Stena Line pārņem Scandlines maršrutus no Latvijas

Autors: Vēsma Lēvalde
2012. gada 30. maijs plkst. 17:59

Uzņēmums Stena Line šobrīd iegādājas piecus prāmju maršrutus no Zviedrijas un Vācijas uz Latviju. Trīs maršrutus, proti, no Trāvemindes uz Ventspili un Liepāju, kā arī maršrutu Nīnēshamna-Ventspils, uzņēmums ir iegādājies no Scandlines GmbH.

Turklāt Stena Line ir iegādājies Scandlines GmbH kuģus un darbību maršrutos starp Trelleborgu un Zasnicu, kā arī starp Trelleborgu un Rostoku, kas Stena Line padara par vienīgo īpašnieku. Šīs iegādes ir daļa no Stena Line darbības paplašināšanas stratēģijas augošajos tirgos.

«Iegādājoties maršrutus no Vācijas un Zviedrijas uz Baltijas valstīm, mēs izvēršam savu klātbūtni Baltijas dienvidu daļā un paplašinām savu piedāvājumu gan kravas, gan pasažieru pārvadājumu jomā. Mūsu mērķis ir turpināt jauniegūto darbību attīstību, tādējādi nodrošinot saviem klientiem labākus pakalpojumus un lielākas iespējas,» saka Gunnars Blūmdāls (Gunnar Blomdahl), Stena Line vadītājs.

Iegādi pamato ievērojamais jūras transporta pieaugums uz Baltijas reģionu un no šī reģiona, un paredzams, ka izaugsme turpināsies. Pēdējā gada laikā kravu apjomi ir palielinājušies aptuveni par (30%). Maršrutus uz Baltijas valstīm apkalpo kopā trīs kuģi, no kuriem divi ir fraktēti.

«Ar jaunajiem maršrutiem mēs papildinām savu esošo transporta maršrutu tīklu un varam piedāvāt pārvadājumus uz Baltijas valstīm un no tām,» turpina Gunnars Blūmdāls.

Bez minēto trīs maršrutu iegādes starp Vāciju un Baltijas valstīm Stena Line ir iegādājies arī kuģi Sassnitz un darbību maršrutos no Trelleborgas uz Rostoku un Zasnicu. Līdz šim maršruti ir apkalpoti kopīgi ar Scandlines GmbH, izmantojot Stena Line filiāli Scandlines AB, ar zīmolu Scandlines Hansa. Tagad Stena Line būs vienīgais maršrutu īpašnieks, kurus šobrīd apkalpo četri prāmji. Trelleborgas maršruti, kā arī jaunie maršruti uz Latviju darbosies ar zīmolu Stena Line.

Kopumā darījums ir aptvēris aptuveni 300 darbinieku Vācijā, Zviedrijā un Baltijas valstīs. Personālam, kam bija darba līgumsar Scandlines Vācijā un Latvijā un kas strādāja norādītajos maršrutos, tiks piedāvāts jauns darbs uzņēmumā Stena Lines.

Darījums ir noticis, pieņemot, ka tiks saņemts Vācijas konkurences uzraudzības iestāžu apstiprinājums.

Db.lv rakstīja, ka šā gada 9. maijā prāmju kompānijas Scandlines prāmī URD, uz kura atradās arī kravas automašīnas no Latvijas, Travemindes ostā Vācijā ietriecies prāmis Nils Holgersons. Liepājas ostas informācija liecināja, ka prāmis kustību atsāks 15. jūnijā.