SM rīcībā ir neoficiāla informācija par Krievijas plāniem apturēt ogļu kravas caur Rīgas ostu

2015. gada 13. augusts plkst. 12:28
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Arī Satiksmes ministrijas (SM) rīcībā ir neoficiāla informācija par Krievijas plāniem apturēt ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu, apstiprināja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Viņš gan uzsvēra, ka oficiāla apstiprinājuma nav.

Kā ziņots, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks (GKR) pastāstīja, ka vakar pēcpusdienā ir saņemta neoficiāla informācija, ka Krievija varētu pārtraukt ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu.

Viņš atzina, ka gadījumā, ja šī informācija apstiprināsies, tas ļoti negatīvi ietekmēs Rīgas ostas darbu un Latvijas ekonomiku kopumā, jo Krievijas ogļu kravas veido vairāk nekā trešdaļu no visām Rīgas ostā apkalpotajām kravām.

Pēc Amerika aplēsēm, ja Krievija pārtrauktu ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu, Latvijas ekonomika gadā zaudētu 130-140 miljonus eiro.

Rīgas brīvostas vadītājs uzsvēra, ka sīkākus skaidrojumus par iespējamo ogļu kravu tranzīta apturēšanu caur Rīgas ostu Krievijas puse pagaidām nesniedz. «Šobrīd tā ir neoficiāla informācija, un es domāju, ka tālākie jautājumi būtu jāuzdod arī Latvijas Dzelzceļam par to, kāda ir šī argumentācija. [..] Es ceru, ka varbūt šī informācija neapstiprināsies, bet parasti pēc neoficiālas informācijas jau seko nākamie soļi,» izteicās Ameriks.

Viņš norādīja, ka saņemtās ziņas pagaidām attiecas tikai uz Rīgas ostu, bet ne citām Latvijas ostām.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām