Bauskā viesus vēl spēj pabarot 

Latvijas tūrisma dienvidu vārtos – Bauskā, galveno tūristu plūsmu apkalpo dažos pilsētas centra restorānos un bistro, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Jānis Goldbergs, 2018. gada 25. jūlijs plkst. 7:46

Vasaras periodā tūristu pieplūdums ir neprognozējams un dažkārt var apgalvot, ka noderētu vēl kāda kafejnīca vai bistro, lai spētu operatīvi apkalpot visus, tomēr jaunu ēdināšanas uzņēmumu atvēršanai trūkst darbinieku. Esošie uzņēmēji papildu ēdināšanas telpas atvērt negrasās tieši kvalificētu pavāru trūkuma dēļ.

Ātrās ēdināšanas restorāns Hesburger ir viena no pirmajām ārzemju tūristu izvēlēm, DB secināja, aptaujājot tūristus no Igaunijas, Lietuvas, Vācijas un Itālijas. «Mēs zinām, ko tur var sagaidīt. Nav daudz laika, jo jau pēc stundas jābrauc tālāk. Šoferis te pieveda, un laika meklēt vēl kaut ko nav daudz,» atklāja Marko Kavaljērī no Itālijas. Vairums tūristu, kuri DB novērojuma laikā izvēlējās Hesburger, nāca no tūrisma firmu autobusiem, un ēdināšanas firmas izvēle būtībā bija brauciena organizatora vai autobusa šofera izvēle.

Hesburger restorāns atrodas pie lielākā Bauskas tirdzniecības centra Rimi ar vislielāko autostāvvietu pilsētā, kas tā vien vilina autobraucējus kā ērta pieturvieta. Kestutis Butkus no Lietuvas bija atbraucis savā automašīnā un apstāšanos pie Hesburger skaidroja ar iespēju ērti un bez problēmām atstāt mašīnu, un tikai pēc tam pieminēja, ka burgeri ir viņam pieņemama pārtika.

Tūristu plūsma, kas Bauskā apstājas dažādu objektu apskatei, bieži nonāk pilsētas rātslaukumā, kur atrodas Tūrisma informācijas centrs (TIC). Šeit viņi var iegūt informāciju par visiem pilsētā pieejamajiem ēdinātājiem, DB atklāja TIC darbinieki. Tūristiem tiek piedāvāti bukleti ar visu Bauskas krogu, kafejnīcu, bistro, viesnīcu un viesu māju klāstu. Norādīti ēdināšanas uzņēmumi plašā apkaimē, bet praksē tūristi visbiežāk izvēlas divus turpat Rātslaukumā esošos ēdinātājus – bistro Pie Rātslaukuma un krodziņu Taverna.

Bukletā pieejamas arī divas indikatīvas cenas. Minēta melnas kafijas cena un otrā ēdiena cena pie katra pieminētā ēdinātāja pilsētā vai apkaimē. Rātslaukuma ēdinātāji nav konkurenti, jo Taverna piedāvā dārgākus ēdienus, savukārt bistro Pie Rātslaukuma cenas ir zemākas. To, ka katrā ēstuvē apkalpo dažādas klientu grupas, atzīst abu uzņēmumu īpašnieki.

Tāpat abos uzņēmumos atzīst, ka karstās vasaras dienās klientu ir ļoti daudz. Reizēs, kad tuvējos krodziņos vietu nav vai ir vēlme vienkārši pameklēt kaut ko citu, tūristi viegli pēc norādītajām adresēm viedtālruņos atrodot citas ēstuves, atbilstoši savām prasībām un rocībai. Labas atsauksmes no tūristiem ir par daudziem apkaimes krogiem. Piemēram, bieži slavē Aveņu krodziņu Codes pagastā, Bērzkalnus Īslīces pagastā, Miķeli Gailīšu pagastā un citus apkaimes krodziņus, DB uzzināja Bauskas TIC.

Krodziņa Taverna īpašniekam Andim Kasparam pieder arī restorāns Tornis, kas atrodas vien desmit minūšu attālumā no kroga Bauskas Rātslaukumā. Arī bistro Hercoga ķēķis Bauskas autoostā ir A. Kaspara uzņēmums. «Bistro ir savs piedāvājums un uzdevumi. Tas ir paredzēts autoostas klientiem, kuriem nepieciešama ātra apkalpošana. Savukārt Tavernā un Tornī mums ir firmas ēdieni, kurus baudīt speciāli brauc klienti no Rīgas un citām Latvijas vietām. Pie mums brauc vienkārši labi paēst, un es novērtēju šo klientu uzticību,» stāsta A. Kaspars.

Visu rakstu Bauskā viesus vēl spēj pabarot lasiet trešdienas, 25.jūlija laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2018. gada 03. augusts plkst. 8:35

Lauksaimnieka Arņa Vēja pārraudzībā ir 6000 hektāru zemes, un viņš ir viens...

2018. gada 24. jūlijs plkst. 16:25

Valsts policija, izmeklējot restorānu tīkla «Vairāk saules» krimināllietu, guvusi apstiprinājumu,...

2018. gada 24. jūlijs plkst. 12:12

Spēcīgais pasaules ekonomikas stāvoklis un augošās naftas cenas varētu paaugstināt arī lidmašīnu...

2018. gada 23. jūlijs plkst. 16:54

Autovadītājs, kurš strādājis taksometru pakalpojumu uzņēmumos Uber un Lyft, video, kuros redzami...

2018. gada 23. jūlijs plkst. 15:17

Starptautiskā lidosta «Rīga» izplatījusi atvainošanos pasažieriem, kuri svētdienas, 22.jūlija,...

2018. gada 23. jūlijs plkst. 12:02

Šauļu pašvaldība plāno ieviest kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu....

2018. gada 23. jūlijs plkst. 9:48

Ēdināšanas nozares uzņēmumu kopējais apgrozījums 2017.gadā sasniedzis jau 478,47 milj. eiro,...

2018. gada 23. jūlijs plkst. 9:13

Latvijā plāno ienākt pasaulē lielākā tūrisma un izklaides kompānija TUI, svētdien vēstīja...

2018. gada 23. jūlijs plkst. 7:53

Par 320% pērn pieaudzis sūdzību skaits no pasažieriem par saņemtajiem aviopakalpojumiem, pirmdien...

2018. gada 20. jūlijs plkst. 12:38

Zviedrijas Telia Company paziņojusi, ka 9,2 miljardus kronu (870 miljoni eiro) vērta...