VIP Avia ierosināts ārpus tiesiskās aizsardzības process

2009. gada 25. novembris plkst. 15:19
Autori:
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Čarterlidojumu aviokompānijai VIP Avia ir ierosināts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, liecina ieraksts oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

VIP Avia Db komentārus nesniedza, norādot, ka uzņēmuma vadītājs Māris Kārkliņš ir devies atvaļinājumā.

Ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process VIP Avia ir ierosināts Rīgas rajona tiesā 24.novembrī.

Diena 2008.gada novembrī jau rakstīja, ka bijušie Latvijas Valsts prezidenti Guntis Ulmanis un Vaira Vīķe–Freiberga lidojumiem uz ārvalstīm savas prezidentūras laikā izmantoja privātās lidkompānijas VIP Avia pakalpojumus. Firmu savulaik dibināja Parex līzings kopā ar kārtējo ASV reģistrēto ofšoru, ko arī pārstāvējaTatjana Voronkova.

Firma reģistrēta Rīgas lidostā, kur arī nomā zemi lidmašīnu glabāšanai. Lidostas darbinieki, kas nevēlējās publiskot savu vārdu, norādīja: neesot bijis šaubu, ka VIP Avia lidmašīnas pieder abiem baņķieriem V.Karginam un V.Krasovickim.

Pirms četriem gadiem VIP Avia nonāca cita ofšora rokās, nomainījās arī amatpersonas, un saites ar Parex pazūd. Firmas pašreizējā vadība ar Krievijas miljonāru Igoru Pinkeviču priekšgalā sākusi daudz agresīvāku tirgus iekarošanas politiku.

2007.gadā pirmajā pusē VIP Avia par 11.2 milj. Ls iegādājās lidmašīnu Hawker 4000. «Jaunās lidmašīnas bija nepieciešams iegādāties, jo pašreizējās uzņēmuma rīcībā esošās ir pārāk mazas un nevar veikt tik lielus attālumus, cik tas nepieciešams,» tolaik skaidrojis VIP Avia valdes priekšsēdētājs M.Kārkliņš.

Atbilstoši Lursoft datiem, VIP Avia vienīgais īpašnieks ir Kipras uzņēmums Broda Agro Trade (Cyprus) Limited, kuram pieder 33732 daļas un kopējais ieguldījums veido 6.7 milj. Ls. 2008.gadā VIA Avia strādāja ar 9.094 milj. Ls apgrozījumu un 777.5 tūkst. Ls zaudējumiem.

Dalies ar šo rakstu