka būtu interesanti izveidot pavāru skoliņu bērniem. Sekojot profiliem Instagram, zinājusi, ka Rīgā darbojas līdzīgas iestādes. Kad meitai bija aptuveni astoņi mēneši, Santa secināja, ka nevēlas turpināt darbu juristu birojā. Tas viņai patika, taču pārņēma sajūta, ka svarīgāk ir veltīt daudz laika ģimenei. Tad, kad vajadzēja atgriezties darbā, viņa devās uz Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), lai reģistrētos kā bezdarbniece. Jau tad zināja, ka tur ir programma komercdarbības vai pašnodarbinātības sākšanai.

Pasākuma laikā bezdarbnieks sešu nedēļu garumā saņem atbalstu biznesa plāna izstrādei. Ja darbs paveikts labi, iespējams saņemt nepieciešamo finansējumu, līdz šim maksimālā summa bija 3000 eiro, kā arī ikmēneša dotācija minimālās algas apjomā pusgada garumā. Tur lieti noderējusi iepriekš Liepājas Universitātē iegūtā izglītība uzņēmējdarbībā. Tas bija viens no nosacījumiem, lai piedalītos šajā NVA organizētajā aktivitātē.

Iegulda savus līdzekļus

Sākotnēji Santai norādīts, ka pasākumam uzņēmējdarbības sākšanai pieteikušies daudzi gribētāji un savu kārtu nāksies gaidīt ilgi. «Taču man bija laiks. Varēju kādu brīdi nestrādāt, jo vīrs uzturēja ģimeni,» viņa atzīst. Tomēr jau pēc mēneša pienāca ziņa, ka izvēlētajā programmā atbrīvojusies vieta. «Biznesa plāna rakstīšana tehniski man nesagādāja grūtības. Sarežģītāk bija noformulēt savu domu, ideju,» Santa dalās pieredzē un pasmaida, ka, gaidot rezultātus, no vienas puses, cerējusi – atbalstu nesaņems. Ērtāk jau vienmēr ir dzīvot pa vecam, nevis ļauties jauniem izaicinājumiem. Bija bailes sākt kaut ko savu. Turklāt jau bija pieteicies otrais mazulis.

Visu rakstu Ģimeniska rosība virtuvē lasiet 13. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nodarbinātības valsts aģentūra šogad plāno atbalstīt 75 iesniegtos biznesa plānus; iepriekšējos gados atbalstīti 213 bezdarbnieku iesniegtie biznesa plāni.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pasākuma "Atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai" mērķis ir sniegt konsultatīvu un finanšu atbalstu bezdarbniekiem ar iepriekšēju sagatavotību un ievirzi komercdarbības veikšanā, lai viņi varētu uzsākt komercdarbību vai kļūt par pašnodarbināto.

"2020. gadā šajā pasākumā piedalās 150 NVA reģistrētie bezdarbnieki, kuru iesaiste tika uzsākta februārī. Šobrīd pasākuma dalībnieki apmeklē biznesa plāna izveides konsultācijas un izstrādā biznesa plānus. Provizoriski maijā plānojam atbalstīt 75 iesniegtos biznesa plānus, ja tie izvērtēšanā saņems pietiekamu punktu skaitu, kas norādīs uz biznesa plāna dzīvotspēju," informē Baiba Ivāne, Nodarbinātības valsts aģentūras Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vecākā eksperte.

Komentāri

Pievienot komentāru