Ekonomika

Skaistumkopšanas salona īpašniece: Strādāt nav viegli, taču ne uz vienu citu valsti braukt es negribētu

Žanete Hāka, 12.07.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viens no uzņēmumiem, kas Saulkrastos spējis noturēties jau gandrīz 20 gadu, ir skaistumkopšanas salons Klēra. Tas tika atvērts 2001.gadā un bija pirmais skaistumkopšanas salons Saulkrastos.

Kā stāsta tā īpašniece Kristīne Ješus, laika gaitā salons mainījis atrašanās vietu, un patlaban izveidoti divi saloni – Klēra centrā un SPA salons Klēra Lukss, kas atrodas kompleksa Sun Republic teritorijā.

Tiesa gan, salonam ziemā nav viegli, viņa atzīst – vasarā iedzīvotāju skaits trīskāršojas, tad klientu ir daudz, savukārt ziemā salons turas uz pastāvīgajiem klientiem un piedāvātajām akcijām. Abos salonos speciālisti strādā ar vienu kosmētiku, taču Klēra Lukss pakalpojumu klāsts ir plašāks – šajā vietā atrodas SPA zona, kur vienlaicīgi var atpūsties arī vairāki cilvēki – pāris, draudzenes vai cita kompānija, tiek piedāvātas arī masāžas un citi pakalpojumi. Tāpat uzņēmums bērniem piedāvā Klēriņas akadēmiju, kas norit ballīšu stilā un kurā nelielas grupiņas meiteņu sapulcējas un apgūst kosmētikas pamatus.

Šādā vietā būtiska ir pakalpojumu kvalitāte, kļūdīties nedrīkst, jo runas par salona piedāvātajiem pakalpojumiem izplatās ātri, un jebkura neveiksme var pārvilkt svītru biznesam, viņa raksturo. Rīgā klientu plūsma ir lielāka, tie mainās, savukārt Saulkrastos liela daļa ir pastāvīgie klienti. Liels izaicinājums ir atrast piemērotu atrašanās vietu, jo labākās vietas jau ir aizņemtas, arī telpu nomas cena ir nozīmīga, lai pēkšņu telpu sadārdzinājumu dēļ nebūtu jāceļ klientiem pakalpojumu cenas.

Sākot darbu viesnīcas telpās, bija iecere piesaistīt arī ārvalstu tūristus, tomēr arī šajā salonā bizness lielākoties turas uz vietējiem klientiem, tāpat pēdējos gados jūtama Krievijas tūristu skaita samazinājuma ietekme. Tajā pašā laikā ne viens vien klients uz salonu brauc no Rīgas – izmēģinājis salona piedāvājumu vasarā, secina, ka ir vērts mērot dažus desmitus kilometru arī citos gadalaikos.

«Strādāt nav viegli, taču ne uz vienu citu valsti braukt es negribētu, un, ja ir rokas, prāts un gribēšana, tad noturēties ir iespējams,» piebilst K. Ješus.

Runājot par Saulkrastu attīstību, viņa pauž cerību, ka nākotnē tiks veidoti objekti, ar ko piesaistīt tūristus. Pēc viņas domām, Saulkrastos vajadzētu attīstīt SPA kompleksu vai baseinu, patlaban pilsētā nav tādu atpūtas vietu, kas piesaistītu apmeklētājus, ir vien saulrieta taka un daži krodziņi, uzskata Klēra īpašniece.

Komentāri

Pievienot komentāru