Mežsaimniecība

Simtgades produkti: Latviskā mežizstrādes tehnika

Laura Mazbērziņa, 09.06.2018

Jaunākais izdevums

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas ražotāji izstrādājuši dažādus produktus. Tam esam veltījuši rubriku Simtgades produkti.

Godinot Latvijas valsts simtgadi, mežizstrādes tehnikas tirdzniecības jomā strādājošais uzņēmums «Haitek Latvia» sadarbībā ar ražotāju «Komatsu Forest AB» ir sarūpējuši Komatsu mežizstrādes tehniku ar latvisku dizainu.

Uz forvarderiem «Komatsu 855» un «Komatsu 845» redzami Lielvārdes jostas motīvi, kas simbolizē SIA «Haitek Latvia» mājas pilsētu Lielvārdi, kā arī uzņēmuma patriotismu. Savukārt, sarežģītais jostas raksts vēsta par meistarību.

Sarkanais jostā apzīmē cilvēku, cilvēcisko, dzīvību un Zemi, savukārt, baltais – garīgo spēku un Visumu.

Šā gada sākumā SIA «Haitek Latvia» jau piegādājusi vairākas Latvijas valsts simtgadei veltītās tehnikas vienības. Klientu reakcija esot pozitīva, vēl gan neesot izlemts, cik ilgi šāds noformējums tehnikai tiks saglabāts.

«Vairāk patriotiskāku cilvēku un uzņēmēju. Ne tikai runāt un domāt par to, ka vajadzētu labāk dzīvot, bet to vajag sākt darīt,» jautāts, ko novēl Latvijai un Latvijas iedzīvotājiem, saka Agris Putniņš, SIA «Haitek Latvia» īpašnieks.

SIA «Haitek Latvia» kopš 2016. gada jūnija ir oficiālais mežizstrādes tehnikas zīmola «Komatsu» pārstāvis Latvijā. SIA «Haitek Latvia» izdevies būtiski kāpināt apgrozījumu - 2016. gadā tas bija 896 tūkstoši eiro, bet 2017. gadā - jau 4 miljoni eiro. Tīrā peļņa 2016. gadā bija 32 tūkstoši eiro, bet 2017. gadā - 166 tūkstoši eiro. Bruto peļņas rentabilitāte augusi par 1,78%. Eksporta apjoms no gada apgrozījuma veido 10%. Tiek eksportēts uz visām Eiropas valstīm un Krieviju. Šogad SIA «Haitek Latvia» plāno kāpināt apgrozījumu.

«Mums ir jāpilnveidojas un jābūt izcilam partnerim mūsu Latvijas klientiem, kā papildu perspektīvu saredzot arī starptautisko tirgus daļu, uz to mēs šobrīd tiecamies,» saka A. Putniņš.

Šis uzņēmums izveidots, pateicoties A. Putniņa lietotas mežizstrādes tehnikas tirdzniecības biznesam Igaunijā. Tur iegūtie līdzekļi ieguldīti «Haitek Latvia».

Tev varētu interesēt arī:

Simtgades produkti: Jogurta kokteiļi ar brunču rakstiem

Kā top? Rocket Bean Roastery Latvijas Nacionālā kafija

Simtgades produkti: Grili ar piederības zīmi

Simtgades produkti: Grandfather latviskie džemperi

Simtgades produkti: Riija latviskā kolekcija

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Ventspilī ražo durvju rokturus vīrusa izplatības ierobežošanai

Zane Atlāce - Bistere, 07.04.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ventspils brīvostā strādājošais metālapstrādes uzņēmums "Malmar Sheet Metal" krīzes laikā uzsācis ražot durvju rokturus, kas palīdz durvis attaisīt ar elkoni nevis plaukstu, informē Ventspils brīvostas sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

Durvju rokturi gan ir tikai uzņēmuma papildus nodarbošanās krīzes laikā un nav plānota kā peļņas avots, atzīst uzņēmumā.

LASI ARĪ: FOTO: TOP 10 pēc apjoma lielākie automobiļu ražošanas nozares uzņēmumi Latvijā

Šobrīd pirmais produkcijas pasūtījums ir ceļā uz Beļģiju, bet uzņēmums gatavs piedāvāt rokturus arī Latvijā, ja tāda interese būtu.

Uz rokturiem iespējams uzdrukāt arī citus logo. Uzņēmums cer, ka tuvākajā laikā varētu mainīties drošības noteikumi lielākajās Eiropas valstīs, kas ļautu arī Ventspils rūpnīcai atsākt ražošanu lielākā apjomā.

Komentāri

Pievienot komentāru