Internets

Ventspilī izveido infomācijas karuseli

Vēsma Lēvalde, 15.01.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ventspils Digitālais centrs izveidojis karuseli – interaktīvu informācijas attēlošanas sistēmu. Tā tapusi starptautiska projekta ietvaros.

Projekta laikā izstrādāta interaktīva tīmekļa lietotne, bet ar tās palīdzību - informācijas sistēma.

Karuselis ļauj pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iepazīties ar aktuālo informāciju par notiekošo pilsētā, jaunākajiem domes lēmumiem un pakalpojumiem, kā arī par aktualitātēm un e-pakalpojumiem nacionālā un Eiropas mērogā, piemēram – darba piedāvājumiem, laika prognozi un citu saistošu informāciju. Informācija bez maksas ir pieejama ikvienam un tā laika gaitā tiks atjaunota un papildināta, informē projekta autori.

Pagaidām karuselis ir izvietots uz informatīvā ekrāna Ventspils Digitālā centra skatlogā, tomēr jau tuvākajā laikā tas būs pieejams arī Ventspils Tūrisma informācijas centrā un Pārventas bibliotēkā. Tā kā programma šobrīd tiek aktīvi testēta, tad ir izveidotas vairākas informatīvā satura bāzes, kuras Digitālā centra darbinieki var salīdzinoši viegli pilnveidot pēc jebkuras iestādes vēlmēm un uzstādīt uz tās rīcībā esošajiem ekrāniem. Karuseļos ir iespējams atainot informāciju no portālu un tīmekļa vietņu RSS barotnes, Facebook RSS barotnes, portāli Youtube un Vimeo, Twitter konti, Google kalendāri un citām.

Ventspils Digitālais centrs kā Latvijas pārstāvis starptautiskajā projektā SEED jeb Eiropiešu digitālo prasmju veicināšana šā gada laikā ir ticies ar visiem projekta sadarbības partneriem no septiņām Eiropas valstīm: Spānijas, Rumānijas, Bulgārijas, Kipras, Čehijas, Horvātijas. Projekta Ventspils labās prakses piemērs septembrī tika veiksmīgi prezentēts starptautiskajā konferencē E-iekļaušana un digitālie publiskie pakalpojumi Lielbritānijā, Kembridžā.

Projekts ilgs līdz 2014. gada 30. jūnijam un tiek īstenots Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju politikas atbalsta programmas (ICT PSP) ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu.

Šogad par projekta attīstību iedzīvotājis plānots informēt sociālajos tīklos Twitter un Facebook, kā arī ar dažādu semināru palīdzību visā Kurzemē.