Siguldā cienās ar bebra gaļas ruleti, sama steiku un murķeļiem 

Sagaidot 2017.gadu, kad Siguldā, Rīgā un Gaujas reģionā tiks īstenotas Eiropas Gastronomijas reģiona aktivitātes, no 18. līdz 24.aprīlim Siguldā un tās apkārtnē pirmo reizi tiek organizēta Siguldas Restorānu nedēļa.

Lelde Petrāne, 12.04.2016

Siguldas Restorānu nedēļas ietvaros viesi aicināti baudīt trīs ēdienu maltītes astoņos Siguldas novada un apkaimes restorānos. Katrā restorānā tiks piedāvātas ēdienkartes par divām cenām – 15 un 20 eiro. Siguldas Restorānu nedēļas ietvaros būs iespēja nobaudīt grilētu brieža karbonādi, pīles karpačo, putotu trušu aknu pastēti, Latvijas ogu parfē, bebra gaļas ruleti, sama steiku un murķeļus ar paipalu olu, redīsiem un zaķskābenēm.

Gardēžus visas nedēļas ietvaros gaidīs četri Siguldas restorāni: Aparjods, Kropotkins, Garšas frekvence un Gadalaiki, kā arī četri Siguldas apkārtnes restorāni: Kungu rija, Bīriņu pils restorāns, Mālpils muižas restorāns un Rāmkalnu restorāns.

Restorānu piedāvājums Siguldas sociālajos tīklos un restorānos būs pieejams no 16.aprīļa.

Siguldas Restorānu nedēļu organizē Siguldas novada pašvaldības aģentūra Siguldas Attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tūrisma Attīstības biroju, īstenojot 2015.gadā izcīnīto titulu Eiropas Gastronomijas reģions 2017.gadā.

Jaunākais izdevums