Auto

Tirdzniecības centrā Olimpia automašīnas bez maksas var novietot vairs tikai divas stundas

Lelde Petrāne, 06.09.2016

Foto: Zane Atlāce-Bistere

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Izvērtējot pirmo jaunās sistēmas darbības periodu, tika mainīta tirdzniecības centra Olimpia autostāvvietas lietošanas kārtība,» biznesa portālam db.lv stāstīja EuroPark Latvia valdes loceklis Mārtiņš Meisītis.

Jaunā autostāvvietas lietošanas kārtība paredz priekšrocības iepirkšanās centra lojālajiem klientiem, kuri tajā pavada ilgāku laiku un izmanto vairāk pakalpojumu. Izmaiņas veiktas, balstoties uz klientu atsauksmēm un sistēmas datiem, kas sniedz informāciju par auto plūsmas intensitāti stāvvietā, tajā pavadīto laiku, noslogotākajām stundām u.c. «Sistēmas dati liecina, ka vairums autobraucēju stāvvietā nepavada ilgāk par vienu stundu. Šai tendencei tika pielāgots arī bezmaksas laiks, lai nodrošinātu lielāku auto aprites iespējamību autostāvvietā un varētu pagarināt bezmaksas auto novietošanas iespēju tiem klientiem, kas apmeklē arī sporta klubu, izmanto skaistumkopšanas salona vai automazgātavas pakalpojumus,» skaidroja EuroPark Latvia pārstāvis.

Saskaņā ar jauno kārtību - trīs stundas diennaktī auto bez maksas var novietot iepirkšanās centra lojalitātes programmas dalībnieki, kas reģistrējušies portālā mans.europark.lv. Pārējiem autobraucējiem ir iespēja auto bez maksas novietot 2 stundas diennaktī.

Ilgāks laiks auto novietošanai bez maksas iespējams arī iepirkšanās centra nomnieku (sporta kluba, skaistumkopšanas salona un automazgātavas) klientiem. Šo papildu laiku piešķir nomnieki saviem klientiem, atkarībā no pakalpojuma specifikas. Piemēram, skaistumkopšanas salona klienti autostāvvietu bez maksas var izmantot līdz 8 stundām diennaktī, sporta kluba apmeklētāji – līdz 5 stundām diennaktī, bet automazgātavas klientiem bezmaksas auto novietošanas laiks var būt pat līdz 24 stundām, atkarībā no izmantotā pakalpojuma.

«Saprotot autostāvvietu pieejamības problemātiku Rīgā, ieviesta arī iespēja iegādāties diennakts abonementu vai veikt apmaksu par diennakti - 24h no iebraukšanas brīža maksā 15 eiro,» skaidro M. Meisītis.

Jautāts - atskatoties uz periodu, kad tika ieviesta limitēta auto bezmaksas novietošana, cik daudz pārkāpumu ir reģistrēts - viņš biznesa portālam db.lv sacīja: «No visām autostāvvietas izmantošanas sesijām jeb iebraukšanas reizēm, tikai 0,08% gadījumos izrakstīti brīdinājumi. 2% no šiem gadījumiem, piemēroti līgumsodi. Jāuzsver, ka šajā autostāvvietā soda kvītis un brīdinājumus saņēmuši tikai tie autovadītāji, kas novietojuši auto neatļautā vietā, neievērojot ceļu satiksmes kārtību, horizontālos ceļa apzīmējumus, informatīvās zīmes vai apgrūtinājuši autostāvvietas izmantošanu citiem lietotājiem. Piemēram, atstājuši auto pie dzeltenās līnijas, uz gājēju celiņiem vai braucamās ceļa daļas, traucējot citus autovadītājus.»

AutoPay ir pēcapmaksas sistēma, kas neparedz soda sistēmu. Ja transportlīdzeklis autostāvvietā atradies ilgāk par bezmaksas laiku, maksa par autostāvvietas lietošanu jāmaksā pirms izbraukšanas no autostāvvietas, izmantojot norēķinu automātu vai ar rēķina starpniecību.