Jaunākais izdevums

Skrejriteņu DipDap ražotājs MGS Factory atvēris jaunu ražotni Kuldīgas pievārtē.

Kurzemes biznesa inkubatora uzņēmums stabilu tirgus nišu iekarojis ar koka skrejriteņiem DipDap, kuriem šogad pievienojušās arī moduļu mājas lellēm. Pats uzņēmums no biznesa inkubatora telpām, kur kļuvis par šauru, tikko pārcēlies uz industriālo parku Kuldīgas pievārtē – Rumbas pagasta Miķeļiem.

Ražotne Rumbas pagasta industriālajā parkā papildināta ar trim jaunām iekārtām, kuru iegādei MGS Factory pērn piesaistīja Eiropas Savienības līdzfinansējumu Lauku atbalsta dienesta administrētajā programmā Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai. Septembrī gaidāma vēl viena iekārta, stāsta SIA MGS Factory dibinātājs Mareks Gipters. Projekta summa ir 35 tūkst.Ls, no tiem vairāk nekā puse ir ES līdzfinansējums.

Šā gada sākumā īstenots vēl viens projekts ar 50% ES līdzfinansējumu – ārējo tirgus apgūšanai uzņēmums piedalījās starptautiskajā rotaļlietu izstādē Spielwarenmesse, kas notika Vācijā, Nirnbergā. Projektu sagatavošanā palīdzēja Kurzemes biznesa inkubators, kurā MGS Factory iestājās jau 2011.gada aprīlī. «Tā ir labākā atbalsta forma, kas jaunam uzņēmumam var būt,» jautāts par to, ko uzņēmumam devis biznesa inkubatora statuss, apgalvo M.Gipters.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Koka skrejriteņu Dip Dap ražotājs nostiprinās tirgū

Anda Asere, 05.12.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA MGS Factory nostiprinās tirgū, ražojot koka skrejriteņus un koka mājas bērniem.

SIA MGS Factory konkursā Eksporta un inovācijas balva 2013 savu produktu koka skrejriteni Dip Dap pieteicis kategorijā Rūpnieciskais dizains un Importa aizstājējprodukts. Dizaina autors ir uzņēmuma īpašnieks Mareks Gipters, kurš šo produktu ir izstrādājis no sākuma līdz galam. Kopš 2010. gada, kad tapa pirmais prototips, skrejritenis ir nedaudz mainījies, izgājis sertificēšanas procesu. «Pievienotā vērtība, ko novērtē Latvijā un ārzemēs, ir koka tekstūra, dabīgs materiāls, ko izmantojam savā produktā,» saka Sanita Giptere, SIA MGS Factory pārdošanas un eksporta vadītāja.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Pagaidām par zaļu savam veikalam

Anda Asere, 02.09.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai piesaistītu lielāku klientu skaitu, jābūt plašākam sortimentam un cenu diapazonam

«Dalība projektā bija iespēja sevi pareklamēt, notestēt šāda veida veikala konceptu tirdzniecības centrā un pārbaudīt, kāda ir mūsu produktu atpazīstamība – par to nevaram sūdzēties. Mēs esam par «zaļu», lai mums pašiem šobrīd būtu šāds stends tirdzniecības centrā. Mēs varētu strādāt pa nullēm, bet tas arī viss,» saka Mareks Gipters, attīstošo bērnu rotaļlietu DipDap (SIA MGS Factory) īpašnieks. (Vairāk par DipDap DB rakstīja 05.08.2013.)

Šī mēneša laikā viņš ir guvis atziņu, ka produkts ir labs, taču, lai potenciāli iekārtotu savu veikalu, jāpaplašina produktu klāsts un cenu amplitūda, lai būtu arī lētāki produkti, piemēram, par desmit latiem. DipDap skrejritenis nav impulsa pirkums – cilvēki katru dienu netērē 50 latus bērniem. Uzņēmums savā stendā piedāvāja arī kartona mēbelītes, kas domātas leļļu mājai, un pārsteidzošā kārtā tās bijušas visai pieprasītas. Tās pērk arī tāpat, ne tikai uzņēmuma ražoto leļļu māju iekārtošanai. «Tas liecina, ka jābūt arī lētākiem produktiem,» secina M. Gipters.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Inkubatora uzņēmējiem ražīga izstāde Vācijā

Vēsma Lēvalde, 31.10.2013

Izstādes apmeklētāji esot īpašu interesi izrādījuši par SIA „MGS Factory” ražotajām koka rotaļlietu mājiņām, ar kurām bērni varēja spēlēties turpat izstādē uz vietas.

Avots: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vairāki Kurzemē izvietoto biznesa inkubatoru uzņēmumi vienā no Vācijas lielākajām tirdzniecības izstādēm INFA 2013 sekmīgi pārdevuši saražoto produkciju un ieguvuši nozīmīgus kontaktus eksporta aktivitātēm.

Uzņēmēji atzīst, ka tāpat gūta pieredze starptautiskajā mārketingā.

Uz Hannoveri Vācijā bija devušies Ventspils Augsto tehnoloģiju parka uzņēmumi SIA OT Systems un SIA Ambline, kā arī Kurzemes biznesa inkubatora uzņēmums, koka rotaļlietu ražotājs no Kuldīgas SIA MGS Factory un Liepājas uzņēmums SIA Zibenszeļļi, kas piedāvā drošības risinājumus mājokļiem.

Produkcija un uzņēmumi kopumā izvietoti astoņās lielās zālēs, kuru kopējā platība sasniedz 110 000m2, informē VATP. Trīs no Latvijas uzņēmumiem izvietoti zālē, kas atsevišķi atvēlēta tieši ārzemju ražojumiem un uzņēmumiem. Arī pārējās zāles sadalītas atbilstoši tematikai - bērnu rotaļlietas, ekoprodukcija, Ziemassvētki, elektronika, Vācijas lielākie zīmoli u.c.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 17. līdz 19. aprīlim Ķīpsalā notiks izstāde bērniem un vecākiem Bērnu pasaule 2015, informē BT1.

Šogad Bērnu pasaulē stendos apmeklētāji varēs sastapt jau ierastos uzņēmumus, līdz šim izstādē neredzētus, kā arī vairākus nozarē pavisam jaunus un drosmīgus uzņēmumus. Dalībnieki sola daudzu jaunumu pirmizrādes, kā arī speciāli izstādei gatavotu produktu prezentācijas!, atklāj izstādes Bērnu pasaule 2015 vadītāja Aiva Borska.

Izstādē piedalīsies tādi uzņēmumi kā Pepi Rer, Prof Rostuls, Petra.lv, Space Scooter Baltic, GIGI bloks, Jack & Company, Mojo Design, Troll Smiltene, MGS Factory, Baby-Vest Baltic, Be Hebe un citi, kas izstādē prezentēs jaunākos preču modeļus, aktuālās sezonas kolekcijas un arī daudzu pircēju jau iecienītas preces un pakalpojumus. Apmeklētāji varēs ieraudzīt vairāku jaunu zīmolu preces, piemēram, Deepy Sleepy gultas veļu mazuļiem un Gardenia apģērbus topošajām māmiņām, jaunus mīkstos blokus atpūtai un rotaļām no IGLU Soft Blocks, piknika pledus no EKO YS un citus jaunumus. Kopumā izstādē piedalīsies apmēram 150 Latvijas un Baltijas uzņēmumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Koka rotaļlietas DIP DAP ražo Latvijas uzņēmums MGS FACTORY - jauns uzņēmums, kas dibināts 2010.gadā, bet apņēmības pilns īstenot lielus plānus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Papildināta ar foto - Sumina labākos eksportētājus un inovatorus

Anda Asere, 12.12.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apbalvoti Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2013 laureāti.

Latvijas uzņēmumi, kas sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, vietējā tirgus nodrošināšanā ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem, inovāciju ieviešanā un rūpnieciskā dizaina izstrādē, balvas sadalīja sešās kategorijās.

Par Eksporta čempionu atzina a/s UPB. UPB galvenie noieta tirgi ir Zviedrija, Norvēģija, Vācija, arī Šveice, Itālija, Somija, Dānija, Islande un Lietuva. Pēdējos divus gadus UPB aktīvi meklē sadarbības partnerus arī muitas ūnijas valstīs – Krievijā un Kazahstānā.

Pirmo vietu kategorijā Eksportspējīgākais komersants lielo un vidējo komercsabiedrību grupā ieguva SIA Valpro, kas ražo metāla kannas, ugunsdzēšamos aparātus un to korpusus. Uzņēmuma eksports veido 94% no apgrozījuma. Otrajā vietā ierindojās a/s Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīca, bet trešajā – SIA V.O.V.A.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

LTRK uzsākusi biedru produktu tirdzniecību Ebay Vācijā

Lelde Petrāne, 05.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar J&S Trading group GbR jūlija vidū Ebay vietnē Vācijā atklājusi veikalu, kur gan jauniem, gan pieredzējušiem uzņēmumiem ir iespēja realizēt savu produkciju. Pirmie darījumi jau notikuši un esot vērojama regulāra Vācijas Ebay apmeklētāju interese.

Projekta sākuma posmā sadarbībai pieteikušies vairāki LTRK biedri, piemēram, SIA Meduspils, SIA IR GROUP, SIA MG Factory ar skrejriteņiem DipDap un SIA WENDI TOYS.

Projekta loģistikas partneris ir SIA DB Schenker. Iepirkšanās vietnes neilgajā darbības laikā plašu interesi guvuši medus produkti, kā arī augstu novērtējumu no pircējiem saņēmušas SIA WENDI TOYS koka spēļu mājas. WENDI TOYS valdes loceklis Dzintars Jurševskis stāsta: «Mēs esam vairāk nekā pārsteigti par to, ka nedēļas laikā Ebay vietnē tika realizētas 5 spēļu mājas. Patiesībā, mēs nebijām to gaidījuši. Esam jau nosūtījuši realizēšanai nākamo spēļu māju partiju.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Raksti

Sākas pieteikšanās otrajam Biznesa eskalatoram

Anda Asere, 03.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tirdzniecības parks Alfa un laikraksts Dienas Bizness izsludina pieteikšanos projektam Biznesa eskalators, kas šogad norisināsies otro gadu.

«Šī projekta ietvaros mēs vēlamies palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem praktiski novērtēt savas idejas, sava produkta dzīvotspēju reālā vidē, vienlaikus saņemot konsultācijas no dažādu nozaru ekspertiem. Jau iepriekšējais gads ir pierādījis, ka bieži vien jaunajiem uzņēmējiem izšķirošs ir bijis tieši šis aspekts, kas ir pavēris arvien jaunus un citādus biznesa virzienus,» teic Liene Apine, t/p Alfa vadītāja.

Pērn projektā roku tirdzniecībā izmēģināja vairāki uzņēmumi, piemēram, koka skrejriteņi DipDap, galda spēle Oligo, gaismas virtenes Cherry Picking, gleznas ar Swarovski kristāliem Latvian Art, Yuta apģērbi, kafejnīca Burbuļnīca, zīmola Biksēm stilizētās Lielvārdes jostas u.c.

Komentāri

Pievienot komentāru