Pārtika

Uzņēmējs Abdulmuslimovs pievēršas sukāžu biznesam

LETA, 16.05.2016

Bislans Abdulmuslimovs (pa kreisi)

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmējam Bislanam Abdulmuslimovam piederošais AB Holding iegādājies Latvijas inovatīvo sukāžu ražotājas SIA RicBerry 50% daļu no uzņēmuma līdzīpašnieces, operdziedātājas Ievas Viļumas, informēja uzņēmumā.

Darījuma summu puses neatklāj.

Uzņēmuma ikdienas vadību pēc iegādes kopīgi īstenos Abdulmuslimovs un uzņēmuma līdzīpašniece - operdziedātāja Ieva Viļuma.

«Mans mērķis ir izveidot RicBerry par pasaules mēroga eko saldumu ražotāju, kura kapitalizācija nākamajos piecos gados pārsniegs šodien holdingā iekļautos uzņēmumus. Holdingam sadarbība ar šo Latvijas uzņēmumu ir laba iespēja ieiet Rietumvalstu slēgtajos pārtikas tirgos, pārsteidzot tos ar eko inovāciju Made in Latvia,» norādījis Abdulmuslimovs.

Tāpat viņš norādīja, ka šī nebūs holdinga pēdējā investīcija šogad.

«Atšķirībā no vairuma darījumu Latvijā mēs sadarbībai izvēlējāmies tādu modeli, kur jaunie dibinātāji varētu komfortabli turpināt inovācijas un paaugstināt zīmola potenciālu. Apvienojoties, nevis pārdodoties skandināvu milžiem, varam vairot Latvijas pārtikas meistaru tradīcijas, saglabājot darbvietas un pozicionējot Rīgu kā eko pārtikas lielpilsētu,» norāda uzņēmējs.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem SIA RicBerry reģistrēta 2011.gadā Vānes pagastā, tās pamatkapitāls ir 2840 eiro, uzņēmums nodarbina 17 darbiniekus.

RicBerry apgrozījums pērn bija 137 363 eiro salīdzinājumā ar 130 946 eiro pirms gada, bet peļņa - 23 111 eiro salīdzinājumā ar 8466 eiro 2014.gadā.

Uzņēmuma 50% daļu pēc darījuma pieder AB Holding, bet pa 25% katram - Viļumai un Raimondam Brendelim.

RicBerry ražo apmēram 120 veidu produktus, piemēram, 100% Ogu konfektes, kečupu Ar odziņu, sukādes Lolo-Jums, ŠokOga u.c. Produkcija veidota sadarbībā ar Latvijas Valsts augļkopības institūtu.

«Pievienojoties AB Holdingam kā vienlīdzīgs partneris, saskatām lieliskas iespējas efektīvi izmatot lielā akcionāra sakarus un zināšanas,» norādīja Viļuma.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem AB Holding dibināts 2011.gada 14.janvārī ar 2000 2845 eiro pamatkapitālu.

Abdulmuslimovs ir AB Holding valdes loceklis un vienīgais īpašnieks. Uzņēmuma padomes priekšsēdētāja ir Roza Džalmadajeva, bet padomes locekļi - Andris Bite un Guntis Piteronoks.

Tā apgrozījums pērn bija 475 847 eiro salīdzinājumā ar 450 568 eiro 2014.gadā, bet peļņa - 379 772 eiro salīdzinājumā ar 276 867 eiro 2014.gadā.

AB Holding iekļautas SIA Rēzeknes gaļas kombināts, SIA Daugavpils gaļas kombināts un SIA Ventspils zivju konservu kombināts.

Komentāri

Pievienot komentāru