Vaškevičam piemēro apcietinājumu; kukuļus devis atkārtoti

2011. gada 02. februāris plkst. 16:51
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa apcietinājusi Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieku Vladimiru Vaškeviču.

V. Vaškeiviča advokāts Aloīzs Vaznis norādīja, ka pārsūdzēšot tiesas lēmumu, jo pēc viņa domām tas ir nepamatots. Pierādījumus, kas verētu norādīt uz Vaškeviča vainu, advokāts neesot redzējis. Arī personas vārds, kam kukulis, iespējams, dots, neesot izskanējis. Advokāts arī pastāstīja, ka Vaškecičs savu vainu neatzīst. Viņš pieļauj, ka šīs ir provokācijas, jo kopš 2005. gada tādas esot bijušas vairākas, taču iespējamo provokātoru viņš nenosauc.

Lietas uzraugošais prokurors  Arvis Miglāns norādīja, ka kukulis esot dots augstai VID amatpersonai, kuras pakļautībā ir oparatīvie darbinieki. Tāpat ir veiktas speciālās izmeklēšanas darbības, kuru laikā atklājies, ka Vaškevičs kukuļus devis atkārtoti.

DB jau rakstīja, ka naktī no pirmdienas uz otrdienu V.Vaškeviča kabinetā notika kratīšana, kuras laikā izņemti atsevišķi dokumenti un Vaškeviča dators.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs savā paziņojumā norādīja, ka aizturēta amatpersona par kukuļdošanu lielā apmērā – vairāk nekā 50 tūkst. eiro.

Kukuļošanas mēģinājums bijis pret Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonu, lai tā pienācīgi neveiktu amata pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu nomaksas kontrolē un nekonstatētu pārkāpumus attiecībā pret konkrētām personām.
Kriminālprocesa ietvaros KNAB veicis virkni izmeklēšanas darbības, t.sk. vairākas kratīšanas. Izmeklēšanas interesēs sīkāka informācija patlaban netiks sniegta.

Intervijā Neatkarīgajai V.Vaškevičš norādīja: «Ir dzirdēts baumojam, ka it kā kaut kas tiekot gatavots. Es domāju, ka šo ziņu pirmavots neatrodas Finanšu ministrijā, bet nāk no KNAB. Tie KNAB darboņi jau vairs neko jaunu izdomāt nevar. Viņiem ir izdevies panākt, lai Satversmes aizsardzības birojs (SAB) noņem man pielaidi valsts noslēpumam sakarā ar krimināllietu, ko paši safabricējuši pret mani. Tagad viņi mēģina mani iznīcināt, cenšoties panākt, lai mani atlaiž no darba.»
Pirmdienas, 31.janvāra, vakarā Finanšu ministrija saņēmi iesniegumu no V.Vaškeviča, kurā viņš sūdzējies par iespējamu fizisku izrēķināšanos. Šis iesniegums bijis adresēts arī ģenerālprokuroram un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājam.

Finanšu ministrs Andris Vilks iepriekš atzina, ka «iesnieguma tonis bija stipri dīvains». Vēstulē norādīts, ka pret V.Vaškeviču iespējamas kādas provokācijas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām