Pasaulē

Šarapova pirmo reizi kopš diskvalifikācijas piešķiršanas piedalījusies tenisa mačā

LETA--AFP, 11.10.2016

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Slavenā Krievijas sportiste Marija Šarapova pirmdien pirmo reizi kopš diskvalifikācijas piešķiršanas par dopinga lietošanu piedalījusies tenisa mačā, aizvadot divas spēles Lasvegasā notikušajā labdarības pasākumā.

Pašlaik 29 gadus vecā Šarapova pirmdien piedalījās labdarības pasākumā, lai vāktu līdzekļus pazīstamā mūziķa Eltona Džona AIDS fondam. Pirmajā mačā krieviete pārī ar talantīgo amerikānieti Teilori Džonsonu piekāpās slavenajai Martinai Navratilovai un Līzelai Hūberei no ASV.

Pēc tam Šarapova piedalījās arī labdarības pasākuma fināla mačā, kur, spēlējot kopā ar ASV tenisa leģendu Džonu Makinroju, bija jāsacenšas pret Navratilovu un Endiju Rodiku.

Šarapovai par aizliegtās vielas meldonija lietošanu šogad tika piespriesta divu gadu diskvalifikācija, kas gan nu samazināta līdz 15 mēnešiem. Tas nozīmē, ka krieviete oficiālās sacensībās varēs atgriezties nākamā gada pavasarī.

«Kortā neesmu bijusi kādu laiciņu, taču man un manai dubultspēļu partnerei Džonsonei šis bija jautrs pasākums,» pauda Šarapova.

Šarapovas diskvalifikācija stājās spēkā šī gada 26.janvārī, kad tenisiste tika pieķerta aizliegtās vielas meldonija lietošanā.

Pašlaik 29 gadus vecā Šarapova sacīja, ka medikamentu lietojusi desmit gadus un neesot zinājusi, ka tas kopš šī gada 1.janvāra ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā.

Šarapova, kura iestājusies Hārvarda Universitātē un plāno apgūt uzņēmējdarbību, ir pieckārtēja Grand Slam turnīru uzvarētāja.

Krievijas tenisiste karjerā uzvarējusi 35 WTA turnīros, tostarp 2004.gadā WTA sezonas noslēguma finālturnīrā, bet vēl 23 turnīru finālos zaudējusi.

Meldonijs, kas ir medikamenta Mildronāts aktīvā viela, aizliegto vielu sarakstā tika iekļauts pirms gada. Šogad tas kļuvis par «populārāko» dopingu pasaulē, jo tā lietošanā pieķerti ļoti daudzi sportisti, un tieši Šarapova ir pats «skaļākais» vārds. Septembrī ar Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) pārstāvjiem tikās arī Latvijas farmācijas kompānijas AS Grindeks pārstāvji, tomēr viņiem neizdevās panākt Mildronāta aktīvās vielas izņemšanu no aizliegto vielu vidus, un to būs aizliegts lietot arī 2017.gadā.

WADA līdz 30.septembrim bija pagarinājusi periodu, kura laikā meldonija lietošanā pieķertie sportisti varēja izvairīties no diskvalifikācijas, ja viņu organismā konstatēts neliels daudzums šīs vielas. Kaut gan oficiāli tas nav izziņots, paredzēts, ka no 1.oktobra šī atruna vairs nav spēkā un meldonija sportistu organismā vairs nedrīkst būt nemaz.

Nesen meldonijs tika iekļauts arī Nacionālajā hokeja līgā aizliegto vielu sarakstā.