Ražošana

Trikātas zemnieki ar siena ķīpām protestē pret negodīgiem tiešmaksājumiem

Sandra Dieziņa, 14.11.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijā lielākā piensaimnieku kooperatīva Trikāta KS biedri trešdien piedalās protesta akcijas «Traktora brauciens Tallina – Brisele» pasākumā pieturas punktā pie Valmieras Domes, prasot godīgus ES tiešos maksājumus.

Kooperatīvs ir starp lielākajiem ziedotājiem tiešmaksājumu lobijam, šim mērķim līdz novembra sākumam iemaksājot 8944 latus, kā arī starp aktīvākajiem protesta akcijas organizētājiem. Trikāta KS valdes priekšsēdētājs un viens no Latvijas zemnieku interešu lobijiem Briselē Uldis Krievārs pauž gandarījumu par Igaunijas, Latvijas un Lietuvas zemnieku vienošanos kopīgā protesta akcijā, kas ir līdz šim lielākā un nozīmīgākā, ko Baltijas valstu iedzīvotājiem, reaģējot uz Briseles politiku, ir izdevies noorganizēt.

Kooperatīva biedri protesta akcijā piedalās ne tikai ar savu klātbūtni, bet arī ar 20 siena ķīpām no z/s Kūdras, kas šodien ir novietotas pie Valmieras Domes un tālāk tiks vestas uz Rīgu, Doma laukumu, kur 15.novembrī plkst 14.00 notiks nākamais traktora protesta brauciena pieturas punkta pasākums. Mazsalacas novada z/s Kūdras saimnieks Agris Ludriksons komentē: «Mums pašiem ir jābūt aktīviem savu interešu aizstāvēšanā un ikviena akcija jāatbalsta cik vien spējam. Eiropas atbalstam jābūt godīgam – vai nu visiem vienādi maksājumi vai arī nemaksāt nevienam.»

Salacgrīvas novada z/s Robežnieki saimniece Ieva Alpa – Eizenberga: «Mums ir visiem spēkiem jācīnās, lai Eiropas atbalsts būtu godīgs. Tas mums, piensaimniekiem, būs izšķirošs 2015.gadā, kad tiks atceltas piena kvotas. Saglabājoties līdzšinējām maksājumu atšķirībām Baltijas un ES veco dalībvalstu zemniekiem, mums būs teju neiespējami izturēt konkurenci un tikpat strauji audzēt piena ražošanas apjomus kā Vācijas, Nīderlandes un citu šo valstu piensaimniekiem. Piena ražošana ir viena no Latvijas tautsaimniecības pamata nozarēm un būtiska lauku vides saglabāšanai, tādēļ godīgs Eiropas atbalsts ir jautājums ar nacionālu nozīmi.»

Kooperatīva Trikāta KS biedri piedalīsies gan traktoru protesta akcijā, kas notiks Berlīnē 20.novembrī un noslēgsies 22.novembrī Briselē, gan pārējos lobija pasākumos, kas notiks vēl šajā un iecerēti arī nākamajā gadā.