Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Spānijas nekustamo īpašumu attīstītājs Martinsa Fadesa pirmdien paziņoja, ka tiesā iesniegs pieteikumu bankrota īstenošanai, tādējādi šim kļūstot par vienu no valsts lielākajiem maksātnespējas gadījumiem.

Uzņēmums, kas tiek uzskatīts par simbolu pārmērībai, kura noveda pie Spānijas nekustamo īpašumu sektora sabrukuma, pavēstīja, ka kompānijas valde pieņēmusi šādu lēmumu pēc nespējas iegūt banku atbalstu jaunākajam parādsaistību atmaksas plānam.

Martinsa Fadesa piektdien norādīja, ka uzņēmuma aktīvi veido 2,4 miljardus eiro, bet parādsaistības sasniegušas septiņus miljardus eiro, tādējādi šim kļūstot par vienu no lielākajiem bankrota gadījumiem Spānijas vēsturē.

Kompānija jau 2008.gada jūlijā pieprasīja aizsardzību pret kreditoriem pēc tam, kad tā nespēja iegūt aizdevumu parādsaistību refinansēšanai, kļūstot par pirmo nozīmīgo Spānijas mājokļu tirgus krīzes upuri.

Martinsa Fadesa aizsardzībā pret kreditoriem pavadīja gandrīz trīs gadus, bet 2011.gada martā uzņēmums ar aizdevējiem panāca vienošanos.

Vienošanās paredzēja, ka kompānija astoņus gadus veiks ikgadējus parādsaistību maksājumus un pārdos aktīvus, taču uzņēmums saskāries ar grūtībām maksājumu veikšanā.

Kompānijai bija laiks līdz 26.februārim, lai panāktu jaunu vienošanos, taču 75% kreditoru noraidīja tās ierosinājumus, vēsta Spānijas mediji.

Martinsa Fadesa tika izveidots 2007.gadā, kad uzņēmums Martinsa par vairāk nekā četriem miljardiem eiro pārņēma Fadesa, izveidojot vienu no lielākajiem Spānijas nekustamo īpašumu uzņēmumiem.

Taču 2008.gadā Spānijas nekustamo īpašumu tā dēvētais burbulis pārsprāga, novedot valsts ekonomiku ilgstošā recesijā un iznīcinot miljoniem darba vietu.

Komentāri

Pievienot komentāru