Tiimari iesniedzis bankrota pieteikumu

2013. gada 18. septembris plkst. 16:23
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Kancelejas un saimniecības preču tirgotājs Tiimari iesniedzis tiesā bankrota pieteikumu, un patlaban nav zināms, kas notiks ar sešiem Latvijā strādājošajiem veikaliem, atzīst Tiimari reģionālā direktore Ineta Zaharova.

Uzņēmums nav spējis iegūt nepieciešamo finansējumu, lai turpinātu darbību. Jau kādu laiku uzņēmuma darbība ir bijusi nerentabla, raksta YLE. Uzņēmuma vadība jau ir publiski atvainojusies saviem darbiniekiem, klientiem un akcionāriem.

Iepriekš, jūlijā Tiimari tīkls jau paziņoja, ka Somijā slēgs 24 veikalus. Pērnā gada beigās uzņēmumam piederēja kopā 194 veikali, no kuriem 174 – Somijā. Latvijā uzņēmumam darbojās seši veikali lielākajos tirdzniecības centros Rīgā. Kā portālam rus.db.lv pastāstīja I. Zaharova, tie nestrādā pēc franšīzes līguma, bet pieder Somijas uzņēmumam.

Latvijas uzņēmuma darbinieki patlaban nezina par tālākajiem galvenā biroja plāniem, jo par bankrotu uzzinājuši vien pirms dažām stundām.

«Iespējams, prasība tiesā iesniegta ar vēlmi iegūt tiesisko aizsardzību. Mēs patlaban neko nezinām. Tas var būt ļoti ilgs process – mēnešiem vai gadiem ilgs,» uzsver uzņēmuma Latvijas pārstāve, piebilstot, ka līdz šim nekādas prognozes par slēgšanu viņa neizsakot. 

Db.lv jau rakstīja, ka Latviju pamet arī citas ārvalstu veikalu ķēdes. Augustā par aiziešanu no Latvijas tirgus paziņoja koncerns Varner Gruppen, kam pieder apģērbu zīmolu Cubus, Bik Bok un Dressmann veikali.

SIA Tiimari Latvia 2012. gadā palielinājusi zaudējumu apmēru četras reizes, un pēc nodokļu nomaksas uzņēmuma gada zaudējumi veidoja 72,3 tūkstošus latu, liecina Lursoft dati.

Uzņēmuma apgrozījums pērn veidoja vairāk nekā 814 tūkstošus lau, kas ir līdzīgs 2011. gada apgrozījuma rādītājiem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds