Investors

Svarīgais – sākums un beigas, pa vidu var spēlēt tenisu

Jānis Šķupelis, 19.03.2018

Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investori akcijas mīt kādā tirgū var jebkurā brīdī, protams, ņemot vērā attiecīgās biržas darba laiku. Tiesa gan, lielākā daļa no šīs tirdzniecības parasti tiek veikta vai nu tirdzniecības sesijas sākumā, vai beigās.

Pēdējo gadu laikā, turklāt par arvien lielāku tirdzniecības apjomu, atbildīga ir tieši tirdzniecības sesijas izskaņa. Tas pamatā tiek skaidrots ar indeksu fondu popularitātes vilni. The Wall Street Journal apkopotie dati liecina, ka šā gada marta pirmajā tirdzniecības nedēļā aptuveni 10% no visiem Standard & Poor’s 500 indeksa aprēķinā ietverto kompāniju akciju mīšanas apjomiem vērojami pirmajās 30 minūtēs, savukārt pēdējās 30 minūtēs realizēti 27% no visa kopējā darījumu apjoma. Pieejamā informācija arī liecina, ka pagājušajā gadā Ņujorkas biržā sesijas beigu daļa bijusi atbildīga par 26% tirdzniecības aktivitāšu, kas ir gandrīz par 10 procentpunktiem vairāk nekā 2012. gadā. Turklāt Credit Suisse apkopotie dati izceļ, ka tirdzniecības sesijas pašas beigas, kad tiek fiksētas sesijas beigu cenas (closing auctions), ir atbildīgas par 8% no kopējās S&P 500 kompāniju akciju tirdzniecības aktivitātes. Tas esot četras reizes vairāk nekā 2004. gadā.

Es bieži darbā neierodos pirms 14:00

Rezultātā arī tirdzniecības speciālistiem un fondu menedžeriem dienas pirmās un pēdējās tirdzniecības minūtes ir pašas saspringtākās. Savukārt ap pusdienlaiku tie vienā mierā var doties dzert kafiju vai pat kādā pilntiesīgā atpūtā. The Wall Street Journal ziņo, ka ir Volstrītas veterāni, kuri pēc pirmās tirdzniecības stundas dodas uz kino, sporta zāli vai pat spēlēt tenisu, lai ofisā atkal atgrieztos stundu vai divas pirms ASV tirdzniecības sesijas slēgšanas (ASV oficiālā akciju tirdzniecības sesija ir no 9:30 līdz 16:00 pēc EST laika (15:30 līdz 22:00 pēc Latvijas laika)). «Pa dienu nav nekāds tirdzniecības apgrozījums. Es bieži darbā neierodos pirms 14:00,» WSJ klāsta kāds ASV finanšu uzņēmuma Cuttone & Co. tirdzniecības speciālists, kurš Ņujorkas biržas akciju pirkšanas un pārdošanas darījumus apstrādājot jau kopš 1980. gada.

Visu rakstu Visi tirgojas sesijas beigās lasiet 19. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru