Mazais bizness

Sākam biznesu: Kā deserts skolas ikdienā

Ilze Šķietniece, speciāli DB, 13.06.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sarežģītas lietas bērniem māca vienkārši un aizraujoši.

Prieks bērnu acīs bija viens no dzinuļiem, kas Elīnai Laubertei un Madarai Šustei lika izveidot biedrību STEM izglītības vēstniecība. Tā nodarbojas ar skolēnu izglītošanu četrās disciplīnās: zinātnē, tehnoloģijās, inženierzinātnēs un matemātikā. Viņas satikās 2016. gadā, darbojoties Zinātkāres centrā Zinoo Liepājā.

Prieks būt kopā ar bērniem

Doma par savu biedrību Madarai un Elīnai brieda jau ilgāku laiku. Taču, kad Zinoo nonāca Liepājas Izglītības pārvaldes pārziņā un nebija īstas skaidrības par nākotni, viņas nosprieda, ka ir īstais laiks pamest algotu darbu, lai sāktu ko savu. «Laika gaitā mēs jau bijām iemīlējušas šo procesu – būt kopā ar bērniem, redzēt vienkāršo, radošo veidu, kā lietas darīt, redzēt, ka viņiem sanāk, ka tas viņus aizrauj un iedvesmo,» stāsta Elīna.

Visu sākt darīt pašām nebija grūti, jo gadu gaitā jau bija uzkrāta pieredze. Balstoties uz iepriekš gūtajiem secinājumiem, kā darbības formu izvēlējās biedrību – šāds statuss ir arī Zinoo. «Man liekas, ka izglītības joma nav bizness, tāpēc neveidojām uzņēmumu,» pamato Elīna. «Mēs varam nopelnīt savai iztikai, domāt par attīstību, bet tik un tā šī vairāk ir sirdslieta.»

Turklāt biedrības statuss ļauj piesaistīt dažādu projektu līdzekļus. Piemēram, tagad, jūnija sākumā, Grobiņā notiek nedēļu ilga dienas nometne, kurai izdevās iegūt atbalstu pašvaldības rīkotā projektu konkursā. Līdz ar to vecākiem līdzmaksājums bija vien 60 eiro par piecām dienām. Tomēr galvenā STEM vēstniecības mērķauditorija ir bērni skolās. Vēl tiek organizētas radošās darbnīcas uzņēmumu, pašvaldību organizētos pasākumos, bet vasarā – nometnes un tematiskās dienas.

Pirms darbošanās Zinātkāres centrā Zinoo ne Elīnai, ne Madarai nebija pedagoģiskās izglītības. Tomēr, izrādot cieņu videi, kurā darbojas, Elīna izgāja pedagoģiskos kursus Liepājas Universitātē, bet Madara pērn sāka tur studijas un šogad iesaistījusies kustībā Iespējamā misija.

Visu rakstu lasiet 13. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru