Lauksaimniecība

Tārgalīte atklāj teju 2 miljonus eiro vērto jauno robotizēto fermu

Db.lv, 24.09.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viena no Kurzemes lielākajām piena ražotnēm Tārgalīte atklāj jauno govju kompleksu - modernizācijā un slaukšanas tehnoloģiju robotizācijā investēti 1,8 miljoni eiro, no kuriem 1,3 miljoni eiro ir bankas Citadele finansējums.

Jaunas slaucamo govju novietnes būvniecība tika uzsākta pagājušā gada septembrī. Šoruden govju komplekss ir nodots ekspluatācijā, un tas ir aprīkots ar slaukšanas robotiem, piena dzesēšanas sistēmu, spēkbarības torņiem un citu aprīkojumu.

“Agrā pirmdienas rītā jūnija beigās ar satraukumu, taču lielu prieku un gandarījumu jaunajās mājās ielaidām visas slaucamās govis. Tās ļoti ātri novērtēja augstās kvalitātes mājvietu - Lely Luna rotējošās birstes, Kraiburg mīkstos matračus, kā arī pārējo. Būtiskākais, ko vēlējāmies sasniegt, realizējot šo projektu - lai govis jaunajā fermā jūtas mierīgas, netraucētas un laimīgas. Šobrīd jau pilnīgi droši varu teikt, ka govis šeit dzīvo mierīgu, netraucētu ikdienu, un par to liecina arī izslaukuma rezultāti. Divu ar pusi mēnešu laikā esam ne vien sasnieguši vecās kūts piena izslaukumu rādītājus, bet pat tos apsteiguši. Esam priecīgi, ka mūsu darbiniekiem tagad jādarbojas kā robotu asistentiem, un vairs nav tik fiziski noslogots darbs,” stāsta saimniecības Tārgalīte valdes locekle Ieva Zariņa.

“Prieks, ka mūsu sadarbības partneri aktīvi iegulda efektīvākā saimniekošanā - modernizē saimniecības, iegādājas tehniku un investē jaunākajās tehnoloģijās. Arī piensaimniecība Tārgalīte investēja inovatīvās tehnoloģijās, lai celtu ražošanas produktivitāti un finanšu rādītājus, uzlabotu govju ganāmpulka labturību un radītu patīkamāku vidi darbiniekiem. Pirmie rezultāti liecina par veiksmīgu attīstību, un ne velti saimniecība jau līdz šim novērtēta ar dažādiem apbalvojumiem gan nozarē, gan Kurzemes novadā, “ saka Guntis Mincis, Citadele vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs.

Saimniecības modernizācija turpinās, un Ieva Zariņa iezīmē nākotnes attīstības plānus: “Esam uzsākuši jaunu skābbarības tranšeju būvniecību, kas uzlabos rupjās lopbarības kvalitāti, samazinās barības pārvadājumus saimniecībā, kā arī vienlaicīgi tiks sakārtota apkārtējā vide. Vēl tuvākā laikā vēlamies fermā uzstādīt ceturto slaukšanas robotu, lai ferma var strādāt ar pilnu jaudu.”

Slaucot govis robotizēti, ir ievērojami uzlabojusies govju tesmeņu veselība un piena kvalitāte. Piensaimniecība augstu novērtē arī datorsistēmas T4C priekšrocības, jo tagad ikdienā var sekot līdzi govju veselības rādītājiem un strādāt profilaktiski.

Jaunā govju kompleksa projektā piesaistīts arī Lauku Atbalsta Dienesta (LAD) finansējums 0,8 miljonu eiro apmērā. Būvniecības darbus veica SIA “Mapri Būve”.

“Siltais un garais rudens pērn bija labvēlīgs būvniecībai. Paveiktie darbi apsteidza plānoto projekta laika grafiku, un būvnieks lielāko būvmateriālu apjomu paspēja iepirkt līdz gada nogalei, pirms tirgū tika novērots straujš cenu kāpums. Pandēmijas ietekme uz mūsu projektu bija maznozīmīga,” secina Ieva Zariņa.

Komentāri

Pievienot komentāru