Šodien Dienas Biznesā: Piedāvā sabiedrībai samesties nemaksātāju parādiem

2011. gada 09. februāris plkst. 7:33
Autors: Db
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pakalpojumu tarifos varētu paredzēt izmaksu posteni neatgūstamo komunālo parādu kompensēšanai. Tas izriet no Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotajiem un Ministru kabineta sēdē akceptētajiem grozījumiem Civilprocesa likumā. Valdība gan šos grozījumus akceptēja ar atrunu, ka EM tos iesniegs balsošanā Saeimai. Grozījumu būtība ir vienkārša- parādi par komunālajiem maksājumiem turpina ievērojami pieaugt, piedziņas iespējas ir niecīgas, nereti pat nekādas, ja dzīvoklis, kurā parādnieks dzīvo, ir ieķīlāts bankai, līdz ar to tiek meklēts ceļš, kā šos parādus tomēr atgūt.

DB aptaujātie juristi visi kā viens atzina, ka parādu pārlikšana uz pārējo iedzīvotāju pleciem, iekļaujot tos tarifos, būtu prettiesiska. «Pārlikt ilgstošo nemaksātāju parādus uz pārējiem maksātājiem, ja tos iekļautu kā tarifa posteni, būtu aplami gan no juridiskā, gan no morālā viedokļa,» uzskata advokātu biroja Liepa, Skopiņa / Borenius partneris advokāts Lauris Liepa. (4.,5. lpp.)

Nodokļi (6. lpp.)

Piedāvā dubultot spēļu automātu nodokli

Kamēr Finanšu ministrija vēl tikai vērtē iespējas palielināt azartspēļu nodokļus, Saeimas opozīcija jau nākusi klajā ar ierosinājumu tos dubultot.

Statistika (7. lpp.)

Inflācija uzņem apgriezienus

Atvērtas ekonomikas inflācijas riski aizvien vairāk ietekmē arī Latviju - kopš aizvadītā gada rudens, kad pasaulē atsākās «investoru dzīšanās pēc izejvielām», globālās norises cenas dzen augšā arī inflāciju.

Intervija (8.,9. lpp.)

Labāk, nekā gaidīts

SEB bankas uzņēmumiem izsniegto kredītu kvalitāte izrādījusies labāka, nekā iepriekš domāts. Šogad banka prognozē pozitīvu kredītportfeļa pieaugumu, stāsta SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

ES nauda (5. lpp.)

Konkursa rīkotājam un uzvarētājam daudz kopīga

Kokapstrādes uzņēmuma SIA Duglāzija rīkotajā iepirkumā par iekārtu piegādi uzvarējusi SIA ARW būve, kas, iespējams, saistīta ar finansējuma saņēmēju.

Sakari (10. lpp.)

Gaida pieaugumu

Šobrīd pieaugošā klientu aktivitāte telekomunikāciju nozarē vieš optimismu par Latvijas ekonomikas pakāpenisku atlabšanu, tāpēc lielākie mobilo sakaru operatori LMT un Tele2 ieņēmumu «grozā» šogad sagaida pieaugumu.

Mikrobizness (15. lpp.)

Miljoni mazajam biznesam

Šā gada otrajā pusē mikrobiznesa atbalstam valsts varētu piešķirt 3,2 milj. Ls. Līdz šim no valsts finansētajās mikrokreditēšanas programmas 308 uzņēmumi saņēmuši 837 tūkst. Ls.

Pasaulē (11. lpp.)

Bankrota iespējamība saglabājas augsta

Portugālei šonedēļ veiksmīgi izdevās pārdot piecu gadu obligācijas par samērā ievērojamu summu - 3,5 miljardu eiro, tomēr eksperti norāda, ka tā ir tikai laika «nopirkšana».

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām