Auto

Tesla zemajā pārnesumā

Didzis Meļķis, 08.01.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz ar ziņojumu par elektromobiļu ražotāja Tesla jaunākajiem biznesa rādītājiem kompānija jau otro reizi ir «pastūmusi» uz priekšu plānu par cenas ziņā pieejamākā Model 3 piegādēm.

Pēdējā ceturksnī saražoti vien 1550 Model 3, lai gan Bloomberg ekspertu prognožu aptauja ļāva domāt, ka to būs tuvu 3000. Lielais plāns – 5000 saražoti Model 3 nedēļā – tiek atlikts pēc Jāņiem jeb vēl par vienu ceturksni, lai gan sākotnējais nodoms bija šo apjomu sasniegt jau decembrī.

Tai pašā laikā konkurenta General Motors «tautas klases» elektromobilis Chevy Bolt, kas tirgū tika palaists 2016. gada decembrī, uzrāda stabilu pārdošanas apjoma pieaugumu. Decembrī vien ASV ir pārdoti 3227 Chevy Bolt, liecina specializētā portāla GM Authority dati.

Elektromobiļi Latvijā: Pērkot lietotu mašīnu, jāuzmanās

Pēc ziņojuma par Teslas pērnā gada pēdējā ceturkšņa rezultātiem Nasdaq biržā kotētās kompānijas akcijas cena strauji nokritās, lai tikpat strauji atgrieztos praktiski tai pašā līmenī. Korekcija notika paralēli labajiem ASV darba tirgus datiem un kopā ar vispārējo ASV akciju tirgus kāpumu. Komentāros tas tika aprakstīts kā tirgus «samirkšķināšanās», bet ne vairāk. 2017. gadā Teslas tirgus vērtība ir pieaugusi par 46% līdz 52,3 miljardiem ASV dolāru, pēc šā atskaites punkta novietojot kompāniju pirms Ford Motors un aiz GM.

Visu rakstu Tesla zemajā pārnesumā lasiet 8. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru