FOTO: Koprades idejai atsaucība arī Bauskā 

Bauskas biznesa inkubatoram drīzumā būs apritējuši divi gadi. Šajā laikā tapušas arī tā sauktās koprades telpas, kurām mazpilsētas apstākļos gan vēl pilnībā jāiedzīvojas.

Laura Mazbērziņa, 27.11.2018
1/25

Foto: publicitātes

Biznesa inkubatorā šobrīd liela uzmanība pievērsta tam, lai jaunie un topošie uzņēmēji novērtētu kopā strādāšanas priekšrocības. Bauskā līdz šim nav bijusi šāda iespēja. «Darba vieta mūsu biznesa inkubatora dalībniekiem tiek nodrošināta bez papildu maksas. Šis ir viens no uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem. Mazpilsētas iedzīvotājiem gan pie tā ir jāpierod. Tiek ieguldīts liels darbs, lai skaidrotu ieguvumus, strādājot radošā vidē un komunicējot ar citiem mērķtiecīgiem cilvēkiem,» biznesa portālam db.lv stāsta Laila Glaudāne, LIAA Bauskas biznesa inkubatora projektu vadītāja.

Šobrīd telpas izmanto daži esošie un bijušie dalībnieki - gan darba dienās, gan brīvdienās. Šiem dalībniekiem ir savas ražošanas telpas, ir iespēja strādāt arī no mājām, bet viņi izvēlas koprades telpas, lepojas L. Glaudāne. «Tas tāpēc, ka nav runa tikai par telpām, bet par kopienu un iespējām. Katrs šeit strādājošais ir ar savām prasmēm, idejām, skatījumu. Mūsu dalībnieki atzīst, ka koprade stiprina viņu disciplīnu biznesa mērķu sasniegšanā. Piemēram, viens no mūsu dalībniekiem ir izstrādājis darba dienas režīmu – darba dienas pirmo daļu pavada inkubatora telpās, lai mērķtiecīgi attīstītu savu Etsy veikalu. Kā viņš atzīst, šeit ir viss nepieciešamais - labs apgaismojums produktu fotografēšanai, motivējoša atmosfēra, tehniskais aprīkojums un rīta kafija,» viņa stāsta.

Attālāk dzīvojošie biznesa inkubatora dalībnieki izmanto koprades telpas, lai aizpildītu brīvos brīžus, piemēram, gaidot sabiedrisko transportu. Bauskas biznesa inkubatora telpās ir pieejami gan portatīvie datori, gan laikraksti.

«Pasaulē tendence strādāt kopīgās telpās ļoti strauji attīstās. Pamats šādai attīstībai ir finansiālais izdevīgums un konkrētu interešu grupu nepieciešamība socializēties. Arī Bauskā ir brīvo biroju telpu pieejamības problēmas, līdz ar to šis ir labs risinājums mūsu dalībniekiem. Būtībā pat ekskluzīvs piedāvājums, jo citur pasaulē koprades telpas ir par maksu. Citu valstu pārstāvjiem ir šoks, ka šāds piedāvājums ir bez maksas, bet telpas nav pilnībā aizpildītas,» stāsta L. Glaudāne.

Patlaban Bauskas biznesa inkubators strādā ar 17 jaunajiem uzņēmumiem inkubācijā un 15 biznesa ideju autoriem pirmsinkubācijā. «Darbības jomas un biznesa idejas ir ļoti dažādas – informācijas tehnoloģiju jomā, pārtikas un apģērbu ražošanā, dizaina priekšmetu, kamīnu un dārza mēbeļu ražošanā, kā arī ir dažādu pakalpojumu sniedzēji,» teic L. Glaudāne.

«Inkubatorā esmu sastapusi cilvēkus, kuriem ir lieliska ideja, bet trūkst mērķtiecības. Tajā pašā laikā ir arī tādi, kuri atnāk ar vienkāršu ideju, bet izaug un attīstās, atrodot savu nišu,» novērojumos dalās L. Glaudāne.

Tev varētu interesēt arī:

Liepājas biznesa inkubatora veiksmes stāsti

No šīs sadaļas

Sākusies vadošā B2B akseleratora Startup Wise Guys finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumu akseleratora...

Tehnoloģiju kompānijas turpina piesaistīt lielu daļu riska kapitāla finansējumu, raksta Business...

Startup uzņēmumi patlaban ir iecienīta investīcija investoru vidū, taču tas nenozīmē, ka visi...

ASV tehnoloģiju kompānija «Google» un Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju uzņēmums «Revolut»...

Zīmīgi, ka atjaunotās Latvijas uzņēmējdarbības tiesiskais sākums meklējams trauksmainajās...

Foruma PropTech Riga ietvaros noticis Latvijā pirmais ar nekustamo īpašumu jomu saistīto startup uzņēmumu...

Radošo industriju konferences New Realities. Creative Industries ietvaros aizvadītas arī starptautiskā...

Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Nordigen parakstījis līgumu ar Latvijas Investīciju...

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta atbalstītā ilgtspējīgās enerģijas fonda InnoEnergy...

Veselības jaunuzņēmums CheeksUp vienkāršo tehnoloģisko risinājumu, lai to varētu lietot plašāks...