Zaļās partijas pārstāvis nelegāli norokot meža zemi 

Ropažu novada domes deputāts Vladislavs Šlēgelmilhs mežā nelikumīgi norok kāpu – ar šādu sūdzību Latvijas Avīzē anonīmi vērsušies Ropažu novada iedzīvotāji.

Lelde Petrāne, 2011. gada 14. aprīlis plkst. 8:49

SXC

Deputātam V. Šlēgelmilham piederošie uzņēmumi SIA SK 333 un SIA DBO 333 jau vairākus gadus saimniekojot smilšu karjera Jugla teritorijā. Maksimālais iegūstamo smilšu apjoms šeit jau drīz būs izsmelts, tādēļ uzņēmējs izrakteņu atradni pamazām pārveido par autosporta bāzi. Bijušais karjers nu tautā vairāk pazīstams kā autosporta trases 333 atrašanās vieta. Taču pirms nedēļas Latvijas Avīze saņēmusi satrauktus signālus no vietējiem iedzīvotājiem, ka smilšu ieguve joprojām turpinoties. Turklāt tagad racēji esot «iekampušies» Rīgas mežiem piederošajā teritorijā.

Apmeklējot notikuma vietu, bijis redzams, ka karjera dienvidu malā izrakta tāda kā niša, kas «iespraucas» Rīgas mežu teritorijā. Turklāt nesen tā ir bijusi vēl dziļāka, bet tagad lielākā daļa aizšķūrēta ar smiltīm un ekskavatori klusi guļ karjera tālajā malā. «Tas laikam tādēļ, ka vides dienests un prese sākusi interesēties. Vēl pirms trim dienām šī kabata bija daudz garāka un notika intensīvi rakšanas darbi. Mums ir arī fotogrāfijas,» pastāstījis kāds vietējais iedzīvotājs, kurš vēlējies palikt anonīms.

Kā laikraksts uzzinājis Ropažu novada būvvaldē, arī tā ir saņēmusi sūdzības par Šlēgelmilha uzņēmumu veiktajiem rakšanas darbiem, bet neko padarīt nespējot, jo deputāts ierēdņu prasības vienkārši ignorējot. Tādēļ būvvalde par notiekošo informējusi Valsts vides dienestu un gatavojas vērsties arī Ģenerālprokuratūrā. «Patiesībā Šlēgelmilha kungs nav pārreģistrējis viņam izsniegto atļauju derīgo izrakteņu ieguvei, tādēļ arī savā teritorijā viņš nemaz nedrīkstētu rakt un pārdot smiltis,» stāstījusi būvvaldes pārstāve Renāte Gremze.

Karjera īpašnieks V. Šlēgelmilhs labprāt piekritis sarunai ar avīzi. Deputāts uzskata, ka pret viņu tiek organizēta kampaņa no politisko pretinieku puses, kas vienlaikus ir arī viņa biznesa konkurenti. Pēc tam, kad būvfirma Merks Ropažu novada Zaķumuižā sākusi liela objekta (gāzes uzņēmuma SIA AGA rūpnīcas) celtniecību, starp karjeru īpašniekiem sācies īsts «smilšu karš».

Šlēgelmilhs nemaz neslēpj, ka noracis meža zemi, bet arī neuzskata, ka būtu nodarīts kāds īpašs kaitējums. «Pagājušogad pie mums notika sacensības Stipro skrējiens un viņiem trasē vajadzēja tādu bedri, kur lēkt iekšā un rāpties ārā. Man pie pašas teritorijas robežas bija šīm vajadzībām ļoti piemērota bedre, kas saglabājusies vēl kopš tā laika, kad te bija padomju armijas tanku poligons un pazemes bunkuri. Sacensību vajadzībām to vajadzēja iztīrīt no atkritumiem un nedaudz paplašināt. Nu un, ko tur liegties, sanāca nedaudz ierakties Rīgas mežu teritorijā,» teicis Šlēgelmilhs. Taču viņš kategoriski noliedzis, ka, paplašinot bedri, iegūtās smiltis būtu pārdotas. Tās atrodoties turpat karjerā un pamazām tiekot sašķūrētas atpakaļ izraktajā bedrē. Agrāk to izdarīt neesot bijis iespējams, jo pēc sacensībām uznācis sals un smiltis sasalušas.

Sarunas gaitā V. Šlēgelmilhs vairākkārt uzsvēris, ka zeme, kur notikuši rakšanas darbi, drīzumā pilnīgi oficiāli būšot viņa rīcībā, jo teju, teju tikšot parakstīts līgums ar Rīgas mežiem par karjeram piegulošās meža zemes iznomāšanu. Viņš arī neslēpis nākotnes nodomus vispār norakt šo meža stūri, lai tas netraucētu bērnu bagijkrosa trases paplašināšanai.

V. Šlēgelmilhs Ropažu novada domē ir ievēlēts no Latvijas Zaļās partijas (LZP). Turklāt viņš ir arī LZP Ropažu nodaļas vadītājs.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Dažreiz vajadzīga cita perspektīva, kā uz lietām paskatīties,» par savu nesen gūto pieredzi...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

No šīs sadaļas
2011. gada 13. aprīlis plkst. 11:04

Pašlaik varētu nosaukt trīs pircēju kategorijas, kas interesējas par īpašumu iegādi...

2011. gada 13. aprīlis plkst. 8:56

«Sākšu ar pašu būtiskāko un pirmām kārtām atbalstāmo ierosinājumu –...

2011. gada 12. aprīlis plkst. 15:17

Par nekustamā īpašuma kompānijas Ober–Haus Real Estate Advisors darbību Latvijā, Lietuvā,...

2011. gada 12. aprīlis plkst. 10:32

Speciālisti uzskata, ka zemei noteikta nesamērīgi augsta kadastrālā vērtība, norāda laikraksts...

2011. gada 11. aprīlis plkst. 11:43

Šā gada martā t.s. jauno projektu dzīvokļu segmentā lielākā pircēju aktivitāte, tāpat...

2011. gada 08. aprīlis plkst. 11:22

Aktīvākais mājokļu tirgus segments martā bija Rīgas centrs un Jūrmala, kur pieprasījumu...

2011. gada 07. aprīlis plkst. 12:35

Aprīļa sākumā notikušajās maksātnespējīgās SIA Mazā Nometņu 16 jeb dzīvojamā projekta...

2011. gada 07. aprīlis plkst. 10:36

Nav pamata tuvākajā laikā gaidīt sērijveida dzīvokļu cenu palielinājumu, uzskata kompānijas...

2011. gada 06. aprīlis plkst. 11:46

Pēc Igaunijas pievienošanās eiro zonai, darījumu skaits nekustamā īpašuma tirgū...

2011. gada 06. aprīlis plkst. 11:13

Šā gada martā tikai atsevišķos mājokļu segmentos novērots nelielas cenu izmaiņas,...