FOTO: Ugunsgrēks aptur Boldžas kafijas darbību, biznesam nolūkota Mārupe 

Ugunsgrēks, kas šovasar kādā jūnija naktī izcēlās divstāvu ēkā Bolderājā, zagļiem mēģinot sagriezt un nozagt bankomātu, apturējis arī uzņēmuma Boldžas kafija darbību, biznesa portālam db.lv pastāstīja uzņēmuma īpašnieks, fitnesa treneris Mārtiņš Rozenbergs.

Monta Glumane, 2018. gada 25. septembris plkst. 9:50

Dažādu formalitāšu un telpu pārbūves nepieciešamības dēļ kafijas veikaliņš tik drīz vēl darbu neatsāks, taču uzņēmēja plānos ir oktobra sākumā atvērt kafijas bodīti arī Mārupē.

Ideja radīt kafijas bodīti Bolderājā radās, pateicoties atpazīstamajam Bolderājas kebabam, kas atrodas netālu no «Boldžas kafijas». M.Rozenbergs stāsta, ka iepriekš Bolderājā nebija vietas, kur iedzert kafiju, tāpēc pērn novembrī durvis vēra «Boldžas kafija». Sākotnēji šis bizness tika uzsākts kopā ar draugu, kurš pēc neilga laiku šo nodarbi pameta. «Ziemā bija smags periods, jo «tūristu» skaits ir ievērojami atšķirīgs nekā vasarā. No savas kabatas katru mēnesi investēju aptuveni 400 eiro. Manuprāt, Bolderājā iedzīvotāji cenšas dzīvot taupīgāk, to arī novēroju, tirgojot kafiju. Bieži ienāca klienti, apskatīja cenas un tik pat ātri izgāja - dzert kafiju ārpus mājām esot izšķērdība, jo par trīs eiro veikalā var nopirkt veselu kilogramu. Pienāca siltais laiks un notika brīnums, mums pat nācās pieņemt vēl vienu darbinieku – viens spieda sulas, otrs taisīja kafijas. Siltajā laikā cilvēki brauc uz Bolderāju – jūru, kebabu, cietoksni. Šī ir eksotiska vieta, bet ikdienā kontingents ir tāds, kāds ir. Šeit tiek būvētas vairākas sociālās mājas, noziedzības līmenis ir diezgan augsts, šī nebija pirmā reize kad centās aplaupīt bankomātu,» stāsta M.Rozenbergs.

«Sortimentu nedomāju paplašināt. Esmu prātojis, ja tirgotu alkoholu, tad ienākumi būtu krietni lielāki. Patiess prieks par vietējiem klientiem, kuri nāk uz «Boldžas kafijas» un ļoti novērtē, ka nav atvērta kārtējā spēļu zāle vai lombards. Kādu brīdi pārdevu arī smalkmaizītes, cēlos sešos no rīta un pats cepu, bet tās nepirka. Par ēšanu atbild kebabs un es sagatavoju dzērienus. Bija doma, ka varētu iegādāties treileri un nolikt Vakarbuļļu pludmalē, jo tur ir ļoti daudz cilvēku. Lokācijas vieta šai kafijas bodītei nav tā labākā, tā kā mēs principā dzīvojam pateicoties Bolderājas Gvatar kebabam - ja nebūtu tas, «Boldžas kafija» nebūtu ilgi pastāvējusi,» domā M.Rozenbergs.

Kopumā uzņēmumā investēti aptuveni 3000 eiro. «Kafijas aparāts, piemēram, pat nav mūsu, jo mums ir sadarbība – pērkot noteiktus kilogramus kafijas, mums tiek piešķirts kafijas aparāts. Īre «Boldžas kafijas» telpām salīdzinoši bija ļoti dārga - 250 eiro īre un +/- 60 eiro komunālie maksājumi. Izīrētājs skaidroja, ka ir liela cilvēku plūsma. Reālā situācijā reti kuram no plūsmas interesē kafija,» skaidro M.Rozenbergs. Bija brīdis, kad uzņēmējs nolēmis telpas pamest, taču izīrētājs samazinājis īres maksu par 50%. «Ļoti jauks žests no izīrētāja, tas deva cerību stariņu, ka «Boldžas kafija» turpinās darbību. Siltajam laikam sākoties, apmeklētāju skaits palielinājās. Mēs strādājām nosvīduši un aptuveni 10 cilvēki stāvēja rindā un gaidīja, kad viņiem pārdos svaigi spiestu sulu un pagatavos gardu kafiju. Iekšējā sajūta bija ļoti patīkama, pat neaprakstāma. Projekts, kurš bija nolemts iznīcībai, atkal uzplauka,» atceras M.Rozenbergs.

Arī tagad viņš ir pārliecināts, ka «Boldžas kafija» agri vai vēlu turpinās savu darbību, ja vien būs darbinieki un kaut kas nenoies greizi. Un ar darbiniekiem viņam esot ļoti paveicies – uzticami, godprātīgi, latviešu jaunieši ar ļoti labām krievu valodas zināšanām. «Viņi bija ieinteresēti un viņiem patika mana ideja. Katras nedēļas beigās sūtīja man Excel tabulas ar ienākumiem/izdevumiem un dažādām līknēm, kā arī dalījās ar mārketinga idejām. Viņi strādāja ar degsmi, ko es ļoti novērtēju. Nevēlējos, lai viņi iet strādāt kādā citā nozarē, tāpēc uzrunāju Reini Silovu, kuram pieder «Tornis» un piedāvāju uz laiku nodarbināt savus darbiniekus, tagad viņi piestrādā tur. Uzskatu, ka ar savu atrašanās vietu neesmu konkurents citām Rīgas centra kafijas vietām,» skaidro M.Rozenbergs.

Uzņēmēja tālākajos plānos ir oktobra sākumā kopā ar draugu Uģi Pineti atvērt kafijas bodīti arī Mārupē. Nosaukums noteikti būs cits, jo Mārupei nav nekādas saistības ar «Boldžu». «Mārupē dzīvo turīgāka sabiedrības daļa, līdz ar to noteikti kafijas un apkalpošanas kvalitātei jābūt visaugstākajā līmenī. Esam novērojuši, ka Mārupē gardas kafijas vietas ir deficīts, tādēļ nolēmām, ka kafijas bodīte būtu forša vieta, kurā Mārupes iedzīvotājiem iegriezties,» novērojis M.Rozenbergs.

Zeme, uz kuras tiks novietots kafijas namiņš, tiks nomāta. Kopējās investīcijas Mārupē plānotas aptuveni 4000 eiro. Iespējams, ka nākotnē līdzīgs projekts tiks īstenots arī Jomas ielā Jūrmalā. Uzņēmējs biznesu turpmāk plāno attīstīt Pierīgā. «Rīgā nevēlamies līst, jo tur jau ir liela konkurence. Teju katrā kafejnīcā ir iespējams nopirkt labu kafiju, bet Bolderājā nebija neviena vieta, kur nopirkt svaigi pagatavotu kafiju. Bija tikai kafijas aparāti, līdzīgi kā degvielas uzpildes stacijās. Savs šarms kafijas bodītei tomēr piemīt, sākot ar pagatavošanu un beidzot ar pasniegšanu,» domā M.Rozenbergs

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 08. jūnijs plkst. 10:52

Bolderāja ir viens no jaunākajiem Rīgas mikrorajoniem, kas, salīdzinot ar citiem, atrodas...

2018. gada 11. jūnijs plkst. 11:31

Tuvāko divu gadu mērķis ir atvērt vēl vienu kebabnīcu, šoreiz - tuvāk...

2018. gada 08. jūnijs plkst. 6:52

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv viesojas AS NordBrik, vērojot, kā uzņēmumā tiek...

2017. gada 18. janvāris plkst. 11:18

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja trešdien atbalstīja 335 000 eiro piešķiršanu...

2016. gada 21. aprīlis plkst. 18:17

Rīgā, Bolderājā, plašajā niedru ugunsgrēkā liesmas ceļas pat trīsstāvu mājas augstumā,...

Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...

No šīs sadaļas
2018. gada 14. septembris plkst. 17:41

Aptieku tīkla «Benu» īpašnieks SIA «Benu Aptieka Latvija» sev pievienos meitas uzņēmumu...

2018. gada 14. septembris plkst. 11:51

Degvielas tirgotājs AS «Viada Baltija» pagājušajā gadā kāpinājis apgrozījumu par 36,9%, salīdzinot...

2018. gada 14. septembris plkst. 11:05

Nasdaq (NDAQ) paziņo, ka UAB Maxima Grupė obligācijas šodien, 2018. gada 14....

2018. gada 13. septembris plkst. 16:01

Valmiermuižas alus šogad sasniedzis savu maksimālo alus darīšanas jaudu. Neplānoti lielā pieprasījuma...

2018. gada 13. septembris plkst. 12:15

Pēdējos četros piecos gados neviens nopietns tirgus spēlētājs televīzijas raidījumu producēšanas...

2018. gada 12. septembris plkst. 17:50

Medicīnas pakalpojumu sniedzējs SIA «Medicīnas sabiedrība ARS» 2017.gadā strādājis ar neto apgrozījumu...

2018. gada 12. septembris plkst. 15:06

Zviedrijas mēbeļu koncerns Ikea trešdien paziņoja par plāniem nākamgad atvērt pirmo veikalu...

2018. gada 12. septembris plkst. 13:50

VAS «Latvijas valsts ceļi» apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 6,851 miljons eiro,...

2018. gada 12. septembris plkst. 9:31

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis pastiprinātas pārbaudes lidostas «'Rīga'» teritorijā,...

2018. gada 12. septembris plkst. 6:49

No 2019. gada 1. janvāra tirdzniecības vietās bez maksas plastmasas maisiņus patērētājiem...