Viedierīces

VIDEO: Note nolaižas tuvāk tautai

Jānis Vēvers, 05.02.2020

Foto: Jānis Vēvers

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Samsung" pašā gada sākumā prezentētais "Note 10 Lite" sniedz iespēju lielākam patērētāju lokam izmantot "S Pen" irbuļa priekšrocības

Pašā gada sākumā, kad viedtelefonu pasaulē valda relatīvs klusuma periods, "Samsung" pārsteidza daudzus. Bez ierastās patērētāju «iesildīšanas» un kacināšanas ar informācijas drumslām par gaidāmajiem jaunumiem, pārdošanā tika laistas pērnā gada flagmaņu "Galaxy S10" un "Galaxy Note 10" "vieglās" versijas "Lite".

Ja "S" sērija jau iepriekš pieredzējusi lētāku modeli, tad "Note" šādu «sānsoli» prom no elitārisma sper pirmoreiz.

Dizains

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

"Note" kopš pirmsākumiem bijis biznesa klases tālrunis – gaumīgs, funkcijām bagāts un atbilstoši arī dārgs. Savukārt "Lite" koncepts paredz, ka ierīcei kaut kas tiek atņemts, lai padarītu to masām pieejamāku.

Pieliekot "Note 10 Lite" blakus "Note 10+", atšķirības ir minimālas, tomēr pamanāmas. Dārgākai versijai ir kantaini stūri un 6,8 collu ekrāna izmantojamā daļa sniedzas tuvāk malām. "Note 10 Lite" 6,7 collu Super AMOLED displejs ir noapaļotākiem stūriem un platākām melnām apmalēm. Aizmugurē redzamākā atšķirība ir četrstūra formā izkārtotas trīs kameras lēcas un zibspuldze, kamēr oriģinālajam "Note" ir divas paralēlas «lodziņu» slejas.

Atšķiras arī korpusa materiāli. Dārgāko versiju no abām pusēm klāj stikls, bet lētākajai aizmugurē izmantots jauna veida plastmasas un stikla sakausējums. Rodas iespaids, ka "Note 10 Lite" aizmugures vāks ir biezāks vai atrodas tuvāk komponentēm. Pieklauvējot ar pirksta kauliņu, "Note 10+" izdala dobjāku skaņu, it kā zem tā vāka būtu vairāk tukšas telpas. Tas gan šķiet dīvaini, jo dārgākais modelis ir plānāks – 7,9 milimetri pret 8,7. Tas arī ir par trīs gramiem vieglāks, lai arī izmēros lielāks, un vizuāli izskatās glaunāks. To gan var skaidrot ar subjektīviem faktoriem – DB rīcībā pabija "Note 10+" spīguļojošajā "Aura Glow", bet "Note 10 Lite" – neuzkrītošā "Aura Black" krāsā. Pēdējais pieejams arī pamanāmākā "Aura Red" sarkanā tonī.

Abiem apakšmalā labajā pusē atvēlēta vieta sērijas neatņemamam dalībniekam – "S Pen" irbulim, un "Note 10 Lite" arī ir austiņu 3,5 milimetru pieslēgvieta, kas no vairuma flagmaņu jau ir pazudusi. Zīmīgi, ka ieslēgšanas un skaļuma pogas no kreisās malas, kas "Note 10" gadījumā bija neparasts eksperiments, atgriezušās ierastajā un vairākumam lietotāju parocīgajā labajā malā. "Vieglās" versijas redzamākais korpusa trūkums ir ūdens nedrošība. Tas nav sertificēts atbilstoši kādam mitruma un putekļu noturības standartam.

Veiktspēja

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

"Lite" versijās tradicionāli tiek taupīts uz procesora rēķina. "Samsung" nav bijuši pārlieku cietsirdīgi un ielikuši tikai nedaudz vājāku "motoru". Tālruni darbina "Exynos 9810" ar četriem 2,7 GHz un četriem 1,7 GHz kodoliem, kā arī 6 GB operatīvā atmiņa. Veiktspējas testos tie uzrāda 2018.gada "Galaxy S9" un "Note 9" līdzvērtīgu rezultātu. Nav slikti, ņemot vērā, ka tās jau bija gana jaudīgas viedierīces, un "Note 10 Lite" spēka nudien netrūkst. Tas tika galā ar visu uzdoto un neminstinājās arī pie vairākus desmitus minūšu garu video ielādes un apstrādes.

Būtiskāko samazinājumu piedzīvojusi datu krātuve. Pieejami modeļi tikai ar 128 GB atmiņu, ko var papildināt ar "micro SD" karti. Savukārt pārējās labās lietas nav cietušas. Tālrunim ir gan labi strādājoša sejas atpazīšanas sistēma, gan no dārgākajiem «brāļiem» aizgūtais ekrānā iestrādātais pirkstu nospiedumu lasītājs, "Edge" sānu paneļi un, protams, arī "S Pen" irbulis. Šķiet, tas pieprot visu to pašu, ko "Note 10+" digitālais rakstāmais. Proti, ar to var attālināti vadīt fotokameru, arī pietuvinot un attālinot kadru, veikt pierakstus faktiski uz visiem materiāliem, ieskaitot video, kā arī rokrakstu pārvērst drukātā, apstrādājamā tekstā. Ja svarīgākā vēlme tālruņa iegādē ir irbuļa iespēju izmantošana, tad "Lite" pilnībā spēs aizstāt dārgāko modeli.

Ekrāns un skaņa

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

Izvēloties "Lite" modelim 6,7 collu Super AMOLED displeju, "Samsung" šķietami iespraukušies starp "Note 10" 6,3 collām un "Note 10+" 6,8 collām. Taču realitātē jaunākais tālrunis vairāk izskatās pēc lētākas "Note 10+" alternatīvas, jo abi izmērā ir stipri līdzīgi.

Izšķirtspēja gan ir klasi zemāka – 1080x2400, kas veido 394 pikseļu uz collu blīvumu. Vidējās klases ierīcei tas it nemaz nav slikti un ikdienas lietošanā attēls izskatās pietiekami detalizēts, pat ja nesasniedz prestižo četru simtu punktu robežu. Arī krāsu palete izskatās bagātīga un niansēta. Šodienas dabiskās krāsas nevar salīdzināt ar agrīnās AMOLED tehnoloģijas «indīgo» košumu.

Skaņas sistēmu gan varēja vēlēties pārdomātāku. Šis tālrunis būtībā darbina tikai vienu skaļruni korpusa apakšdaļā. Tas nav skaļš un par "Dolby Atmos", protams, te nav pat ko sapņot. Un, ja nejauši sanāk aizklāt skaļruņa četras atveres, skaņa pazūd pilnībā.

Fotokamera

(Raksta autora vērtējums: 7 punkti no 10)

Ar fotokameru ir atbilstoši tālruņa vietai hierarhijā. Tā ar četrstūrī izkārtotām trīs neuzkrītošām lēcām un zibspuldzi ne vien izskatās necilāka, bet arī darbojas ievērojami nepārliecinošāk nekā oriģinālajā modelī. Skaitļu izteiksmē lielas starpības nav – galvenajai un telefoto kamerai ir 12 megapikseļu attēla sensors, bet 16 MP ultra platleņķa kameras vietā stājusies vājāka 12 MP. Taču darbībā tās sniegums ir jūtams, jo īpaši sarežģītākos apstākļos.

Visvairāk «duras acīs» kameras nespēja tikt galā ar kustībā esošām būtnēm un priekšmetiem. Daļu kadra tā nofiksē tīri labi, bet citā «nohalturē». Fotografējot bērnus ne reizi vien izdevās bildes, kur seja un ķermenis ir nofiksēti, bet plaukstas izplūdušas tā, ka tās pat nevar atpazīt. Citos gadījumos fotografēšanas brīdī ātri griezta galva izskatās kā ar ūdeni aplieta glezna – izstiepta un izsmērēta.

Ne pārāk labu iespaidu atstāja desmitkārtīgais pietuvinājums. Ja vien vide nav perfekti izgaismota, šādā pietuvinājumā fotogrāfija sastāv no lieliem, nepievilcīgiem graudiem. Arī nakts režīms īpaši neatšķiras no parastas fotogrāfijas tumsā. Identiskos apstākļos ar "Note 10+" uzņemtās bildes sanāca krietni labāk.

Interesanti, ka pašportretiem jaunajā tālrunī atvēlēta 32MP fotokamera, kamēr oriģinālajam modelim bija tikai 10 MP.

Akumulators

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

Pat grūti atcerēties, vai kāds "vieglais" modelis jebkad ieguvis ietilpīgāku atmiņu nekā oriģinālais. Ja ne, tad "Samsung" ir celmlauži. "Note 10 Lite" ir 4500 mAh akumulators, kas ir par 200 vienībām vairāk nekā "Note 10+". Un, tā kā jaunākajam modelim ir pieticīgāks ekrāns un procesors, enerģijas krājumu apmērs ir jūtams. Ikdienas lietošanā tas ar vienu uzlādi kalpo pilnu pusotru dienu, taupīgākā ritmā pat pilnas divas. Video straumēšana stundas laikā noņem aptuveni 7-8 % enerģijas krājumu un šādā režīmā "Note 10 Lite" spēj strādāt pat aptuveni 14 stundas no vietas.

Visā pārējā akumulatoram gan nav ar ko palepoties. Tā maksimālā uzlādes jauda ir 25W un pie šāda vada tas uzpildās mazliet vairāk nekā stundā. Savukārt "Note 10+" ātrās uzlādes 45W kabelis tam pagalam nepatīk, tādēļ caur to uzlāde brīžiem notiek, brīžiem nenotiek. Tālrunis arī neatbalsta bezvadu elektrības apmaiņu nevienā virzienā.

Gala vērtējums

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

"Note" sērija kopš pirmsākumiem bijusi elitāra, salīdzinoši nelielai turīgu profesionāļu klasei interesanta ierīce. Ar "Note 10 Lite" "Samsung" nolaiž no Olimpa kalna virsotnes tuvāk tautai. Interesanti, ka tas notiek laikā, kad flagmaņi kļūst dārgāki un uz to fona "Note" vairs neizskatās neaizsniedzams. Lai vai kā, "Note 10 Lite" pircēju galvenais ieguvums būs "S Pen" irbulis un tā nodrošinātās funkcijas. Arī ietilpīgā baterija ir patīkams bonuss. Tajā pat laikā jārēķinās, ka cena par vairāk nekā 400 eiro samazināta uz vājāka procesora, ekrāna un fotokameras rēķina.

Vērtējums

"Samsung Galaxy Note 10 Lite"

(Cena ap 650 eiro)

Plusi

Ietilpīga baterija

"S Pen" funkcijas kā oriģinālajā "Note"

Kvalitatīvs Infinity-O ekrāns

Mīnusi

Nav sertificēts atbilstoši mitruma noturības standartiem

Neatbalsta bezvadu uzlādi

Tumšākā vidē fotokamera darbojas vāji

Tehniskie dati:

Izmērs: 163.7 x 76.1 x 8.6 mm

Svars: 199g

Ekrāns: 6.7-collu Super AMOLED, 1080 x 2400 izšķirtspēja

Procesors: Exynos 9810 (10nm astoņu kodolu: 4x 2,7GHz un 4x 1,7GHz)

Atmiņa: 128GB iebūvētā un 6GB operatīvā

Operētājsistēma: Android 10 OS

Akumulators: 4,500mAh

Aizmugurējā fotokamera:

Galvenā 12 MP, f/1.7, 27mm ar optisko stabilizācijas sistēmu (OIS)

Telefoto 12 MP, f/2.4, 54mm (10x tālummaiņa), OIS

Ultra platleņķa 12 MP, f/2.2, 13mm

Priekšējā fotokamera: 32MP, f/2.2, 25mm

Komentāri

Pievienot komentāru