Ventspils dome pārsūdzēs tiesas spriedumu par graudu termināļa paplašināšanu

2013. gada 27. marts plkst. 9:38
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Ventspils pilsētas dome izmantos likumdošanā noteiktās tiesības pārsūdzēt Administratīvās rajona tiesas spriedumu a/s Ventspils Grain Terminal graudu termināļa 2.kārtas būvniecības lietā.

Ventspils pilsētas dome lēmumu pārsūdzēt spriedumu pamato ar nepieciešamību aizstāvēt iedzīvotāju intereses, jo tiesas spriedums, kas ir labvēlīgs Ventspils Grain Terminal, nozīmē to, ka zaudētāji būs Ventspils graudu termināļa tuvākajā apkārtnē daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie iedzīvotāji. Ventspils dome uzskata, ka palielināsies troksnis un būs vairāk cilvēku veselībai kaitīgo putekļu, kā arī samazināsies īpašuma vērtība un pasliktināsies iedzīvotāju dzīves apstākļi.

Pašvaldība norāda, ka tiesa nav ņēmusi vērā 200 m rādiusā ap šo termināli dzīvojošo iedzīvotāju aptaujas rezultātus, kur 77% respondentu neatbalsta Ventspils graudu termināļa paplašināšanos. Par to liecina arī iedzīvotāju vairākkārtējās sūdzības pašvaldībā, kā arī sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtās vēstules no 103 Dzintaru ielā 34, Ventspilī dzīvojošajiem iedzīvotājiem.

Administratīvā rajona tiesa Liepājā 26.martā paziņoja spriedumu administratīvajā lietā, kas ierosināta pēc Ventspils ostas graudu termināļa a/s Ventspils Grain Terminal sūdzības par Ventspils domes lēmumu noraidīt termināļa paplašināšanas ieceri. Tiesa lēma par labu sūdzības iesniedzējam.

Pagājušā gada 23.janvārī Administratīvā rajona tiesa Liepājā saskaņā ar Ventspils Grain Terminal pieteikumu ierosināja lietu pret Ventspils domi par noraidījumu graudu termināļa paplašināšanas projekta īstenošanai Ventspils brīvostas teritorijā. Uzņēmums vēlas panākt, lai ar tiesas lēmumu Ventspils pilsētas domei uzliktu par pienākumu izdot būvniecībaii labvēlīgu administratīvo aktu.

Sūdzības iesniedzējs, pretēji pašvaldībai, apgalvo, ka publiskajā apspriešanā vairāk nekā 520 pilsētas iedzīvotāji atbalstījuši termināļa paplašināšanas ieceri, bet 106 iedzīvotāji bija pret to.

Ventspils pilsētas domes deputāti 2011.gada decembrī domes sēdē noraidīja graudu termināļa otrās kārtas būvniecības ieceri Ventspilī. Projekts paredzēja dubultot termināļa jaudu, palielinot graudu uzglabāšanas noliktavu ietilpību līdz 130 tūkst.t., kā arī termināļa caurlaides spēja no pašreizējiem 1,5 miljoniem tonnu pieaugtu līdz 2,5 miljoniem tonnu gadā.

Šā gada janvārī a/s Ventspils Grain Terminal kravu apgrozījuma nav bijis, savukārt februārī pārkrauts par 36% mazāk graudu nekā pērn.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām