Būve

Iecavā atklāj ilgi gaidīto sporta bāzi

Dienas Bizness, 30.04.2014

Sporta skolas un vidusskolas audzēkņi, kā arī citi sportotgribētāji stadiona skrejceļus jau paguvuši nedaudz iemēģināt, jo aprīlī tas bija atvērts izmēģinājuma režīmā.

Foto: Ivars Bogdanovs, Bauskas Dzīve

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien jaunbūvētajā stadionā pie Iecavas vidusskolas ir svētki – ar starptautiskām vieglatlētikas sacīkstēm oficiāli atklāj ilgi gaidīto sporta bāzi, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Sporta skolas un vidusskolas audzēkņi, kā arī citi sportotgribētāji stadiona skrejceļus jau paguvuši nedaudz iemēģināt, jo aprīlī tas bija atvērts izmēģinājuma režīmā.

«Aprīkojums ir kārtslēkšanai, tāllēkšanai, diska un vesera mešanai, lodes grūšanai. Viss vēl nav izpakots,» stāstījis stadiona pārvaldnieks Valdis Šusts. Ir ratiņi disku, šķēpu pārvadāšanai, nojumes sportistiem.

Ilgi gaidītā stadiona būvniecība neesot ritējusi vienkārši, līdzīgi kā tas jau iepriekš pieredzēts Iecavas domes objektos, raksta Bauskas Dzīve. Joprojām neatbildēts ir jautājums, kāpēc patiesi vajadzīgajai infrastruktūras būvei neatrada Eiropas fondu finansējumu, kaut iepriekš daudzās pašvaldībās ar atbalsta naudu uzceltas pat sporta halles, baseini u. c. Pilnībā par nodokļu maksātāju naudu finansētie būvdarbi nesākās laikus, pašvaldības atbildīgajām amatpersonām skaidrojot, ka tos novilcina ģenerāluzņēmējs «Reaton-RERE04».

Objektu bija paredzēts nodot ekspluatācijā pirms šī mācību gada sākuma, taču to nācās atlikt, jo bija nepareizi ieklāts asfalts, kas liedza uzlikt speciālo segumu. Joprojām nav noskaidrots, kas atbildīgs par nepareizi izpildīto darbu, ko pēc tam nācās labot. Pašvaldības vadība rudenī skaļi paziņoja, ka iekasēs no būvniekiem soda naudu par līguma termiņa pārsniegšanu, tomēr pēc vēstuļu apmaiņas tas nenotika.

Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Bauskas Dzīvei tagad paskaidrojusi, ka līgumsoda iekasēšanai tomēr nav bijis pamata, jo būvfirma kopā ar būvuzraugu konstatējusi asfalta segumam piegādātā materiāla neatbilstību. Pret piegādātāju būvfirmas apakšuzņēmējs iesniedzis prasību tiesā.

Komentāri

Pievienot komentāru