Wizz Air pērk 11 Airbus lidmašīnas ar Ķīnas līzinga kompānijas palīdzību

2015. gada 26. novembris plkst. 17:46
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Zemo izmaksu lidsabiedrība Wizz Air noslēgusi pirmo līzinga līgumu ar CCB Financial Leasing par 11 Airbus lidmašīnām A321ceo1 un šis ir līdz šim lielākais aviokompānijas līzinga līgums, informē uzņēmumā.

Šo lidmašīnu piegāde Wizz Air ir paredzēta 2016. un 2017.gadā.

Šis līgums turpina paplašināt Wizz Air un Ķīnas finansistu sadarbību, norāda Wizz Air vadītājs Jožefs Vāradi.

Savukārt CCB Financial Leasing prezidents Vans Cjans izteicis gandarījumu «par tik svarīgu klientu, kāds ir Wizz Air». Ķīnas Celtniecības bankas internacionalizācijas stratēģijas ietvaros CCB Financial Leasing turpināšot paplašināt klātbūtni pasaules aviācijas līzinga tirgū, izmantojot savu Īrijas platformu.

Šis līgums atbilstot Wizz Air pārdošanas ar atpakaļ saņemšanu nomā uzņēmējdarbības modelim, kad uzņēmums tieši vienojas un noslēdz līgumu ar Airbus par jaunām lidmašīnām un pēc tam noslēdz līgumu ar iznomātāju par pārdošanu ar atpakaļ saņemšanu nomā.

«Mēs vienmēr izvērtējam, kura metode noteiktā laikposmā ir vislabākā, lai finansētu mūsu jaunās lidmašīnas, un pašlaik pārdošana ar atpakaļ saņemšanu nomā ir vispiemērotākā mums un mūsu akcionāriem,» sacīja J.Vāradi.

Wizz Air šomēnes uzsākusi lielāka salona Airbus A321ceo pievienošanu savam A320ceo lidmašīnu parkam, 20.novembrī sākot pirmās jaunās lidmašīnas ekspluatāciju. Papildus nesen piegādātajai A321 Wizz Air saņems vēl 26 lidmašīnas A321ceo, kuru piegāde turpināsies līdz 2018.gadam ieskaitot. 11 no tām tagad finansē Ķīnas Celtniecības banka. Deviņas pievienosies lidmašīnu parkam 2016.kalendārajā gadā un tiks pirmām kārtām izvietotas visnoslogotākajās bāzēs, tostarp Budapeštā, Bukarestē un Varšavā.

A320 saimes lielākās locekles A321ceo pievienošana lidmašīnu parkam ļaujot Wizz Air apmierināt pasažieru augošo pieprasījumu pēc zemo cenu gaisa pārvadājumu pieauguma Centrāleiropā un Austrumeiropā. 2016.fiskālā gada, kas beigsies 2016.gada 31.martā, pirmajā pusgadā Wizz Air ir pārvadājis 10,7 miljonus pasažieru, kas nozīmē pasažieru pieprasījuma pieaugumu par 20% salīdzinājumā ar to pašu periodu 2015.fiskālajā gadā, un tā noslodzes koeficients ir palielinājies līdz 90,7%.

Wizz Air konfigurācijā A321 var pārvadāt 230 pasažieru (A320 pārvadā 180), nodrošinot vairāk zemo cenu vietu lidsabiedrības populārajos maršrutos, piemēram, no Budapeštas uz Londonu (Lūtonu). Wizz Air norāda, ka ir pirmais Eiropas zemo izmaksu aviopārvadātājs, kas izmanto 230 sēdvietu lidmašīnu.

Turklāt Wizz Air ir pasūtījis Airbus 110 lidmašīnas A321neo2, kuru piegāde sāksies 2019.gadā un turpināsies līdz 2024.gadam ieskaitot.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām