Vējonis pieļauj sacensību starp Zatleru un Sudrabu

2011. gada 29. aprīlis plkst. 9:02
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Prezidenta amata kandidātu skaits būs atkarīgs no Saeimas deputātu un partiju aktivitātes, kā arī no partiju spējas vienoties pirms kandidātu izvirzīšanas, raidījumā 900 sekundes atzīmēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis.

Viņš vēl kādu konkrētu kandidātu, kas varētu pretendēt uz Prezidenta amatu, nevarēja nosaukt, bet norādīja, ka no tiem, kas jau izskanējuši publiskajā telpā, valsts kontroliere Inguna Sudraba arī esot labs kandidāts. Ministrs pieļauj, ka sacensība varētu būt starp V.Zatleru un I.Sudrabu.

Savukārt pamata iemesls tam, ka ZZS rezervēti attiecas pret Valsts prezidentu, esot Valda Zatlera izteikumi attiecībā uz Visaginas atomelektrostaciju - pirms iepriekšējām vēlēšanām, apciemojot frakcijas, viņš norādījis, ka neatbalsta Visaginas atomelektrostaciju. Tas kalpojis par vienu no iemesliem, kāpēc toreiz atbalstījuši V.Zatleru.

«V.Zatlera atbilde bija, ka viņam ir pieredze Černobiļā un viņš saprot, ko nozīmē kodolbriesmas, ja notiek šāda avārija, un viņš nav atbalstošs. Dzīve parādīja nedaudz savādāk, un tāpēc zaļie Saeimā ir izšķiršanās jautājuma priekšā – atbalstīt vai neatbalstīt,» skaidro ministrs.

Viņš gan piebilst - iespējams, pēc tikšanās ar V.Zatleru bažas tiks kliedētas un zaļie arī spēs viņu atbalstīt.

V.Zatlers jebkurā gadījumā ir potenciāli tas cilvēks, kurš varētu tikt ievēlēts par Valsts prezidentu un to ir apliecinājušas daudzas partijas, izsakot atbalstu pašlaik. Maija vidū būs oficiālā izvirzīšana un tad jau skatīsies, kas būs kandidāti, norāda R.Vējonis.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām