Trīs gadu laikā tiesnešu un prokuroru atalgojuma palielināšanā vēlas ieguldīt 40 miljonus eiro

2017. gada 24. augusts plkst. 17:51
Autors: LETA
Sadaļa: Budžets
Dalies ar šo rakstu

Tieslietu ministrija (TM) trīs gadu laikā vēlas ieguldīt 40 miljonus eiro tiesnešu un prokuroru atalgojuma palielināšanā, aģentūru LETA informēja TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

TM ir izvirzījusi tiesnešu un prokuroru atalgojuma palielināšanu kā prioritāro starpnozaru pasākumu. 2018.gada tam būtu nepieciešami 597 274 eiro, 2019.gadā jau 12 782 423 eiro, bet 2020.gadā - 27 484 831 eiro.

Šādi izdevumi ir nepieciešami, lai veiktu tiesnešu un prokuroru mēnešalgas noteikšanas sistēmas pārskatīšanu, novērstu atšķirību starp izpildvaras un tiesu varas amatpersonu atalgojumu, kā arī nodrošinātu tiesnešu un prokuroru atalgojuma piesaisti izmaiņām valsts ekonomiskajā situācijā, stāsta Kronbergs.

Komentējot Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) aicinājumu katrai ministrijai iesniegt finansējuma pieprasījumus trim prioritārajiem pasākumiem, Kronbergs sacīja, ka TM jau ir izvirzījusi trīs prioritāros pasākumus.

Viens no pirmajiem prioritārajiem pasākumiem ir Valsts probācijas dienesta (VPD) nodarbināto atlīdzības pieaugums, kura nodrošināšanai 2018.gadam un katram nākamajam gadam nepieciešams papildu finansējums 1 131 450 eiro apmērā. Tas vajadzīgs, lai nodrošinātu VPD nodarbinātajiem konkurētspējīgu atlīdzību, kas ļautu piesaistīt un ilgtermiņā profesionāli attīstīt augsti kvalificētus speciālistus darbam ar dzimumnoziedzniekiem, smagus un sevišķi smagus vardarbīgus noziegumus izdarījušām personām.

Otra prioritāte būs valsts valodas lietojuma uzraudzības stiprināšana, kā nodrošināšanai papildus nepieciešams finansējums 2018.gadam ir 202 377 eiro. Plānots pilnveidot valsts valodas lietojuma uzraudzības mehānismus, nodrošinot Valsts valodas centra nodarbināto konkurētspējīgu atlīdzību un veicinot sabiedrības līdzdalību Valsts valodas likuma pārkāpumu novēršanā.

Prioritāte būs arī oficiālās publikācijas un tiesiskās informācijas pieejamības finansiālais nodrošinājums, kam nākamgad papildu nepieciešami 650 253 eiro un pēc tam katru gadu 1 300 506 eiro. Šie līdzekļi nepieciešami, lai īstenotu likumā noteikto valsts funkciju - oficiālās publikācijas un tiesiskās informācijas pieejamības nodrošināšanu, pārveidojot VSIA Latvijas Vēstnesis par valsts aģentūru Latvijas Vēstnesis, skaidroja Kronbergs.

Pēc viņas paustā, ministrija aktīvi strādā, lai rastu līdzekļus iekšienē, pārvirzot ministrijas rīcībā esošos līdzekļus uz ministrijai prioritāriem projektiem. Viņa minēja, ka, piemēram, samazinot ieslodzījuma vietu skaitu un komunālos izdevumus, ir iegūti aptuveni divi miljoni eiro, kas novirzīti jaunā Olaines cietuma atkarīgo centra uzturēšanai.

Kronbergs arī norādīja, ka TM ar katru gadu piesaista arvien lielāku ārvalstu investīciju apjomu, pērn to apjomam sasniedzot 4,5 miljonus eiro.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ministrijām nedēļas laikā ir jāmēģina vēl pārskatīt iekšējos resursus, 22.augustā pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis norādīja, ka nākamgad fiskālā telpa nebūs liela, tāpēc ministri otrdien vienojās, ka ministrijām jāiesniedz finansējuma pieprasījumi par trim prioritārajiem pasākumiem. «Visi ministri saprot, ka diskusijas var tupināties tikai par svarīgākajām lietām,» sacīja Ministru prezidents.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām