Dienas tēma: Glābšanas riņķis valstiskiem projektiem 

Lai pabeigtu nozīmīgus projektus laikā, valsts ķeras klāt pie nacionālo interešu objekta statusa salmiņa, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Elīna Pankovska, 09.03.2016

DB 9. marta vāks

Lai arī laika paliek arvien mazāk, valsts joprojām turas pie apņemšanās Latvijas simtgadi 2018. gadā svinēt vērienīgos un sakoptos objektos; iecerēts, ka vismaz daļēji būs rekonstruēta Mežaparka Lielā estrāde un Daugavas stadions, pabeigti Okupācijas muzeja memoriāla kompleksa būvniecības darbi. Tā kā ceļš uz šo mērķu sasniegšanu līdz šim bijis visai lēns, savukārt projektu saskaņošanas un iepirkumu process – ilgs un sarežģīts, pastāv bažas par spēju iekļauties noteiktajos termiņos. Iesaistītās puses – valsts un Rīgas pašvaldība – gan ir optimistiski noskaņotas, taču vienlaikus plāno visiem trim šiem objektiem piešķirt nacionālo interešu objekta statusu. Uz DB jautājumu, kādi būs ieguvumi projektiem no šī statusa un, iespējams, arī riski, skaidru atbildi neviens nespēj sniegt, arī no normatīviem aktiem tas netop skaidrs, tomēr netieši saprotams – statuss palīdzēs projektiem noritēt bez aizķeršanās.

Jāpiebilst, ka šie ir lieli daudzmiljonu konkursi, piemēram, Mežaparka Lielās estrādes pārbūve varētu izmaksāt līdz pat 45 milj. eiro, Daugavas stadiona atjaunošanai un jaunu objektu izbūvei plānots piesaistīt 40,2 milj. eiro no ES un vairāk nekā 7 milj. eiro no valsts līdzekļiem, turklāt tie skar jūtīgas pilsētas teritorijas, līdz ar to pieļaujams, ka par to realizāciju varētu būt diezgan asas cīņas.

Visu rakstu Ar statusu pret iebildumiem lasiet 9. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums