Valve datorspēles ievedīs dzīvojamajās istabās un guļamistabās

2013. gada 24. septembris plkst. 15:40
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Datorspēļu un to digitālās izplatīšanas kompānija Valve nākusi klajā ar operētājsistēmu SteamOS, kas paredzēta datorspēļu straumēšanai no datora uz TV iekārtu.

SteamOS paredzēta galvenokārt Valve Steam bibliotēkā esošajiem aptuveni diviem tūkstošiem datorspēļu. Kompānija norāda, ka SteamOS galvenais mērķis ir padarīt datorspēles vairāk pieejamas. «Strādājot pie Steam [Valve digitālais datorspēļu izplatīšanas pakalpojums] padarīšanu pieejamāku dzīvojamajās istabās, mēs nonācām pie secinājuma, ka šī vide ir vairāk piemērota, lai klientiem sniegtu apmierinājumu ar veselu operētājsistēmu, kas radīta Steam,» norāda kompānija.

SteamOS tapusi uz Linux bāzes un paredzēta datorspēļu spēlēšanai uz mūsdienu TV ar lieliem ekrāniem. Paredzēts, ka tā būs pieejama lietošanai jau tuvākajā laikā. Valve norāda, ka ar jaunās operētājsistēmas palīdzību spēlētpriekā varēs dalīties ģimenes locekļi, kā arī to būs iespējams izmantot gan mūzikas, gan video straumēšanai.

Vienlaikus Valve izstrādātā operētājsistēma ir viegli pielāgojuma un to iespējams izmantot arī uz dažādām citām iekārtām, ne tikai uz Windows un Mac datoriem. Savukārt spēļu izstrādātāji varēs radīt speciāli piemērotas sava produkta versijas operētājsistēmai.

Izskanējuši viedokļi, ka jaunākais Valve produkts varētu sagādāt izaicinājumu Microsoft un citām kompānijām, kas izstrādā spēļu konsoles. Valve Steam ir aptuveni 50 miljoni reģistrētu lietotāju, kuru «pārvilināšana» uz tradicionāli Xbox un Play Station kontrolētu vidi varētu radīt izmainīt esošo spēku līdzsvaru šajā jomā.

Maijā Microsoft nāca klajā ar nākošās paaudzes Xbox One spēļu konsoli, kas tirdzniecībā varētu parādīties šā gada otrajā pusē. Kopā ar jauno konsoli Microsoft iepazīstinājusi arī ar uzlabotu kustību atpazīšanas sensoru Kinect.

Savukārt Microsoft konkurents spēļu konsoļu jomā Sony savu jaunākās paaudzes ierīci PlayStation 4 prezentēja jau maijā. Jaunākajā Sony konsolē liela uzmanība tiks pievērsta sociālo tīklu integrācijai, lai lietotājiem ļautu savā starpā aktīvāk komunicēt un dalīties ar sasniegumiem spēlē.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām