Uzņēmumu Reputācijas Topa apbalvošanas ceremonija - fotogrāfijās 

Uzņēmumu reputācijas topa desmitajā gadskārtā pēc gada pārtraukuma atkal triumfē a/s Laima, ieņemot pārliecinošu pirmo vietu kā iedzīvotāju, tā uzņēmēju vērtējumā.

Uldis Andersons, 2014. gada 18. jūnijs plkst. 7:57

Nemainīgu otro pozīciju reputācijas topā jau trešo gadu pēc kārtas saglabā a/s Swedbank, kas vienlaikus šogad ieņēma pirmo vietu arī divos atsevišķos reputācijas vērtēšanas faktoros – kā labākais darba devējs un kā uzņēmums ar labāko korporatīvo komunikāciju. Savukārt topa līderis Laima šogad ir panākumu virsotnēs tādās kategorijās kā Labi produkti un pakalpojumi un Augsts eksporta potenciāls, par ko uzņēmums saņēma Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras speciālbalvu.

Par Uzņēmumu reputācijas topa pirmās desmitgades līderi pārliecinoši ir izvirzījies šā gada trešās vietas ieguvējs Latvijas mobilais telefons, kas ir sakrājis visaugstāko reitingu desmit gadu periodā.

Zīmīgas pārmaiņas ir skārušas arī iepriekšējā (2013.) gada reputācijas topa pirmo desmitnieku, kuru atstājuši trīs uzņēmumi – a/s Latvenergo (no 5. uz 11. vietu.)*, a/s Aldaris (no 7. uz 15.) un SIA Statoil Fuel & Retail Latvia (no 10. uz 16.), un to vietu ieņēmuši SIA Lāči, a/s Lido un SIA Spilva. Zinot katra uzņēmuma darbības profilu, iespējams, ka te var runāt arī par kādu zīmīgu tendenci, jo īpaši tāpēc, ka nu jau pieci no reputācijas topa pirmā desmitnieka uzņēmumiem pārstāv pārtikas ražošanas vai tirdzniecības nozari.

Kopumā Uzņēmumu reputācijas topā šogad ir 15 jaunpienācēju, tikpat uzņēmumu šo 150 dalībnieku sarakstu ir atstājuši. Augstāko pozīciju starp jaunpienācējiem ir iekarojis gaļas pārstrādes uzņēmums SIA Forevers, uzreiz ierindojoties topa 80. vietā. Visstraujāko kāpumu reputācijas topā ir uzrādījusi a/s ABLV Bank, kas topā ir pakāpusies uz augšu par 40 vietām – no 122. vietas pērn uz 82. vietu šogad. Attiecīgi lielāko kritumu piedzīvojusi a/s Viesnīca Latvija (-46), daudz neatpaliek arī BTA Insurance Company SE (-44); tiesa, te gan vairāk skaidrojums meklējams tirgus aktivitātēs un konkurences cīņās, nevis atsevišķa uzņēmuma kļūmīgā rīcībā vai neveiksmēs.

Līdztekus kā ik gadu vērtēti tika arī uzņēmumi ar labāko reputāciju 11 dažādās tautsaimniecības nozarēs. Nelielas izmaiņas ir skārušas arī pašu nozaru topu, kura galvgalā atgriezusies ķīmisko vielu pārstrāde, no ceturtās uz otro vietu ir pakāpusies pārtikas produktu, dzērienu un tabakas ražošana, savukārt līdzšinējais līderis meža nozare ir noslīdējusi uz trešo pozīciju.
Uzņēmumu reputācijas tops tiek gatavots jau desmito gadu pēc kārtas, topa veidotāji ir SIA Nords Porter Novelli, laikraksts Dienas Bizness, SIA Pētījumu centrs SKDS, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2012. gada 23. aprīlis plkst. 8:36

Latvijas uzņēmumu reputācijas «mērīšana» turpinās – jau septīto gadu...

Nepalaid garām

Lielu interesi par basketbolu raisījis Eiropas čempionāts, pēc kura Individuālās sagatavošanas...

Jūlija beigās durvis vērs 25 milj. eiro vērtā Valsts Ventspils Mūzikas vidusskola...

Latvija autoskolu apmācību līmeņa jomā nav pati sliktākā valsts pasaulē, bet arī...

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

Kamēr lielajiem uzņēmumiem uzrādīt strauju izaugsmi ir salīdzinoši grūti, mazāki uzņēmumi,...