Tūristu skaits Jūrmalā audzis par 17% 

Pērn Jūrmalu apmeklējuši par 17,4% vairāk tūristu nekā iepriekšējā gadā, informē Jūrmalas pilsētas dome.

Žanete Hāka, 25.02.2015

Nakšņojušo tūristu skaits kūrortpilsētā sasniedzis 179 tūkstošus, kas ir par 31 tūkstoti vairāk nekā 2013. gadā. Pērn Jūrmala bijusi otra ārvalstu tūristu iecienītākā Latvijas pilsēta – kūrortpilsētu par galamērķi izvēlējušies 8,9% no kopējā ārvalstu viesu skaita valstī.

No kopējā tūristu skaita kūrortpilsētā 71% bijuši ārvalstu viesi, savukārt 29% – Latvijas iedzīvotāji. Pērn Jūrmalā vietējo viesu skaits pieaudzis par 25%, sasniedzot 52 tūkstošus. Pirmās vietas apmeklējuma ziņā tradicionāli ieņem Jūrmalai stratēģiski nozīmīgie tūrisma tirgi, kam seko stratēģiski potenciālie tirgi. Lielākais ārvalstu tūrisma tirgus ir Krievija ar 7% pieaugumu (34% no kopējo viesu skaita) kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva ar 20% pieaugumu, Vācija ar 40% pieaugumu, Baltkrievija ar 13% pieaugumu. Nozīmīgu ārvalstu tūristu daļu veido viesi no Skandināvijas valstīm, šajā valstu grupā vislielākais viesu skaita pieaugums ir bijis no Somijas (pieaugums 25%). Viesu skaits no Ukrainas Jūrmalā pērn pieaudzis par 32%.

Kūrortpilsētas viesi visvairāk izvēlējušies palikt kūrortviesnīcās un kūrorta rehabilitācijas centros (51,5%), viesnīcās (40%). Savukārt viesu namos apmetušies 4% viesu un kempingos – 4,5%. Vislielākais noslogojums visās tūrisma mītnēs bijis jūlijā un augustā.

Visvairāk tūristu Jūrmalu apmeklējuši siltākajā gada periodā – 27,4% viesu Jūrmalu apmeklē no aprīļa līdz jūnijam, 35,38% – no jūlija līdz septembrim. Piektdaļa jeb 20% viesu apmeklējuši Jūrmalu gada pēdējos trīs mēnešos, 17% – gada pirmajā ceturksnī no janvāra līdz martam. 2014. gada ceturtajā ceturksnī (no oktobra līdz decembrim) nakšņojušo pilsētas viesu skaits palielinājies par 15,4%, sasniedzot 36,5 tūkstošus.

Vidējais laiks skaits, ko tūristi pavada Jūrmalā, ir trīs diennaktis. Visilgāk pilsētā uzturas viesi no Baltkrievijas (10 dienas). Ceļotāji no Latvijas Jūrmalā pavada vidēji trīs diennaktis, no Izraēlas – sešas, Vācijas – četras, no Krievijas – vidēji trīs diennaktis, no Igaunijas, Lietuvas, Anglijas, Norvēģijas, Somijas, Ukrainas, Zviedrijas, Uzbekistānas – divas.

Jaunākais izdevums