Tesla piesaista gandrīz 1,5 miljardus dolāru

2016. gada 20. maijs plkst. 14:53
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Pārdodot 6,8 miljonus akciju, Tesla Motors piesaistījusi 1,46 miljardus ASV dolāru, raksta Reuters.

Uzņēmums patlaban meklē finansējumu ražošanas paplašināšanai. Tā paredzējusi palielināt ražošanas apjomus līdz 500 tūkstošiem automašīnu gadā līdz 2018.gadam.

Akcijas cena tika noteikta 215 dolāru apmērā. Tā gan ir mazāka nekā iepriekšējā akciju emisijā, kad cena bija 242 dolāri.

Šajā gadā Tesla akcijas cena gan ir sarukusi par 10,3%.

Db.lv jau rakstīja, ka tirgus uzmanība ir vērsta uz Tesla Motors jauno Model 3 automašīnu, taču, ja uzņēmums to ražos masveidā, tam būs nepieciešams ārkārtīgi daudz litija-jonu akumulatoru, raksta Business Insider.

Tādēļ uzņēmums būvē Tesla gigarūpnīcu. Uzņēmums jau iepriekš uzsvēris, ka 510 tūkstošus kvadrātmetru lielā rūpnīca nodrošinās pasaules pāreju uz ilgtspējīgu transportu.

Ražotne atradīsies Nevadā, un tajā plānots ražot akumulatorus Tesla elektriskajiem automobiļiem tuvākajā nākotnē. Rūpnīca sāks ražot akumulatoru detaļas līdz 2017.gadam, kas saskan ar Model 3 laišanu tirgū, pilnu kapacitāti sasniedzot 2020.gadam.

Kopējās būvniecības izmaksas veidos 5 miljardus ASV dolāru. Jumta būvniecības pirmajā posmā iztērēti 4,5 miljoni dolāru. Patlaban jumta konstrukcijas ir gandrīz pabeigtas, bet vēlāk uz jumta tiks izvietoti saules paneļi. Tiesa gan, aizvien liela daļa ēkas vēl ir būvniecības procesā, un izskatās, ka Tesla gatavo teritoriju vēl lielākai paplašināšanai.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds