VIDEO, FOTO: Piedzīvojumu parks Mūsa Raceland ceļā uz pelnošu biznesu 

Sporta komplekss «Mūsa», kas savulaik organizēja tikai sacensības autosportistiem, tagad pārtapis par piedzīvojumu parku «Mūsa Raceland» un tiek veidots kā atpūtas vieta visai ģimenei. Vienlaikus tajā joprojām norisinās arī autosporta pasākumi.

Laura Mazbērziņa, 31.07.2018

Izpilddirektors Dāvis Nātriņš ir pārliecināts, ka «Mūsa Raceland» ir ceļā, lai no attīstības projekta kļūtu par pelnošu biznesu, taču tas prasa arī lielas investīcijas.

Saskaņā ar «Mūsa Raceland» attīstības plāniem nākamgad piedzīvojumu parkā tiks atvērts restorāns. Šobrīd norisinās tribīņu uzlabošanas darbi, lai nākotnē izvērstu autosporta pasākumu rīkošanu.

«Mūsa Raceland» atrodas Bauskas novada Gailīšu pagastā. 2016. gada vasaras sākumā sporta kompleksu iegādājās divi zviedru uzņēmēji un viens latviešu uzņēmējs, taču kopš pagājušā gada «Mūsa Raceland» īpašnieks ir tikai viens no viņiem - Deivids Borgs (David Borg). D. Nātriņš stāsta, ka 30 hektārus lielā zeme ar sacīkšu trasi pirms iegādes darījuma bija samērā nolaistā stāvoklī. Līdz ar īpašnieku maiņu sākušies atjaunošanas darbi, kā rezultātā tagad tiek izmantota ne vien trase, bet arī pārējā teritorija.

Līdz ar īpašnieku maiņu sporta komplekss «Mūsa» tika pārdēvēts par «Mūsa Raceland», un tagad tiek veidots kā atpūtas vieta visai ģimenei un pozicionēts kā piedzīvojumu parks. Tajā katrs, kurš ir sasniedzis 18 gadu vecumu un ieguvis autovadītāja apliecību, var izbraukt ar folkreisa automašīnu, kā arī iemēģināt savus spēkus bezceļu braukšanā deviņus hektārus lielā teritorijā. Tiek piedāvāta arī rallija skola un citas ekstrēmākas aktivitātes. Izveidots arī laukums bērniem.

Lielākais jaunā koncepta risks ir trases seguma noslodze un nolietojums, ļaujot pa to braukāt ne tikai autosportistiem, bet arī atpūtniekiem. D. Nātriņš gan uzsver, ka «Mūsa Raceland» komanda ar šo problēmu šobrīd veiksmīgi tiek galā. Peļņu ietekmējošs faktors ir arī laika apstākļi, jo šogad vasara ir autosporta biznesam ļoti pateicīga.

«Mūsa Raceland» piedzīvojumu parks ir aprīkots ar 14 speciāli pārbūvētām pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu Volvo 740 automašīnām, kuras dēvē arī par folkreisa automašīnām. To jaudu, sajūtoties kā īstam sacīkšu braucējam, var pārbaudīt vairāk nekā kilometru garā trasē. Volvo 740 aprīkotas ar rallija krēsliem, četrpunktu drošības jostām un tērauda rāmi. Te gan jāpaskaidro, ka Volvo zīmola automašīnas netika izvēlētas nejauši. «Pats īpašnieks ir zviedrs, un arī Volvo nāk no Zviedrijas,» akcentē D. Nātriņš. «Mūsa Raceland» piedāvā arī izbraucienus ar bagijiem, kvadracikliem un džipu.

Pakalpojumu cenas ir ļoti dažādas, sākot no 35 eiro par piecus apļus garu izbraucienu līdz pat 1200 eiro par rallija skolas nodarbībām. «Mūsa Raceland» rallija skolā kā pasniedzēji piesaistīti atpazīstamie sportisti Māris un Pēteris Neikšāni.

D. Nātriņš atzīst, ka naudas izteiksmē trasē ieguldīto ir grūti noteikt. «Šis sākās kā hobija projekts. Zināmā mērā tas tā arī tā turpinās. Šobrīd ir vasaras sezona, tāpēc ar savu saimniecisko darbību esam plusā. Visa peļņa joprojām tiek novirzīta attīstībai,» saka D. Nātriņš.

«Mūsa Raceland» šogad paredzētas piecas auto sacensības. Autokrosa čempionātus parasti apmeklē no 1 000 līdz pat vairāk nekā 5 000 cilvēku.

Konkurentus «Mūsa Raceland» neredzot. «Es uzskatu, ka tādu tiešu konkurentu mums Baltijas reģionā nav. Tie varētu būt tikai kartingi,» spriež D. Nātriņš.

Jaunākais izdevums