Pakalpojumi

Daļa viesnīcu meklē risinājumus, lai nebūtu jāaptur darbība

Žanete Hāka, Monta Glumane, 18.03.2020

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Arvien vairāk Latvijas viesnīcu pēdējo dienu laikā lemj par darbības apturēšanu uz laiku, taču daļa vēl meklē veidus, kā turpināt darbību, novēroja portāls DB.

"Situācija valstī un visā pasaulē, protams, mūs kā tūrisma nozari ir ļoti spēcīgi skārusi," atzīst "Hotel Jūrmala Spa & Conference Centre" pārstāve Kristīne Štāla-Bula. "Rezervāciju klienti sāka anulēt jau no marta sākuma. Sākotnēji savus pasākumus pie mums atcēla ārzemju grupas, tām sekoja arī anulācijas no vietējiem klientiem," viņa skaidro.

"Zinot, kas notiek pie kolēģiem Rīgas viesnīcās, kur tomēr lielākā daļa klientu ir ārzemnieki (mums 50% no viesiem ir Latvijas iedzīvotāji, un 30% igauņi un lietuvieši, turklāt tie ir individuālie ceļotāji), tad mums anulāciju apmērs līdz šim nebija tik šausminošs. Savukārt tagad, pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī, jūtam krasu anulēto rezervāciju pieaugumu arī no vietējiem individuāliem ceļotājiem," stāsta K.Štāla-Bula.

Viņa piebilst, ka darbinieku atlaišana tiek atstāta kā pati pēdējā opcija, kad izejas vairs nebūs. "Patreiz tiek samazināta darba slodze, darbinieki tiek laisti atvaļinājumos. Situācija mainās pa stundām, un paredzēt, kas būs rīt - nevaram," viņa piebilst.

"Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel" vadītājs (General Manager) Niklas Jonsson uzsver, ka "Radisson Hotel Group" starptautiskā komanda strādā, lai pastāvīgi uzraudzītu ar Covid-19 izplatību saistīto situāciju: "Izpildot ieteikumus un strādājot koordinēti un atbildīgi, mēs nepārtraukti sekojam līdzi un apkopojam Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Pasaules Tūrisma organizācijas (UNWTO) sniegto informāciju un datus".

"Mūsu viesu, darbinieku un sadarbības partneru veselība un drošība mums ir ārkārtīgi svarīga, un, kā uzņēmums, mēs pieliekam pūles un lielu ieguldījumu, maksimizējot higiēnas, sanitārās uzraudzības un piesardzības pasākumu ieviešanu un izpildi atbilstoši prasībām visās mūsu telpās un birojos, kā arī apmācām ikvienu darbinieku būt modram, atpazīt un apzināt iespējamās inficēšanās pazīmes," viņš skaidro.

Savukārt viesnīca "Hotel de Rome" izveidojusi piedāvājumu klientiem, kas vēlas pašizolēties par cenu, ko viņi paši nosauks. Šādu vai līdzīgu pakalpojumu piedāvā arī vairākas citas viesnīcas, atvēlot kādu daļu viesnīcas vai vienu no numuriņiem, kas izolēts no pārējām viesnīcas daļām. Šādu viesnīcu vidū ir "Two Wheels" Rīgā, "Hotel Dvinska" Daugavpilī un citas.

Tiesa gan, vairums viesnīcu jau paziņojušas par darbības apturēšanu, kamēr situācija stabilizējas.

"Ņemot vērā koronavīrusa ārkārtas situāciju un visā Eiropā spēkā esošos ceļojumu ierobežojumus, "Tallink Grupp" uz laiku pārtraukusi trīs savu viesnīcu Tallinā un Rīgā darbību no trešdienas, 18. marta. Apturēta "Tallink City" un "Tallink Spa & Conference" viesnīcu darbība Tallinā un "Tallink Hotel Riga" Latvijā. "Tallink Express" viesnīca Tallinas pilsētas centrā paliks atvērta, un visi viesi, kuriem jau ir rezervācijas "Tallink City" un "Tallink Spa & Conference" viesnīcās Tallinā, tiks izmitināti "Tallink Express Hotel". "Tallink Express Hotel" varēs izmitināt arī viesus, kuru rezervācija citās Tallinas viesnīcās ir atcelta slēgšanas dēļ.

Arī "ibis Style Hotel" viesnīcu un restorānu nolemts slēgt līdz 14.aprīlim, un "AVALON Hotel & Conferences" slēgta kopš 17.marta.

Apturēta arī divu "Semarah Hotels" viesnīcu darbība, bet "Grand Poet Hotel" tiks slēgta no 22.marta.

Komentāri

Pievienot komentāru