Tallinas osta iegulda attīstībā un rokas nenolaiž

2013. gada 17. jūlijs plkst. 14:36
Dalies ar šo rakstu

Tallinas ostā investē, cer uz pasažieru skaita kāpumu un kravu apjomu saglabāšanu.

Kaut arī pusgada laikā, salīdzinot ar pērnā gada rādītājiem, Tallinas ostā kravu apgrozījums samazinājies par sešiem procentiem, šogad tiek plānots palielināt pasažieru skaitu (pērn 8,84 milj.), bet kravu apjomu saglabāt vismaz pašreizējā līmenī (29,5 milj. t), sarunā ar DB atklāj AS Tallinna Sadam (TS) tirdzniecības ģenerāldirektors Eriks Ringmā. Jāpiebilst, ka TS pārvalda Tallinas Vecpilsētas ostu, Mūgas ostu, Paljasāres ostu, Paldisku dienvidu ostu, kā arī Sāremā ostu.

TS veiktās investīcijas tai piederošajā infrastruktūrā un aktīvu iegādē ir bijušas visai nevienmērīgas, piemēram, 11,9 milj. eiro 2011. gadā un 62,1 milj. eiro pērn, kad par 50 milj. eiro tika iegādāts ledlauzis Botnica. Savukārt šogad plānots ieguldīt 22,7 milj. eiro, galvenokārt Vecpilsētas ostā pasažieru satiksmes veicināšanai, proti, kruīza kuģu piestātnē, pasažieru peronā un ejā, norāda TS Mārketinga un komunikāciju departamenta vadītāja Sirle Arro.

Ap 80% no TS kravu apgrozījuma dod Mūgas osta, norāda E. Ringmā, piebilsot, ka tas ir, pateicoties lejamkravu – naftas un naftas produktu – apkalpošanai, kas veido ap 70% no Tallinas ostas kravām. Savukārt nu jau divus gadus iepriekš tik būtisko ogļu kravu apjomi ir kritušies teju līdz nullei. E. Ringmā to skaidro ar 2007. gada pavasarī notikušo politisko skandālu starp Igauniju un Krieviju par t.s. Aļošas pieminekļa pārvietošanu.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām