Strauji audzis reģistrēto taksometru vadītāju skaits 

Taksometru vadītāju reģistrā šobrīd ir reģistrēti 4520 transportlīdzekļu vadītāji, kuri ir tiesīgi vadīt taksometru vai veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, informē Autotransporta direkcija.

Db.lv, 2018. gada 28. novembris plkst. 13:27

Foto: LETA

Reģistrēto vadītāju skaits pusgada laikā ir pieaudzis par 87%. Vadītāju reģistrāciju un izslēgšanu no Taksometru vadītāju reģistra veic Autotransporta direkcija.

No 2018. gada 1. jūnija pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru vai vieglo automobili drīkst nodrošināt tikai Taksometru vadītāju reģistrā reģistrēti vadītāji. Šī gada 1. jūnijā reģistrēti bija 2420 autovadītāji, un pusgada laikā reģistrēto vadītāju skaits ir pieaudzis par 87%, sasniedzot 4520 transportlīdzekļu vadītājus (vadītāju reģistrācijas dinamiku skatīt 1. attēlā). Autotransporta direkcijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vadītāju skaita straujais pieaugums ir saistīts jaunajām prasībām taksometru pārvadājumos un pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojuma attīstību un popularitātes kāpumu.

Autotransporta direkcija ir licencējusi 272 komersantus pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili, un pārvadājumus var veikt ar 253 automašīnām, kurām šobrīd spēkā ir Autotransporta direkcijas izsniegtās transportlīdzekļu licences kartītes. Salīdzinot ar šī gada 1. jūniju, šodien reģistrēto komersantu skaits ir pieaudzis par trīs reizēm, un reģistrēto transportlīdzekļu skaits ir palielinājies par 2,8 reizēm.

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.149 «Vadītāju reģistrācijas noteikumi pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru un vieglo automobili» vadītājiem, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru vai vieglo automobili, ir jāatbilst noteiktām prasībām. Gadījumos, kad tiek konstatēta vadītāju neatbilstība prasībām, vadītājs tiek izslēgts no Taksometru vadītāju reģistra un tam ir liegts sniegt minētos pakalpojumus. Vērsties Autotransporta direkcijā atkārtotai reģistrācijai vadītājs var ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc izslēgšanas datuma. Pēdējā pusgada laikā no Taksometru vadītāju reģistra ir izslēgts 91 automašīnas vadītājs jeb 2% no reģistrētajiem vadītājiem. 85 vadītāji ir izslēgti par maksimālo pārkāpumu uzskaites punktu skaita sasniegšanu, proti, vadītājiem ir reģistrēti astoņi soda punkti vai vairāk. Divi vadītāji no reģistra ir izslēgti par valsts valodas nelietošanu vismaz B līmeņa 1. pakāpē un četri vadītāji ir izslēgti pēc pašu vēlmes.

Lai sekmētu pasažieru komercpārvadājumu nozares sakārtošanu un celtu pakalpojumu kvalitāti, Autotransporta direkcija aicina pasažierus pārliecināties, vai pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs veikt pasažieru komercpārvadājumu un ir attiecīgi reģistrēts Taksometru vadītāju reģistrā. Par to, vai pakalpojumu sniedz Taksometru vadītāju reģistrā reģistrēts vadītājs, var pārliecināties, apskatot uz automašīnas priekšējā paneļa pasažiera pusē novietoto vadītāja reģistrācijas apliecību. Noskenējot uz apliecības esošo QR kodu, pasažieris, kā arī kontrolējošās iestādes var pārbaudīt, vai vadītājs nav izslēgts no Taksometru vadītāju reģistra. Ja pasažieris konstatē, ka pakalpojumu sniedz nereģistrēts vadītājs, vai arī vadītājs nerunā latviešu valodā, Autotransporta direkcija aicina par to informēt, fiksējot vadītāja vārdu, uzvārdu, automašīnas numuru, kā arī pakalpojuma sniegšanas laiku un vietu.

Veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili ir tiesīgi komersanti, kuri ir saņēmuši speciālo atļauju jeb licenci, saņēmuši licences kartīti transportlīdzeklim, ar kuru tiek veikti pārvadājumi, un, ja transportlīdzekļa vadītājs ir reģistrēts Taksometru vadītāju reģistrā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...

No šīs sadaļas
2018. gada 27. novembris plkst. 13:29

Zemo cenu aviokompānija Ryanair pavēstījusi, ka tās tīmekļa vietni jaunākās akcijas laikā...

2018. gada 27. novembris plkst. 9:29

Ukrainas valsts dzelzceļa kompānija «Ukrzaļizņicja» paziņojusi, ka decembrī sāks sarunas par...

2018. gada 23. novembris plkst. 11:56

Lietuvas Civilās aviācijas administrācija (CAA) atcēlusi arestu Lietuvas čārterreisu aviokompānijas...

2018. gada 22. novembris plkst. 18:22

Tā dēvētā «Skanstes tramvaja» pirmā posma būvniecības iepirkumi tiks izsludināti pavasarī,...

2018. gada 22. novembris plkst. 16:49

Lietuvas Civilās aviācijas administrācija (CAA) lidsabiedrības parādu dēļ Viļņas lidostā arestējusi...

2018. gada 22. novembris plkst. 14:57

Līdz brīdim, kad Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES), ir palicis mazāk...

2018. gada 22. novembris plkst. 7:38

Iepirkuma konkursā, kurā iecerēts izvēlēties uzņēmumu, kas par aptuveni 200 miljoniem eiro...

2018. gada 21. novembris plkst. 15:01

Rīgas dome šodien atbalstīja lēmumu par Spilves lidlaukā esošu skrejceļu atpirkšanu no...

2018. gada 21. novembris plkst. 14:24

Viens no elektrovilcienu iepirkuma pretendentiem Škoda Vagonka ir pārsteigts par AS «Pasažieru...

2018. gada 21. novembris plkst. 11:40

Vairāk nekā trīs gadus ilgušais VAS Pasažieru vilciens (PV) elektrovilcienu iepirkums noslēdzies...